Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Korg PA 80 sau Gem WK 8 ?!
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Minel
Sun Nov 21 2010, 01:56PM
Guest
Liviu ai vorbit ca un adevarat filozof batran...daca el este din giurgiu,trebuie sa ajunga pana la galati sa asculte o clapa?demo cu wk8,nu se prea gasesc,si de aceea a pus acea intrebare....mai mediteaza un pic la ce am spus,si dupa aceea sa intervii ca un adevarat raboinic....

Back to top
hliviu
Sun Nov 21 2010, 08:48PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
d`l minel intai de toate am sa imi cer iertare pt ce am zis. sunt un om care va respecta mult pt activitatea d`voastra pe forum. nu am stiut ca cel mai apropiat magazin de instrumente de giurgiu se afla la galati... problema e ca fiecare are alt gust. sunt atatea marci de instrumente si inca nici unul nu a falimentat , deci inseamna ca sunt facute pt diferite gusturi.si sunt si pt diferite genuri din cate am inteles eu pe aici. d`l dorelclape nici nu a specificat ce ar vrea sa cante cu ea. apoi sunt putini care au avut amandoua clapele. majoritatea aici te incurajeaza sa iei clapa care le place lor. de la firma la care fiecare este fan. si cred ca o chestie de genul asta te poate duce in eroare. apoi am vazut ca de la astfel de discutii s`au ajuns la lucruri mai putini placute... unii chiar primind ban pe o anumita perioada. nu vreau sa ma intelegeti gresit. dau cu parerea nu cu parul. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif sanatate si pace.

Back to top
Minel
Sun Nov 21 2010, 09:22PM
Guest
ok Liviu,te inteleg...Dorel gasise un wk8 la galati{aici ai fost ironic} si baiatul respectiv nu avea nici un demo cu ea....tocmai de aia am zis asa...wk8 daca nu ma insel,nu se mai fabrica de cel putin 8 ani,si nu ai cum sa o asculti in nici un magazin.....noi,cu totii incercam ca prin interventiile noastre aici,sa nu se ajunga la polemici fara rost....dar tot noi,involuntar poate,facem exact pe dos..am vorbit cu Dorel si a ales sa nu opteze ptr nici una dintre ele...threadul trebuie inchis,nu mai este valabil..bafta multa! 632.gif

[ Edited Sun Nov 21 2010, 09:31PM ]


Back to top
hliviu
Sun Nov 21 2010, 09:42PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
dl minel nu am fost ironic. daca asta s`a inteles imi cer scuze din nou. d`voastra stiti mai amanuntit despre ce e vorba. cand mi`ati zis ca trebuie sa ajunga la galati,eu asta am inteles.eu unu nu stiu prea multe de Gem WK 8. daca ar fi fost dupa mine tot spre korg i`as fi sugerat sa se indrepte. probabil ca nu trebuia sa intervin si gata... asa sunt eu o fire mai iute... scuze tuturor celor ce le`am creeat neplaceri... numai bine!

Back to top
cminor
Sun Nov 21 2010, 10:34PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Minele...
Nu fi rau...
Nici eu nu am incredere in "demo-urile" de pe net.
Se poate "umfla" cu ultramaximizere, sau chiar cu tonuri kontakticesti un "demo" banal.
Sa nu mai zic de "starea" ei.
Poti lua o carcasa frumoasa in care zace o "batranica" ce sta sa isi dea duhul, si daca nu studiezi bine clapa, te trezesti ca "clipirea" aia de ecran inseamna ca se arde cat mai recent si ca "bazaitul" ala de la sursa va arde cat de curand placa de baza...
Asa ca e destul de discutat pe tema :
- du-te sa o vezi
- vezi demo pe undeva.

Ca parere personala, as ruga pe cineva din orasul giurgiu daca are clapa asta, sa primeasca omul in casa cu o bere, doua, si sa-i arate cam ce poate face clapa...
Ca apoi SA SE INTERESEZE de starea "bunului" de vanzare.

Back to top
Minel
Mon Nov 22 2010, 08:41AM
Guest
salve Florine...ai intr-adevar dreptate,am fost un pic acid,dar in nici un caz nu m-am suparat pe Liviu....bafta! 871_waving2.gif

[ Edited Mon Nov 22 2010, 08:42AM ]


Back to top
luchiana
Mon Nov 22 2010, 08:50AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
Daca veniti in Galati trageti o fuga si pe la mine...ca e aproape :p

Back to top
bebykorg
Mon Nov 22 2010, 06:21PM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
GEM este o clapa solida, tine la tavaleala. depinde ce vrei sa canti cu acesasta clapa si daca ai rabdare o poti aranja sa sune exact cum doresti tu.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap