Forums
| Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Problema Microfon Shure Wireless | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| alexu |
|
||
![]() Registered Member #1060
Joined: 26 Aug 2008Posts: 262 |
Imi poate recomanda cineva un service serios in bucuresti sau judetul prahova, unde pot repara un microfon shure wireless? Este vorba despre Shure PG24E/PG58 link Problema e ca intr-o zi microfonul nu a mai pornit, nu se aprinde nici led-ul de power si nici ledurile care arata canalul de comunicatie, pur si simplu nici un semn de viata. Am incercat mai multe tipuri de baterii si acumulatori, fara rezultat. Receiver-ul merge perfect. Daca cineva s-a mai confruntat cu o astfel de problema si poate sa-mi dea un sfat, mi-ar fi de mare ajutor. [ Edited Fri, 23 Dec 2011, 10:16AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
e posibil sa nu fie problema cu microfonul probabil trebuie sa-i cauti din nou frecventa cu reciveru adica trebuie asimilate daca mai stii pe ce frecventa mergea reciveru caut-o manual si trebuie sa mearga si microfonul ... este parerea mea nu stiu sigur dar am patit la fel odata cu shurre pgx 24 E |
||
| Back to top |
|
||
| seby_69 |
|
||
![]() Registered Member #1388
Joined: 09 Sep 2008Posts: 196 |
nu-i nici o treaba cu frecventa,daca ai aspus ca nu se aprine led-ul on-off,cauta un electronist,cred ca e din intrerupator,s-ar putea sa fie desprins un fir!,mult succes!
|
||
| Back to top |
|
||
| alexu |
|
||
![]() Registered Member #1060
Joined: 26 Aug 2008Posts: 262 |
ms clapes pentru raspuns, numai ca problema e ca microfonul nu mai porneste deloc si nu am cum sa caut nici o frecventa. frecventa se seteaza printr-o cifra de la 0 la , reprezentand un canal de comunicatie
|
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
eu am explicat treaba asta pt ca la fel am patit si la mine butonul off si on respectiv muted ca are si functia asta parca nu mai functiona deloc ramanea becul stins nici verde nici portocaliu nu mai era ... altfel nu dadeam raspunsul asta ... are influienta frecventa asupra lui asa ca incearca inca odata ca nu te costa nimic tinand butonul de pornire apasat si cu capatul unde e bateria spre reciver asa cauta-i frecventa noua ... e o varianta care la mine a mers daca nu merge atunci incearca la electronist ! sarbatori fericite
|
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
alex..dupa parerea mea .din ceea ce descrii , microfonul are o problema cu alimentarea. pur si simplu nu se alimenteaza. Daca nu mai este in garantie poti sa ol desfaci linistit si sa vezi care este problema. posibil un fir dezlipit sau comutatorul on/ off defect. succes .
|
||
| Back to top |
|
||
| alexu |
|
||
![]() Registered Member #1060
Joined: 26 Aug 2008Posts: 262 |
da, este posibil, numai ca nu stiu sa-l desfac. are un singur surub si odata ce l-am desfacut nu da impresia ca ar vrea sa se desfaca. nu se misca absolut nici o parte din microfon.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]







