Forums
| Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| FX3000 sau boxa activa | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| nastase |
|
||
![]() Registered Member #9190
Joined: 12 Apr 2010Posts: 13 |
va salut stimati clapari...am si eu o intrebare..vreau sa-mi iau un amplificator pt clapa si m-am gandit la behringer fx3000,insa as opta si pt o boxa activa cam de aceeasi putere.care s-ar merita mai mult?fx 3000 are mixer incorporat.aaa...si sa nu uit...as vrea pe viitor sa cant si la voce si nu stiu daca sa investesc in fx3000 cu mixer sau o boxa activa+mixer.va multumesc
[ Edited Tue, 19 Apr 2011, 11:01PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| nastase |
|
||
![]() Registered Member #9190
Joined: 12 Apr 2010Posts: 13 |
intentionez sa cant ....in casa sa zicem.nu am experienta pt nunti si alte petreceri
|
||
| Back to top |
|
||
| radux5 |
|
||
![]() Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008Posts: 118 |
Eu detin un k3000fx si sunt foarte multumit de el. Cu un reglaj optim il poti folosi in orice sala, chiar si afara. Ideea este ca te ajuta mult pentru ca are mixerul incorporat, si nu mai pierzi timul sa instalezi mixere si boxe. Iar raportul calitate pret este foarte bun. Nu cred ca vei mai gasi o boxa care sa scoata ce scoalte acest k3000fx la pretul de aproximativ 1500 ron.
|
||
| Back to top |
|
||
| radux5 |
|
||
![]() Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008Posts: 118 |
Am uitat sa precizez ca daca mai ai intrebari despre k3000fx o sa iti raspund cu drag.
|
||
| Back to top |
|
||
| cristiroland |
|
||
![]() Registered Member #8581
Joined: 22 Dec 2009Posts: 226 |
sunt bune ma behringer pentru inceput...iti faci treaba cu ele si pe urma iti iei scule adevarate...ca si cu masina..
|
||
| Back to top |
|
||
| nastase |
|
||
![]() Registered Member #9190
Joined: 12 Apr 2010Posts: 13 |
radux5 tu canti si cu vocea...adik ma intereseaza daca mixerul incorporat face ce face si un mixer separat cu procesor de voce,k sa pot pune niste efecte si la voce
|
||
| Back to top |
|
||
| radux5 |
|
||
![]() Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008Posts: 118 |
Da, il folosesc si pentru voce si are vreo 100 de efecte. De la ecou pana la efecte care iti schimba in totalitate vocea. Iar cateva din efectele de voce le poti folosi si pentru chitara sau sa adaugi delay sau chorus la piane sau orgi care nu au optiunea preinstalata in ele.
|
||
| Back to top |
|
||
| nastase |
|
||
![]() Registered Member #9190
Joined: 12 Apr 2010Posts: 13 |
in concluzie fx3000 tine loc si de boxa activa si de mixer,e bun si pt voce.....intentionez sa=l folosec la clapa si sa ii pun si un microfon sa ma joc si la voce:D:D:D:D |
||
| Back to top |
|
||
| nastase |
|
||
![]() Registered Member #9190
Joined: 12 Apr 2010Posts: 13 |
radux5...lasa-mi si mie id-uol tau de mess te rog...as vrea sa te ma intreb cate cva...ms
|
||
| Back to top |
|
||
| radux5 |
|
||
![]() Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008Posts: 118 |
Lasa-mi tu id-ul tau pe PM.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]







