Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Nu o sa va vina sa credeti!!!
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
stefandelabr
Mon Jun 14 2010, 07:41PM
Registered Member #8862
Joined: Thu Feb 04 2010, 08:30AM
Posts: 45
Colegutzi mei dragi ce mai ziceti de asta?Uitati siteul:##SANITISED## width="460" height="300">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/zlJPKZn4Z5U&hl=en_US&fs=1&rel=0&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="460" height="300">##SANITISED##>##SANITISED##>

[ Edited Tue Jun 15 2010, 08:47PM ]


Back to top
Calin A7
Mon Jun 14 2010, 08:03PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
Stefan ..pare o super magie dar in realitate e un truc ieftin...gandeste-te ..este posibil ca cineva sa mearga pe apa? Iti explic si trucul pe scurt... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Pe toata lungimea de bazin pe care se deplaseaza este montat un plexiglas (polimetacrilatul de metil) de latimea 30-50 cm pe unde calca..acest plexi este sustinul in cateva puncte in apa ...si prbl are si cateva gauri stiute de "magician" prin care el sa arunce diverse chestii iar cand paseste le ocoleste usor. Cei care sunt in bazin aproape de el sunt figuranti..cel mai bun exemplu este tipul care isi misca maineile sub picioarele lui ....nu le ridica din apa fiindca ar da peste plexi ..oare dc nici unul din acei oameni nu trece prin fata lui? ...e o vrajala parerea mea...sa vedem si alti colegi ce spun.

[ Edited Mon Jun 14 2010, 08:20PM ]


Back to top
mussic
Mon Jun 14 2010, 09:00PM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Daca va apucati sa cititi acest material, cititi-l pana la capat !!!!!

Sa stiti ca sunt foarte multe chestii care sunt reale, dar suntem comozi(eu chiar recunosc asta), si catalogam tot ce nu ne convine in Paranormal sau OZN(UFO).
Chestii inexplicabile prin prisma fizicii:
- levitatia, telepatia, telekinezia, teleportarea, hypnoza, lumina curba, lumina taiata, moarte sau stare asemanatoare autoimpusa...
Yoghinii ajunsi la un nivel avansat pot levita(deci pot pluti la o anumita inaltime, dar nu ca Superman), deci chiar sa mearga pe apa, si chestia a fost probata.
Un tip a fost pus sa comande unui caine telepatic printr-un zid de metal sa latre de 14 ori...si a facut-o ! Dar de 2X7, pentru ca nu stia sa numere decat pana la 10(iata telepatia).
Exista foarte multe persoane care pot misca obiecte cu ajutorul mintii(telekinezia).
Personal am putut testa teleportarea impusa sau dedublarea, adica iesirea din corp...Este ceva fascinant...Sa poti fi in doua locuri in acelasi timp, iar senzatia este inimaginabila. Si totul a fost probat cu persoane. (Experimentul Philadelphia a fost ceva tot de acest gen, dar este foarte periculos la reintrare...ceea ce persoanele din experiment nu au mai reusit). De aceea nu va recomand sa incercati.
In cazul luminii taiate sau al celei curbe, am inteles ca deja exista lanterne cu asa ceva...As vrea si eu una.
In starea de hypnoza, se pot afla lucruri aproape imposibile, iar persoanele in cauza pot face lucruri imposibil de realizat altfel.
Personal am putut realiza pe propria piele ceea ce a facut David Dudikoff in American ninja, cand cu galeata pe cap a putut sa riposteze. Cel de-al trei-lea ochi a existat si exista undeva in noi, la nivelul fruntii(la mijloc), dar nu exista fizic, si nu poate fi accesat decat dupa foarte multa experienta acumulata.
Sa intram in domeniul muzicii. Si aici este la fel...
Am cunoscut persoana care nu a facut muzica niciodata, in afara orelor din clasele I-VIII, si putea sa faca orchestratii foarte ample si pentru orchestre mari(trombon,trompeta, corn, clarinet, baterie, flaut, saxofon....).
In ceea ce priveste autocontrolul organismului,...In India, o persoana s-a lasat inchisa in sicriu timp de 7 zile(in pamant), cu tot felul de aparate, si le-a is sa-l scoata dupa 7 zile ca isi va reveni. Si-a redus consumul de oxigen la limita, lasand sa functioneze doar creierul(si-a oprit inclusiv inima). Si a revenit la viata, ca sa zic asa, dar slabise ceva din greutate.
Sa va mai zic ?
Portile spatiotemporale exista, dar sunt foarte greu de depistat, iar cei care au trecut prin ele nu s-au mai intors(sau, au revenit desfigurati sau de nerecunoscut).
Si sa stiti ca nu exista materie moarta sau vie, ci materie sub diverse stari si pe anumite trepte de evolutie, dar in stransa legatura.
De aceea am zis ca am o biblioteca de pus pe site(pentru ca am...si din toate domeniile).
Sper sa va faca placere sa aflati aceste lucruri.
Si inca ceva... In aceasta perioada incep sa iasa la iveala multe chestii, si sa stiti ca multe sunt chiar reale(si nu ma refer la chestii legate de trucaje sau televiziune).
Dar oamenii nu sunt inca pregatiti pentru asa ceva...Suntem prea ocupati sa ne terminam unul pe altul, si sa strangem averi !!! Cand exista alte chestii mult mai grele: topirea ghetarilor, incalzirea globului, aparitia altor vulcani, schimbarea polilor magnetici ai Terrei si ai Soarelui, rarefierea stratului de Ozon !!!

