Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Cum transportati pa2x si pa3x? Are loc pe bancheta din spate? | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| fanitractor |
|
||
![]() Registered Member #233
Joined: 01 Jul 2008Posts: 389 |
eu intr-o dunga. bancheta din spate nu o rabatez peste boxe niciodata. e prea putin loc sub bancheta. mai ales in masinile mici se simte miosul e mici si bere. referitor la pa2 si pa3 , ele are loc pe bancheta. chiar ar ma incapea si un tr76. poti sa verifici adunand L-h-l ale clapelor si o sa-ti dea un procent de 64,8 cm3 din sezutul banchetei spate. in functie de marca si anul de fabricatie se poate discuta chiar de procente de la 53,1cm2 pana la 87,43cm3. mai conteaza viteza de deplasare, forta de franare si forta de frecare pentru a calcula o variabila a inertiei. [ Edited Wed, 13 Jul 2011, 11:38PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| pyero94 |
|
||
![]() Registered Member #9336
Joined: 12 May 2010Posts: 35 |
Baieti va felicit pentru pareri, chiar daca cativa se amuza de subiectul asta, daca nu investesti in toate te descurci mai greu, da cand ai de carat boxe... stative, clapa... trupa...(nu mai pun subwfere si jocuri de lumini) apar diverse probleme si nu toate evenimentele sunt in oras la 2 - 3 pasi de casa, poate tr sa mai pleci la 10- 20 km.... de casa cativa oameni si cu sculele.... mai greu.
|
||
| Back to top |
|
||
| fanitractor |
|
||
![]() Registered Member #233
Joined: 01 Jul 2008Posts: 389 |
pyero94 a scris ... Baieti va felicit pentru pareri, chiar daca cativa se amuza de subiectul asta, daca nu investesti in toate te descurci mai greu, da cand ai de carat boxe... stative, clapa... trupa...(nu mai pun subwfere si jocuri de lumini) apar diverse probleme si nu toate evenimentele sunt in oras la 2 - 3 pasi de casa, poate tr sa mai pleci la 10- 20 km.... de casa cativa oameni si cu sculele.... mai greu. asa este. pot sa-ti recomand o bancheta spate ? una de LINK: Click aici! ') mai jos ai ,,pilotul automat'' . [ Edited Wed, 13 Jul 2011, 11:45PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| fanitractor |
|
||
![]() Registered Member #233
Joined: 01 Jul 2008Posts: 389 |
mai intreaba cineva aici LINK: Click aici! asa subiect este dezbatut intens. |
||
| Back to top |
|
||
| DorinelParadox |
|
||
![]() Registered Member #6316
Joined: 19 Feb 2009Posts: 1164 |
Cred ca de la un anumit nivel al trupei (multe instrumente,cantari pe bani buni)este necesara o masina gen MAXI ,nu se mai poate transporta cu un turism o gramada de scule + membrii formatiei.Eu ma orientez la un OPEL VIVARO vers Lunga.(Am incercat si cu remorca,2 masini)NU SE MAI poate este spatiu prea putin si platesc combustibil pentru 2 masini.
|
||
| Back to top |
|
||
| DorinelParadox |
|
||
![]() Registered Member #6316
Joined: 19 Feb 2009Posts: 1164 |
TARE faza |
||
| Back to top |
|
||
| DorelC |
|
||
|
Guest
|
Nu stiu de ce titlul threadului mi se pare un pic partinitor sau nu stiu cum sa zic Sau are iz de publicitate. De parca astialalti cu Roland, Yamaha, GEM ... nu am intampina aceleasi greutati ca cei de la Korg. Eu de ex am schimbat G70 cu E80 si din ratiunea de a incapea mai usor in masina. Si mai stau si la et 4, cu G70 ma loveam de usile vecinilor.
|
||
| Back to top |
|
||
| Geo_pa2xpro |
|
||
|
Guest
|
eu o pun in spatele celui din dreapta in picioare rezemata de bancheta din spate ! pa2xpro am !
|
||
| Back to top |
|
||
| luchiana |
|
||
![]() Registered Member #2199
Joined: 11 Oct 2008Posts: 592 |
fanitractor a scris ... eu intr-o dunga. bancheta din spate nu o rabatez peste boxe niciodata. e prea putin loc sub bancheta. mai ales in masinile mici se simte miosul e mici si bere. referitor la pa2 si pa3 , ele are loc pe bancheta. chiar ar ma incapea si un tr76. poti sa verifici adunand L-h-l ale clapelor si o sa-ti dea un procent de 64,8 cm3 din sezutul banchetei spate. in functie de marca si anul de fabricatie se poate discuta chiar de procente de la 53,1cm2 pana la 87,43cm3. mai conteaza viteza de deplasare, forta de franare si forta de frecare pentru a calcula o variabila a inertiei. Nu esti intreg
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








