Forums
| Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Mackie TH-15A | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Dr.Roland |
|
||
![]() ![]() Registered Member #8784
Joined: 17 Jan 2010Posts: 27 |
Salutare! Stimati colegi, ce parere aveti despre aceste boxe active Mackie TH-15A, vreu sa achizitionez 4 bucati si as dori sa ma interesez cum suna? isi merita banii? sau propuneti alt ceva la acest pret Tinand cont ca le voi mixa cu un SoundCraft EFX8 Multumesc anticipat |
||
| Back to top |
|
||
| ValiS |
|
||
|
Guest
|
Din cite observ la specificatii,puterea lasa de dorit..!Doar 200W...SPL nu este specificat...Foarte usoare...Si daca ma mai gindesc ca in ultima vreme Mackie lucra cu difuzoare"china",eu unul,m-as gindi mai bine..!S-ar putea sa nu fii multumit ..!
|
||
| Back to top |
|
||
| Dr.Roland |
|
||
![]() ![]() Registered Member #8784
Joined: 17 Jan 2010Posts: 27 |
mersi ValiS ... dar in specificatii vad ca e de 400W nu cunosc ce inseamna SPL, imi poti explica? paremise undeva scria 121 db |
||
| Back to top |
|
||
| ValiS |
|
||
|
Guest
|
400W PEAK..putere muzicala.(...NU PUTERE REALA).! Puterea nominala(reala) sau RMS este de doar 200W.Citeste ca scrie ca este biamplificata:pe bass-150W,pe inalte-50W...Si SPL este mic..!Reprezinta forta de"patrundere".Eu am 2 RCF art325i cu SPL 129...Bineinteles ca exista si boxe mult mai performante...(exemplu:RCF TT25 are SPL 136)...Asta inseamna ca boxele tale se vor auzi doar la citiva metri,nu vor acoperi toata sala sau suprafata,daca esti afara..!
[ Edited Fri, 10 Jun 2011, 08:10AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| DorelC |
|
||
|
Guest
|
Intr-adevar de cand Mackie nu mai este echipat cu difuri RCF si-a pierdut popularitatea. Mai bine iti cumperi altceva dar cu putere mai mare. Banuiesc ca bugetul ti-e limitat de aceea poate o sa ne zici mai exact cum sta treaba sa-ti recomandam alte modele. [ Edited Fri, 10 Jun 2011, 09:14AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Dr.Roland |
|
||
![]() ![]() Registered Member #8784
Joined: 17 Jan 2010Posts: 27 |
multumesc baieti intr-adevar D-ule Dorel bugetul meu e limitat, dispun de 1200-1400 euro, si as vrea 4 boxe active, de dorit 15" bassu, din plastic, usoare.... cam atit va rog sa ma ajutati , ce-mi puteti propune? ce brand? ce model? multumesc |
||
| Back to top |
|
||
| florin chitara |
|
||
![]() Registered Member #8829
Joined: 28 Jan 2010Posts: 178 |
uite aici este ceva, LINK: Click aici! e behringer dar e mai bun decat mackie thump 15 si la pret si la calitate.
|
||
| Back to top |
|
||
| florin chitara |
|
||
![]() Registered Member #8829
Joined: 28 Jan 2010Posts: 178 |
sau astea: LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| huzumsorin |
|
||
![]() Registered Member #8800
Joined: 21 Jan 2010Posts: 398 |
LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| DorelC |
|
||
|
Guest
|
La banii de care dispui eu ti-as recomanda o marca engleza fara chinezarii, Laney. Raport calitate pret foarte bun. Cred ca de banii aia poti cumpara 2 topuri si un sub sau chiar 4 boxe. Ai contact acolo pe pagina dealer din Romania, garantie. LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








