Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Intrebari / Opinii / Sugestii |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg i3 vs Roland VA3 | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| marusca.m |
|
||
![]() Registered Member #10374
Joined: 02 Sep 2011Posts: 45 |
Salutare tuturor. Am nevoie de niste sfaturi de la cei care cunosc aceste modele. Se merita sa dau i3-ul (32 styles) schimb pe schimb cu Roland VA3? Nu cunosc prea multe detalii despre acest model, si m-ar interesa in special urmatoarele aspecte: 1) Cate user styles poate memora? 2) Pot prelucra sunetele pe el a.i. sa obtin acordeoane pt populara? 3) Cu style omposerul se lucreaza usor? 4) Poate citi style-uri de la VA7? 5) Este compatibil cu vreo versiune de Style Works? Va multumesc anticipat. |
||
| Back to top |
|
||
| Minel |
|
||
|
Guest
|
salut.am avut ambele modele acum vreo 10-12 ani cred..\ 1.stilurile se memoreaza pe discheta daca imi aduc bine aminte,si le accesezi tot de pe discheta. 2.da,sunetele se prelucreaza. 3.aici e un pic mai greu fata de korg. 4.asta nu stiu sigur. 5.da ,se gaseste in sw. una peste alta,eu zic sa faci schimbul! [ Edited Tue, 06 Mar 2012, 11:03AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| marusca.m |
|
||
![]() Registered Member #10374
Joined: 02 Sep 2011Posts: 45 |
Multumesc Minel... pentru informatii si sfat.
|
||
| Back to top |
|
||
| Harald |
|
||
![]() Registered Member #10764
Joined: 18 Jan 2012Posts: 21 |
este compatibil cu va7. citeste toate style-urile .stl , mai exact toate styleurile de roland doar ca unele trebuie modificate din clapa pentru a suna bine. Vad ca esti din Slatina si probabil despre VA3-ul meu este vorba. ma poti contacta si pe YM: teuberh sau tel: 0755942065 sa iti dau mai multe detalii despre clapa [ Edited Tue, 06 Mar 2012, 02:49PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| marusca.m |
|
||
![]() Registered Member #10374
Joined: 02 Sep 2011Posts: 45 |
Harald a scris ... este compatibil cu va7. citeste toate style-urile .stl , mai exact toate styleurile de roland doar ca unele trebuie modificate din clapa pentru a suna bine. Vad ca esti din Slatina si probabil despre VA3-ul meu este vorba. ma poti contacta si pe YM: teuberh sau tel: 0755942065 sa iti dau mai multe detalii despre clapa daca esti mihaela101 de pe Okazii, da, eu sunt cel cu care ai inceput discutia pe site-ul respectiv. O sa te contactez in aceasta seara sau maine pentru a discuta mai multe detalii. O zi buna. |
||
| Back to top |
|
||
| Harald |
|
||
![]() Registered Member #10764
Joined: 18 Jan 2012Posts: 21 |
da , este contul sotiei
|
||
| Back to top |
|
||
| marusca.m |
|
||
![]() Registered Member #10374
Joined: 02 Sep 2011Posts: 45 |
Harald a scris ... ... Vad ca esti din Slatina si probabil despre VA3-ul meu este vorba. ma poti contacta si pe YM: teuberh sau tel: 0755942065 sa iti dau mai multe detalii despre clapa Te-am sunat dar nu ai raspuns la tel. Nr meu: 0740982635(Cosmote) |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]