Back to top
Rosca Iulian
Mon Jun 14 2010, 09:57PM
Guest
Impresionant Mussic!

Back to top
Enache
Mon Jun 14 2010, 10:53PM
Registered Member #8067
Joined: Thu Aug 20 2009, 08:14PM
Posts: 70
mussic nota 10! as fi fost foarte norocos sa am un prieten ca tine. esti citit, si ai o inima mare!

Back to top
valentinpa1x
Mon Jun 14 2010, 11:45PM

Registered Member #8486
Joined: Wed Dec 09 2009, 12:11PM
Posts: 21
trucuri ieftine are dreptate Calin io unu nu cred in trucurile astea mai ales ca am vazut cateva emisiuni unde explica cum fc trucurile astea.

Back to top
mussic
Mon Jun 14 2010, 11:50PM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Va multumesc ! Si apreciez ideea lui Stefan cu filmuletul, pentru ca mi-a dat ocazia sa zic cate ceva. Iar daca domnii admini sunt de acord, pot veni cu cate un material periodic la sectiunea Divertisment.
Si eventual si cu cate o carticica... Muzica , arta, te fac sa cauti, sa afli, sa fii mai bun, sa ajuti, sa cunosti...Sa iti pui intrebari...Sa fii om !

Back to top
mussic
Mon Jun 14 2010, 11:57PM
Registered Member #3499
Joined: Wed Nov 26 2008, 12:25AM
Posts: 383
Si daca vreti sa vedeti ceva si mai si...Uitati-va la asta...##SANITISED## width="460" height="300">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/8ckh8bRv_IE&hl=en_US&fs=1&rel=0&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="460" height="300">##SANITISED##>##SANITISED##>

[ Edited Tue Jun 15 2010, 08:50PM ]


Back to top
cminor
Tue Jun 15 2010, 08:19AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
1:44 se vad pe spate picioarele...
este de fapt un "pitic" cu maini false (ca sa para lungi).
Sunt 2 pitici, dar bine "camuflati".
1 = picioarele care ramane pe loc.
2 = corpul care la minutul 1:44 in timp ce se "taraste" are niste "ridicaturi" pe spate, ca o "cocoasa".
Alea sunt picioarele lui "legate".

Back to top
Neuronu Intelectual
Tue Jun 15 2010, 06:25PM

Registered Member #5453
Joined: Wed Jan 28 2009, 01:56PM
Posts: 231
stiu si eu cateva trucuri, de agatat femei , un adevarat guru , este o arta domne , sa iti cada femeia la pat si la ceas de zi si la ceas de seara . magie domne, vraja curata ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Tue Jun 15 2010, 06:26PM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap