Forums

Clape.ro :: Forums :: Mic forum pentru incepatori ! :: Sfaturi, raspunsuri pentru incepatori
 
<< Previous thread | Next thread >>
Daca este cineva din Suceava chiar din municipiu!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
hliviu
Wed Jun 22 2011, 08:40PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
intradevar cred ca un profesor ar fi cel mai indicat... sau probabil multa practica. am o intrebare... daca se poate. ceea ce ai studiat pana acu(teoria) ai studiat doar ce ai gasit aici pe net sau de prin carti ? multumesc.


[ Edited Wed Jun 22 2011, 08:40PM ]


Back to top
adyclapa
Thu Jun 23 2011, 04:02PM

Registered Member #10093
Joined: Tue Mar 15 2011, 04:47PM
Posts: 89
am studiat si de pe net dar si din carti liviu.stii ceva? teoria poate nu e asa de grea!si nu ma refer la armonie k e mai grea!!dar practica.......e definitorie!auzi a venit la mine un pusti de 16 ani care face clapa de la 6 ani!!!!!fratele meu!!!!!sincer imi vine sa ma las de sportul asta!!!deci l am visat toata seara!!!!!ce frumos canta!!!si ink o chestie!!!degeaba zic unii k urechea conteza doar putin!!!!!conteaza mult!!!!si eu care ziceam k ma descurc cu dreapta putin!!!!!!imi place muuult k de altfel ma lasam.......o sa vad ce o sa fac!!!!la scoala de arte nu a nicio sansa din pricina serviciului!!!!!dar un profesor bun sincer nu prea imi permit aku!!!!am altele pe primul plan!!!!!desi in adancul sufletului muzica e pe rpimul plan

Back to top
petricahincu
Thu Jun 23 2011, 07:35PM
Registered Member #8169
Joined: Sun Oct 04 2009, 10:22AM
Posts: 110
Ok dar nu puncta mult la sotie ca cu practika o sa ramai tot asa!!!!

Back to top
hliviu
Thu Jun 23 2011, 08:44PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
dc sa te lasi de sportul asta ?? mai bine incearca sa il ajungi pe baiatul ala ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif ... nu stiu cine zice ca urechea nu conteaza. eu pana acu nu am cantat decat dupa ureche... de aia te`am intrebat de teorie. ca as vrea sa incep putin cu teoria ... si apoi asa cum mi`au zis multi... practica. asa te sfatuiesc si eu.. nici eu nu prea am timp. dar tre sa ne facem timp. se zice ca omul isi face timp pt ce isi doreste.. deci ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif mult spor si bafta!!!

Back to top
adyclapa
Thu Jun 23 2011, 08:55PM

Registered Member #10093
Joined: Tue Mar 15 2011, 04:47PM
Posts: 89
vad k si tu esti din suceava.id meu este botusanadrian.poate nr intalnim(la mine la tine)macar un pic sa mi arati si poate te ajut si eu cu teoria.desi nu s expert.mi am dat seama k nu stiu nici cu mana dreapta iar la stanaga stiu acorduri.armonie...........pauza.toti zik sa fac studiu....de carae?????????

Back to top
danpsr9000
Fri Jun 24 2011, 01:04AM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
salutari baietii.
eu sunt din milisauti. studiez cam de 6 luni. stiu acordurile si rasturnarile si in rest nu prea ma intereseaza teoria. urechea conteaza cel mai mult. stiu oameni care habar nu au o nota dar fac niste piese de iti vine sa plangi. ideea e (dupa mine...ca am fost contrazis de unii) sa stii acordurile. ca daca zice solista din FaM sa nu ii dai din RE. si in rest armonia o faci cum iti suna tie mai bine.(de aia zic ca conteaza urechea). propun sa luam o piesa si sa facem practica pe ea. unul o canta o inregistreaza si restul care avem de comentat o inregistram noi cum credem ca e mai bine si o postam. zic si eu. probabil o sa sara unii in cap.

Back to top
ValiS
Fri Jun 24 2011, 08:19AM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Imi pare bine ca v-ati gasit si rau nu ar fi,pe cit posibil sa incercati sa studiati impreuna..! E drept,daca ai scoala,e altceva,dar se poate invata cu mult studiu si bunavointa orice..!Unde nu"auziti"mergeti la un"meserias"si intrebati ca nu e rusine..!E de apreciat ca aveti drag de muzica...in rest,munca multa si nopti pierdute..!Bafta va doresc si nu fiti dezamagiti auzindu-i pe altii...Asta trebuie sa te ambitioneze,nu invers...!!!!

Back to top
adyclapa
Fri Jun 24 2011, 03:42PM

Registered Member #10093
Joined: Tue Mar 15 2011, 04:47PM
Posts: 89
ce exerctitii de digitaie ma sfatuiti sa fac ptr mana dreapta k sa leg notele.............cant rar ,omit note.dane da mi si mie o piesa pe care o canti tu sa vad cum te descurci dupa 6 luni te rog


[ Edited Fri Jun 24 2011, 03:56PM ]


Back to top
danpsr9000
Sat Jun 25 2011, 12:50AM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
sal cam la nivelul asta sunt. defapt un pic mai bine. mai omit si eu cate o nota ca sunt mecanic deocamdata si meseria asta iti cam omoara mainile in unele zile.
oricum mai am mult de invatat dar incerc sa progresez cat mai mult. armoniile sunt dupa cum imi suna mie bine.

poate stiti pe cineva din zona care vrea sa faca o trupa sa ma alatur si eu. :d

astept pareri. clapa e psr9000.

LINK: Click aici !
bafta.

Back to top
adyclapa
Sat Jun 25 2011, 12:47PM

Registered Member #10093
Joined: Tue Mar 15 2011, 04:47PM
Posts: 89
super canti!!!!!!!!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap