Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Hora lautareasca Korg PA 3X-demo
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
Robert Craciun
Tue, 03 Jul 2012, 11:34AM

Registered Member #25
Joined: 24 May 2008
Posts: 709
revin cu demo pentru cei care spuneau ca nu pot sa il vada! LINK: Click aici! anumite parti le-am pus de la mine...cu multumirile de rigoare maestrului Marikanu,pentru ca am urmat indicatiile sale din tutorial! LINK: Click aici!

[ Edited Tue, 03 Jul 2012, 11:46AM ]


Back to top
DorelC
Tue, 03 Jul 2012, 12:14PM
Guest
Bravo Robert suna super. Ai dovedit ca si Rolandistii se pricep repede la Korg daca au tonuri semplate. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Si esti la inceput cu Korgul sunt sigur ca o sa auzim lucruri frumoase iesite din mana ta. Bafta in continuare !

Back to top
Robert Craciun
Tue, 03 Jul 2012, 12:21PM

Registered Member #25
Joined: 24 May 2008
Posts: 709
mersi Dorel!...toba e din E 80,basul din E 80,chitarile din E 80...restul...wave-uri convertite si citite de PA 3...asta e!

Back to top
victorr
Tue, 03 Jul 2012, 12:50PM
Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010
Posts: 828
Adevarul e ca ai nevoie de o clapa cu sampler mai mult pentru tambal. Mda, aud armoniile 'a la Marikanu' aici. Era mai misto daca tu cantai in felul lui, si el in felul lui. E bine sa fim originali.

Back to top
Robert Craciun
Tue, 03 Jul 2012, 02:00PM

Registered Member #25
Joined: 24 May 2008
Posts: 709
mersi Victor pentru substrat...chiar am specificat ca am folosit indicatiile lui Marikanu pentru ca mi s-au parut armonia folosita de el mult mai deosebita fata de cum as fi facut-o eu!...in ce priveste restul piesei,inclusiv armonia ei este completata de la mine!...in ce priveste originalitatea...ar trebui sa fiu de talia lui Marikanu sau mai sus, ca sa pot veni si eu cu alta abordare a piesei!

Back to top
Cuslea_FM
Tue, 03 Jul 2012, 02:51PM

Registered Member #10858
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 893
Roberto E 80 a scris ...

revin cu demo pentru cei care spuneau ca nu pot sa il vada! LINK: Click aici! anumite parti le-am pus de la mine...cu multumirile de rigoare maestrului Marikanu,pentru ca am urmat indicatiile sale din tutorial! LINK: Click aici!

Frumos Roberto, chiar imi place cum suna, felicitari ptr. interpretare si ptr. aranjamentul muzical ...si oricum in materie de sound si de reglaje, nimic nu e batut in cuie, acest domeniu nefiind e o stiinta fixa, bazata pe niste parametri exacti, ci este un domeniu in care doar se tine cont de anumite reguli standard ...in consecinta, totul e relativ si conditionat doar in functie de gustul fiecaruia si de calitatea si fidelitatea intregului sistem audio pe care se definitiveaza reglajele si de calitatea si fidelitatea intregului sistem audio pe care se asculta piesa finita (am ascultat piesa pe mai multe monitoare profesionale iar sound-ul difera putin in functie de fiecare in parte dintre acestea) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Sanatate si tot ceea ce-ti doresti, tie si familiei tale!

[ Edited Tue, 03 Jul 2012, 05:25PM ]


Back to top
Robert Craciun
Tue, 03 Jul 2012, 03:23PM

Registered Member #25
Joined: 24 May 2008
Posts: 709
multumesc Florin!...sanatate multa iti doresc!...referitor la aranjament,i-am dat piesa format midi si mesterului Dorel sa o lucreze pe BK 5...abia astept sa ascult cum suna pe Roland-ul sau!

Back to top
Cuslea_FM
Tue, 03 Jul 2012, 05:02PM

Registered Member #10858
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 893
Roberto E 80 a scris ...

multumesc Florin!...sanatate multa iti doresc!...referitor la aranjament,i-am dat piesa format midi si mesterului Dorel sa o lucreze pe BK 5...abia astept sa ascult cum suna pe Roland-ul sau!

Pai atunci, asteptam si noi demo-ul lui Dorel ...sa auzim cam cum stie Roland BK5-ul lui sa ghilabeasca pe Marikaneste ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

[ Edited Tue, 03 Jul 2012, 07:21PM ]


Back to top
sorin_korg
Tue, 03 Jul 2012, 06:00PM
Registered Member #11111
Joined: 23 Jun 2012
Posts: 84
Bine de tot,are si sare si piper.=D>

Back to top
Geo_pa2xpro
Wed, 04 Jul 2012, 10:14AM
Guest
frumos ! felicitarile mele !

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap