Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Divertisment |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Perle din lumea elevilor....... | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| mussic |
|
||
![]() Registered Member #3499
Joined: 26 Nov 2008Posts: 374 |
Dupa ce Ana s-a spanzurat in roman s-a luat lumina. Ion fiind foarte smecher nu se lasa aburit de vrajezile lui Vasile Baciu. Manole a facut vant ca Ana sa nu ajunga la biserica vazand ca nu reuseste a dat vanturi si mai tare dar tot nu a reusit si cand a sosit Ana a vazut ca era racita. Manole o urca si o cobora pe Ana pe scara pana cand Ana a cazut si unde a cazut a facut un izvor,Manole de suparare s-a aruncat si el de pe acoperis. Fizica:Copii ce facem ca sa oprim frecarea Raspuns:Nu ne mai frecam Biologie:Planta carnivora dupa ce ramane fara hrana isi ia radacinile in spinare si pleaca dupa hrana in tarile calde. Basmul popular: - "Este specia genului epic ca are ca aspect povestiri si nuvele". - "se povesteste ca a fost multi razboinici, la care a murit multi boieri" -"basmul are o atractie pentru cifra trei". - "personajele reprezinta idealuri umane, fiind pozitive... fie negative precum zmeii; semn al lacomiei si al simtului civic, ajungand chiar prin furt in domeniul penalului. In basm, merele erau culese de Stefan Tipatescu". Actiunea din basmul "Praslea cel Voinic si merele de aur": - "In timpul luptei, fratii au adormit, Praslea a salvat puii proptozoaicei. Zmeii au atacat in banda, iar Praslea i-a pandit". - "Praslea a pregatit trei butoaie cu vin si si-a taiat cu limba o bucata de carne din talpa. Praslea conducea cu mana dreapta calul si cu stanga zise:...". - personajul Praslea era: "un tip precaut pentru ca si-a bagat varful de la sageata in ceafa si dosul l-a bagat in copac ca sa nu adoarma" - "noaptea, cand statea de paza, isi lua cu el reviste ca sa nu adoarma". - "Zgripturoaica, in zbor, ramane fara energie si il roaga pe Praslea sa ii dea o bucata din fesa lui, dar pe care i-o va inapoia si i-o va lipi cu saliva" - "Imparatul avea o gradina si in fund avea un mar" - "Praslea cauta infractorul care furase merele de aur" - "Praslea avea si frati. Ei erau niste panarame care se dau mari" - "Praslea avea in mana un baltag. L-a intalnit pe zmeu. Ei s-au batut acolo mult. I-a tras un baltag in cap la zmeu si a intrat pe jumatate in pamant. Apoi Praslea, cand a venit inapoi, s-a suit pe o pasare mare si a venit acasa". Confuzie intre Praslea si Mircea cel Batran: - "Mircea cel voinic era necajit si se simtea rau pentru ca merele erau stropite, iar cand a muscat din mar i-a ramas in gat o bucata si cand si-a dat seama era tarziu". |
||
| Back to top |
|
||
| rolandexr |
|
||
|
Guest
|
Foarteee tare! imi vine sa si plang sa si rad...ce panarame....vai Doamne!
|
||
| Back to top |
|
||
| Minel Manelistu |
|
||
|
Guest
|
pai de la atata praf alb bagat pe nas,si atatea manele,ce pretentii sa mai ai la cadavrele astea de azi?
|
||
| Back to top |
|
||
| marianbigm |
|
||
![]() Registered Member #14
Joined: 22 May 2008Posts: 444 |
nu te poti abtine sa nu razi . Totusi , cred ca unele sunt inflorituri sau exagerari pentru amuzament !
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]





