Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Playback la nunti.
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ionutgeosy
Sun Nov 27 2011, 11:36PM
Registered Member #10615
Joined: Mon Nov 21 2011, 11:55PM
Posts: 28
vad ca s-a si deviat un pic de la subiect!stim cu totii ca a canta la orga este un talent. cine canta singur, cu negative, si voce , acela se numeste solist ,nu clapar , am dreptate?.....

[ Edited Sun Nov 27 2011, 11:38PM ]


Back to top
Ionica Radu
Mon Nov 28 2011, 03:43PM

Registered Member #8428
Joined: Thu Nov 26 2009, 09:23AM
Posts: 59
Da , intervin si eu.....
Intr-adevar sa cinti dupa negativ este o arta , cum dealtfel este sa si interpretezi live !
Poti sa fi meseriasul lui peste , daca nu ai telefon sa te ti dupa el ,degeaba. M-ai poti bombanii si intre strofe , pe ritornela , chiar si i timpul strofei si intri unde si cum trebue daca te ajuta doamna ureche.
Altfel sa auzim numai de bine !

[ Edited Mon Nov 28 2011, 03:44PM ]


Back to top
bebykorg
Thu Jan 05 2012, 01:40PM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
Asta ar fi culmea.. sa te duci cu pozitive la cantare....

Back to top
g.cornel
Thu Jan 05 2012, 08:27PM

Registered Member #10663
Joined: Mon Dec 12 2011, 08:00PM
Posts: 7
Problema ar fi sa"se prinda" cei din sala ...
Stimati colegi , cred ca "cel fara pacat , sa arunce primul piatra" , dar mai cred si ca in orice lucru pe care al faci nu trebuie sa depasesti limita bunului simt . Probabil ca multi dintre muzicanti mai "folosesc" si 1, 2, 3 , "negative" la piesele mai "complicate" , dar de aici si pana la a "canta" cu pozitiv la o petrecere cred ca este cale lunga ... stiti cum se zice , "ulciorul nu merge de multe ori la apa" !!! Cel mai bine cred ca e sa-ti vezi lungul nasului si ... sa nu te-ntizi mai mult decat te tine plapuma !!! Multa , multa sanatate tuturor si un an 2012 cat mai plin de realizari ( cantari reusite ) !!!

Back to top
sarac.lipit
Fri Jan 06 2012, 12:51AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
ba merge foarte bine.
Ai să rămâi surprins ce căutaţi sunt playbaciştii cu 2 fufe bunăciuni fremos ondulatoare, cameramani, fotografi, totul în pachet de 1000 ioro... fără acasă.. .că deh, acolo tre'să dai din dej'te... şi e fraieri la eftineală şi pentru asta.
Interesant, se cântă peste pozitivul original...dar ce mai contează cînd fetele scot ce-i mai bun din(de pe) ele şi 'se aude' beton??

[ Edited Fri Jan 06 2012, 12:53AM ]


Back to top
albundy
Fri Jan 06 2012, 07:57AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Anul trecut prin vara ,am fost la o nunta,mesean . Fiind prieten bun ,inca din copilarie cu ginerica. El si sotia ,oscilau intre formatie si d.j. I-am recomandat bineinteles formatia. Doreau ceva mai tineresc, cu ceva populara,fara manele si cu multa muzica usoara.Romaneasca si internationala . A gasit el formatia,asa dupa placul lui ,au fost amandoi la auditie ,au batut palma si a dat arvuna 300 euro . Intre timp, unul din vocalisti l-au sunat sa-i spuna ca au schimbat acordeonistul din formatie si este alt baiat .Astuia i-au venit spumele . A luat dj si pt aia 300 de euro,a discutat sa vina vocalistul singur ca sa faca cateva programe cu negativ,ca sa nu piarda banii chiar de tot cu toate ca s-au inteles cu formatia care a vazut-o si a auzit-o la auditii.Pe langa acordeonist au schimbat si claparul . Toata lumea la nunta astepta sa-si faca asta primul program . Si eu eram curios sa vad ce e de capul lui si cum se prezinta la o nunta cu negative . Omul canta ceea ce vroiau mirii,mai mult: banica,latino si etc . Trebuia sa-si faca programul de 45 minute iar apoi intra dj-ul cu muzica. Dupa maxim 30 minute din primul program, ginerica s-a dus la om si a intrerupt programul .Ia zis sa ramana cu banii dar sa plece ca sa nu regrete ca a pierdut 300 de euro . Si uite-asa ,pe la miezul noptii am sunat eu 2 prieteni sa vina cu sculele si sa dea tonul petrecerii ca tocmai se dezlantuise lumea . Toata noaptea s-au dezlantuit pe manele ,sarbe si hore .In pauze mai intra d.j.ul cu muzica pe care o doreau mirii . In primul rand, negativistul ,se dadea asa de important si de mare piesa incat "cred" ca a uitat sa-si regleze microfonul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif De-asta la si dat ginerica afara ca suna ca dracu . Eu aveam alta curiozitate dar plecase negativistul pana sa ajunga baietii cu sculele: VROIAM SA VAD CUM SUNA CU FORMATIA PE SPATE SI CU REGLAJELE ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Fri Jan 06 2012, 07:59AM ]


Back to top
DorelC
Fri Jan 06 2012, 09:44AM
Guest
Uitati-va la astia si plangeti ! LINK: Click aici !
Asta ce e playback sau live ?

[ Edited Fri Jan 06 2012, 09:45AM ]


Back to top
seby_69
Fri Jan 06 2012, 12:05PM
Registered Member #1388
Joined: Tue Sep 09 2008, 12:26PM
Posts: 224
intr-adevar,asa ceva nu vezi toata ziua!!!D-ne!!nu stii ce sa faci,sa razi sau sa plangi


Back to top
bebykorg
Mon Jan 09 2012, 03:20PM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
aia nu fac decat circ acolo..

Back to top
LAVIN
Mon Jan 09 2012, 05:55PM

Registered Member #5747
Joined: Wed Feb 04 2009, 10:57PM
Posts: 448
este life 100%,fara indoiala.!!!!!!!!!
Buna asta!


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap