Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha PSR E423 | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| BUBBA_GSG |
|
||
|
Guest
|
@HoratiuEu, Personal nu am avut probleme cu potentiometrele,este drept ca nu o am de mult timp. Cred ca mai multe ar putea sa-ti spuna userii perticav si bogdann care au clapa de prin primavara. Iti recomand acest model de clapa...binenteles acum depinde si in ce stadiu esti,ce asteptari si ce buget ai ! Eu sunt fff multumit de achizitie si inteleg pe deplin care sunt limitele clapei.Ptr ce-mi trebuie mie..... e PERFECTA ! Sa ne auzim cu bine ! |
||
| Back to top |
|
||
| HoratiuEu |
|
||
|
Guest
|
Mulţumesc de sfaturi. Eu abia acum am comanda-o şi aştept să o primesc pe miercuri/joi. De aceea vroiam cât mai multe date, înainte de a o cumpăra. Acum comanda este lansată.
|
||
| Back to top |
|
||
| BUBBA_GSG |
|
||
|
Guest
|
@Horatiu Sa revii cu impresii la cald !....871_waving2.gif [ Edited Mon, 20 Dec 2010, 10:50PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| BUBBA_GSG |
|
||
|
Guest
|
@raulpsr423 Multumesc de styluri.....cu prima ocazie cand am timp le urc pe clapa sa vad ce-s cu ele....:D |
||
| Back to top |
|
||
| raulpsr423 |
|
||
![]() Registered Member #10081
Joined: 17 Dec 2010Posts: 6 |
nai pt. ce . o sa iti mai dau daca ai nevoie.
|
||
| Back to top |
|
||
| Q.laClape |
|
||
![]() Registered Member #10433
Joined: 01 Oct 2011Posts: 5 |
HoratiuEu a scris ... Am o întrebare practică: potenţiometrele (butoanele de volum) sunt în regulă? Nu se aude un "hârşâit" dacă le tot foloseşti? Şi eu analizez piaţa pentru că îmi doresc acest model de orgă (Yamaha PSR 423). Am tot citit una-alta pe net, dar mai sigur e să vorbeşti cu cei care deţin instrumentul. Mulţumesc Buna.Sunt nou pe site,si am citit cele scrise mai sus. Eu am un psr 630,si patesc exact ce spui tu mai sus. Cand il pornesc si setez volumul se aude acel harsait |
||
| Back to top |
|
||
| besternyk |
|
||
![]() Registered Member #11519
Joined: 22 Oct 2012Posts: 2 |
DE curand mi-am luat si eu yamaha psr e433 si sunt multumit de ea. Aveti idee daca se pot baga tonuri pe dreapta? Multumesc frumos! |
||
| Back to top |
|
||
| djbossbest |
|
||
![]() Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012Posts: 387 |
HoratiuEu a scris ... Am o întrebare practică: potenţiometrele (butoanele de volum) sunt în regulă? Nu se aude un "hârşâit" dacă le tot foloseşti? Şi eu analizez piaţa pentru că îmi doresc acest model de orgă (Yamaha PSR 423). Am tot citit una-alta pe net, dar mai sigur e să vorbeşti cu cei care deţin instrumentul. Mulţumesc pana acu 3 saptamani am avut si eu una de 2 ani.am luato noua..nici o problema..cand am luato nu aveam nici o treaba cu cantatu(nici acuma nu sunt prof)..la inceput mai ales daca e prima clapa esti multumit de ea dar ea slaba....cea mai mare problema:incarca ritmurile fffff greu...daca de ex bagi o hora si vreu sa treci la o sarba sau banat sau alt style astepti 20-30 de sec....de asta am skimbato...ma dispera...acu mi-am luat un s550 e muult mai ok..pretule dublu, in skimb parca mai frumos suna la voice-uri 423-ul.pentru cei care nu stiu e cum a zis cineva mai sus styleuri merg de yamaha cu extensia .sty...sa nu fie cat mai mici ca spatiu..adica pana in 40, 50 kb..daca aveti intrebari mai pot oferi informatii..e posibil sa am si ceva tutoriale despre cum poti face unele kestii |
||
| Back to top |
|
||
| djbossbest |
|
||
![]() Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012Posts: 387 |
besternyk a scris ... DE curand mi-am luat si eu yamaha psr e433 si sunt multumit de ea. Aveti idee daca se pot baga tonuri pe dreapta? Multumesc frumos! nu se pot.....pentru asa ceva iti trebuie o clapa smekera care costa destul de mult |
||
| Back to top |
|
||
| balanutzu |
|
||
![]() Registered Member #11842
Joined: 30 Nov 2012Posts: 20 |
Yamaha psr 423 este o orga super. Instrumentele si ritmurile standard se aud bine, spre deosebire de o korg pa 800 la care instrumentele standard sunt lesinate.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






