Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Noul OS Pa 3X in septembrie
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Minel
Thu Sep 13 2012, 12:08PM
Guest
Florine,toti baietii care detin aceste toys-uri scumpe,nu vor recunoaste niciodata asa ceva,ptr ca le detin in prezent..pe X forumuri straine,toti se plang de 800-2 si 3..romanul este invatat sa se minta singur,ca si in politica.sant etalate toate problemele lor,dar tot nu se recunoaste nimic.in afara de 1x pro(dupa mine cea mai buna clapa din seria PA),restul sand doar dezamagiri scumpe..pacat ca multi le-au achizitionat doar ca sa fie in ton cu asa zisa moda.sau la indembul altora destepti...pacat ca nu ne mai revenim din involuarea culturii.99% din utilizatorii acestor stricaciuni,le-au achizitionat doar ptr manele si un amarat de tambal care oricum suna ca dracu..nu vreau sa se supere nimeni,este doar o parere nevinovata..bafta multa tuturor!!!

Back to top
Cuslea_FM
Thu Sep 13 2012, 10:59PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
Minel a scris ...

Florine,toti baietii care detin aceste toys-uri scumpe,nu vor recunoaste niciodata asa ceva,ptr ca le detin in prezent..

Hehehe Minele, pai atunci nu ne ramane decat sa le uram baietilor joaca placuta cu jucarelele lor defecte din fabricatie ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
Sergiu pa2x
Fri Sep 14 2012, 12:22AM

Registered Member #47
Joined: Thu May 29 2008, 12:42AM
Posts: 147
Minele gresesti ..pai ai uitat cit era pa1x cind a aparut?/ ERa 3200de euroi...treaba asta cu preturile mari nici mie nu=mi place !!!

Back to top
testiera
Fri Sep 14 2012, 03:39AM

Registered Member #5950
Joined: Tue Feb 10 2009, 05:25AM
Posts: 262
DorelC a scris ...

testiera a scris ...

Cuslea_FM..este grle...nu ai dreptate...vrb mlte...

Genul asta de raspunsuri sunt numai pentru a incita sau a provoca pe cineva. Eu nu cunosc problemele Korgului dar mi-a placut cum a expus Florin pe puncte toate sau aproape toate prblemele acestei clape. D-le testiera daca nu stii sa-l contrazici punctual, concret si civilizat pe Florin nu mai posta chestii din astea fara gramatica si inteles. O sa te stergem imediat !

scuze ,dar nu vorbesc in necunostinta de cauza,astea toate au fost la inceput ,70% sunt aberatii,va rog domnule Dorel sa luati clapa in brate si sa verificati,nu imi este frica de ban,egal cu zero ptr mine,dar intretine-ti relatia reciproca,daca sunte-ti intradevar impartial,verificati!...ptr domnul Cuslea,nu am nimic cu dumneavoastra,doar mi se pare ca exagerati prea mult,detin fantom g,motif xs,korg pa3,si o pianina.....cele bune!

[ Edited Fri Sep 14 2012, 04:46AM ]


Back to top
Minel
Fri Sep 14 2012, 06:31AM
Guest
Sergiu pa2x a scris ...

Minele gresesti ..pai ai uitat cit era pa1x cind a aparut?/ ERa 3200de euroi...treaba asta cu preturile mari nici mie nu=mi place !!!

Salut Sergiu.sincer,eu ma refeream la fiabilitatea lui pa1.. ptr ca nu s-a auzit de belele la ea.

Back to top
Robert Craciun
Fri Sep 14 2012, 09:07AM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
eu nu stiu ce belele au ceilalti detinatori de PA 3, tot ce vreau sa spun in calitate de detinator al acestui tip de clapa este ca nu mi-a facut niciodata probleme tehnice si sper sa nu imi faca niciodata!...posibil sa faca blocaje din cauza unor style-uri aiurea sau samplere la fel de aiurea...nu stiu ce sa zic...am observat si la Roland probleme de blocaj cand bagi style-uri defecte...asa ca nu inteleg de ce atata polemica!...este posibil sa fie si clape cu defecte din fabricatie...acum fiecare cu norocul sau!

Back to top
NicuChiriac
Fri Sep 14 2012, 10:16AM

Registered Member #712
Joined: Sat Aug 09 2008, 06:39AM
Posts: 43
Nici eu n-am avut niciodata vreo problema cu pa3x-ul... oricat de mica (din fericire... observ!).

Back to top
Gabygw8
Fri Sep 14 2012, 10:44AM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
Pa600 o sa rezolve toate problemele.

Back to top
Cuslea_FM
Fri Sep 14 2012, 11:03AM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
testiera a scris ...

scuze ,dar nu vorbesc in necunostinta de cauza,astea toate au fost la inceput ,70% sunt aberatii...

Păi hotărâți-vă d-le testiera, ori "toate au fost la inceput" ori "70% sunt aberatii" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_waiting.gif

testiera a scris ...

...ptr domnul Cuslea,nu am nimic cu dumneavoastra,doar mi se pare ca exagerati prea mult,detin fantom g,motif xs,korg pa3,si o pianina.....cele bune!

Eu spun doar un adevăr așa cum il văd eu și chiar nu mi se pare că am exagerat absolut cu nimic ...și apropo d-le tastiera, să știți că și eu dețin în prezent un Roland G1000, o Yamaha EX5, mai dețin un trabant d-ăla "tunat" facut decapotabil cu flex-ul, dețin un cort din material d-ăla bun impermeabil şi o piscină gomflabilă la Poiana Braşov, dețin electronice şi electrocasnice luate in rate pe care nu le-am mai achitat, mai dețin un ceas Raketa cu "limbile" de fosfor, un ghiul mare de argint d-ăla care nu "coclește" luat la reducere de la amanet, o bancnotă de 10£, una de 5$, dețin şi un tricou chinezesc din material reflectorizant de la "Dragonul Roşu", o pereche de "blugi" originali d-ăia "prespalati" luați SH de la "gubelă", o pereche de pantofi d-ălia buni de piele cu "talpă de talpă" primiți de pomană de la rudele unei cunoștințe răposate ...și lista poate continua daca vreți să ne mai dăm "rotunzi" cu ce mai deținem fiecare dintre noi ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Calmați-vă măi fraților ce D-zeu că iar ajungem să ne certăm și chiar nu merită, nu are nici un rost să ne stresăm și să ne inveninăm viața cu atâta răutate sărind ca niste cobre la gâtul celor care indrăznesc sa gândească altfel având pareri care nu coincid cu ale noastre, mai ales că stresu' ăsta bată-l vina dăunează grav sănătății ...inchideți ochii, gândiți-vă la ceva frumos, trageți aer în piept și respirați adânc până simțiți că v-ati liniștit ...eeeee, cum e?! ...parcă vă simțiți mai bine acu' nu-i așa?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

...În ceea ce privește problemele incă nerezolvate ale Pa3x-ului, eu chiar nu am pretenția ca cititorii acestui thread să ia ca literă de lege și să creadă 100% ceea ce spun eu, cu atât mai mult cu cât, cine vrea într-adevăr să se convingă de veridicitatea afirmațiilor mele, are două variante prin care o poate face:

1. Ori se poate informa de pe site-urile internationale dedicate clapelor Korg (unde utilizatorii se plâng de mama focului de fel și fel de probleme cu care se confrunta la modelele de aranjoare ulterioare Pa1x-ului)

2. Ori cumpără clapa și poate constata pe pripria-i piele, așa cum au făcut mulți dintre cei care au cumparat aceste clape chiar și fără să le vadă măcar d-apăi să le mai și testeze, ceea ce mie personal mi se pare o dovadă de incomensurabilă naivitate (ca să nu zic prostie)

...Oricum, inainte de achiziționarea unuia dintre modelele de aranjoare ulterioare Pa1x-ului se recomandă multe multe rugăciuni, ținerea unui post (negru dacă se poate) și eventual plătirea unor slujbe (la mai multe biserici/mănăstiri dacă e posibil) și așa poate dă Domnu' șă nu nimerești o clapă cu probleme (că la Korg clapele sunt după cum ți-i norocu' ...ca la loz în plic ...ca la kinder cu surprize) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif

În incheiere, propun să :-$ și LINK: Click aici ! ca să nu-i mai supărăm cu nimic pe colegii korg-isti!!!

Ptr. mine acesta este un subiect inchis ...sănătate și toate cele bune vouă, tuturor colegilor de site, korg-iști, roland-iști, iamah-iști, ketron-iști, gem-iști, technics-iști sau ce alte "nații" mai sunteți voi ../../images/emotes/yahoo/yahoo_kiss.gif

[ Edited Fri Sep 14 2012, 04:33PM ]


Back to top
testiera
Fri Sep 14 2012, 05:46PM

Registered Member #5950
Joined: Tue Feb 10 2009, 05:25AM
Posts: 262
nu am scris ce clape am ca sa ma dau mare(le am ptr mine,nu ptr altii),nu sunt korghist"inflacarat,sunt fan roland domnule cuslea,dar daca roland nu a mai scos nimic cu adevarat profesional(ma refer la aranjor),am luat korg(si nu imi pare rau),inca o data cele bune.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap