Forums
| Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| S-a defectat amplificatorul. Ajutor! | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| radux5 |
|
||
![]() Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008Posts: 118 |
Detin un amplificator Behringer k3000fx. Il folosesc pentru a-mi aplifica orga si laptop-ul. Aseara la o petrecere dintr-o data nu s-au mai auzit joasele( s-a taiat basul). Am incercat sa schimb canalele, sa il las cateva minute oprit dar degeaba. Care ar fi problema si cum s-ar putea remedia ? Multumesc! LINK: Click aici! |
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Dar inaltele se aud ? Daca DA...posibil sa se fii dezlipit vreun fir care duce la dif. de bass...sau sa se fii rupt vreun fir leonic in difuzor(asta este putin probabil). Daca NU...cauzele pot fii mai multe. Trebuie dus la un specialist. |
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
sfatul meu este sa mergi la un specialist daca nu te pricepi.
|
||
| Back to top |
|
||
| Geo_pa2xpro |
|
||
|
Guest
|
am avut si eu odata p oroblema cu o boxa activa pe 2 cai ! nu se mai auzea basul ! inalta mergea ! cand am dus-o la un electronist mi-a spus ca are 2 etaje finale si crosover ! diful de bas nu avea nimic ! a fost problema de la etajul final de bas ! la tine nu cred ca ar putea avea 2 etaje finale boxa ! cred ca diful a cedat ! cel mai bine mergi cu ea la un specialist , o desface , masoara ce trebuie si-ti spune care e buba ! sanatate si numai bine ! [ Edited Sun, 26 Feb 2012, 10:26AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| s_cristi |
|
||
![]() Registered Member #1965
Joined: 03 Oct 2008Posts: 342 |
Imi pare rau ca nu-l pot ajuta pe Radu decat cu acelasi sfat: o 'verificare' la un electronist care se ocupa cu asa ceva. Si il intreb si pe el si pe cei mai cu experienta, care este avantajul de a folosi 2 boxe de genul LINK: Click aici! in loc de a folosi 2 amplificatoare de genul celui folosit de Radu. (vreo 2-3 stiu si eu, K3000fx are pret un pic mai mare, e mai greu, celelalte 2 pot fi puse pe stative...) Mi se pare o scula excelenta K3000fx-ul (aproape ca inlocuieste un mixer) si chiar astept sa vad ce s-a defectat la el. [ Edited Mon, 27 Feb 2012, 08:43AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
eu nu le-aş spune avantaje-dezavantaje... ci utilităţi. Cu boxişoarele active-ţi faci treaba. Cu un amplif profi poţi sonoriza diferite locaţii, poţi trimite la distanţă boxe de control, poţi folosi boxe profi sau mai puţin ... etc Depinde în primul rând de numărul spectacolelor în deplasare. Dacă ai 2 nunţi pe an cu 50 invitaţi, nu merită.... faci faţă cu 3-4 beringoase mici active. [ Edited Mon, 27 Feb 2012, 09:35AM ] |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







