Forums

Clape.ro :: Forums :: Echipamente si accesorii :: Echipamente audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
Monitoare sau boxe?
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
marand
Sat, 22 Sep 2012, 03:12PM

Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 236
Am observat că pe-aici sunt unii băieți foarte pricepuți și cu multă experiență intr-ale sculelor muzicale.De aceea vă rog să mă ajutați să găsesc cea mai optimă soluție la o problemă la care nu mă pricep suficient de bine;am un mixer Edirol m-16dx cu care se poate cânta life, dar care poate fi folosit și ca placă de sunet(mixer de studio).Cine mă poate ajuta cu un sfat pentru achiziționarea unor monitoare de studio cât mai adecvate caracteristicilor și posibilităților acestui mixer atunci când îl folosesc ca placă de sunet?Eu m-am orientat spre monitoarele Behringer ms 40.Ce părere aveți?(evident, pun această întrebare în sensul compatibilității dintre mixer și monitoare).
Aceeași întrebare o pun, dar de data aceasta legată de alegerea unui sistem de amplificare life.La un asemenea mixer ce variantă ar fi mai indicată?1.Amplificator(ce firmă?)+boxe pasive, sau 2.boxe active?Care variantă credeți(din experiența dvs.) că s-ar „lipi” cel mai adecvat cu caracteristicile mixerului?Mulțumesc anticipat tuturor celor care vor veni cu sfaturi adecvate problemei mele.

Back to top
marand
Mon, 24 Sep 2012, 10:52AM

Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 236
chiar numeni nu mă poate ajuta? 8-<

[ Edited Mon, 24 Sep 2012, 10:52AM ]


Back to top
victor_petrescu
Mon, 24 Sep 2012, 12:33PM

Registered Member #1769
Joined: 25 Sep 2008
Posts: 248
orice monitoare ``se potrivesc`` cu mixerul tau.ia niste monitoare active de 8 insa sfatul meu e sa excluzi behringer sau altele de genul.poti cauta un phonic p8a,m audio etc.
la fel si in ceea ce priveste pa.cauta niste active ca sa nu mai stai cu puteri dupa tine insa fara behringer.
behringer e o firma care face niste scule extrem de proate care strica tot sunetul si care nu au fiabilitate la forjare.

Back to top
testiera
Mon, 24 Sep 2012, 03:00PM

Registered Member #5950
Joined: 10 Feb 2009
Posts: 254
uite astea sunt perfecte LINK: Click aici! calitate-pret=client multumit ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Back to top
marand
Mon, 01 Oct 2012, 11:02AM

Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 236
Mulțumesc pentru recomandări, dar mă depășesc ca posibilități financiare.Asta e...

Back to top
DorelC
Mon, 01 Oct 2012, 02:38PM
Guest
Uite ceva ieftin si bun peuntru posibilitatile tale !
LINK: Click aici!
LINK: Click aici!
http://www.laneymusic.ro/images/products/sisteme-de-sunet/small/hcm-pa.jpg

Tot setul asta e in jur de 250 E. Daca nu iti alegi 2 boxe sau monitoare active de acolo de pe pagina. Sunt ieftine si bune.

[ Edited Mon, 01 Oct 2012, 02:43PM ]


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap