Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Technics, Gem, Ketron, Casio, Solton
 
<< Previous thread | Next thread >>
"Jucarele" noi si de la Casio
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
Author Post
Cuslea_FM
Thu, 04 Oct 2012, 09:45PM

Registered Member #10858
Joined: 03 Mar 2012
Posts: 893

După succesul de care s-a bucurat cu XW-P1 Performance Synthesizer și XW-G1 Groove Synthesizer LINK: Click aici ! Casio anunță XW-P1GD (Gold Limited Edition) care va fi de fapt o ediție limitată fabricată într-un nr. de doar 200 de bucăți care vor fi disponibile numai prin intermediul distribuitorilor Guitar Center și Musician’s Friend




...După seria de aranjoare WK-7500 și CTK-7000 LINK: Click aici ! (al căror preț actual e sub 500£) sper din tot sufletul ca fabricantul nipon Casio să redevină un nume emblematic în ierarhia de top a producătorilor de instrumente muzicale electronice profesionale, surprindu-ne plăcut și cu o “adevărăciune” de aranjor la un preț de până în 1000£ cu care să zguduie din temeli piața arranger-workstation-urilor ...și astfel să le mai scoată din cap tuturor celorlalte brand-uri concurente enjdemiile de euroi pe care acestea au tupeul și nesimțirea de a le cere pe niște produse muuult mai slabe din multe puncte de vedere decât clapele legendare fabricate în secolul trecut (așa să ne-ajute D-zeu ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif )

Back to top
victorr
Thu, 04 Oct 2012, 11:08PM
Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010
Posts: 828
Da, oricat de bune ar fi sintetizatoarele lor nu prea sunt de folos la muzica din romania la nunta si petreceri, doar in cazul in care canti intr-o trupa.
Dar sa vedem si parile bune. Ultimele lor aranjoare au inceput sa aiba mai multe functii de editare a ritmurilor direct in clapa, asa ca sper sa evolueze si mai mult.
Poate si cu placute RAM in care sa incarcam mult doritele WAVE-uri.

Back to top
bebykorg
Fri, 05 Oct 2012, 10:43AM

Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008
Posts: 1000
Eu am avut Casio acum vre-o 16-17 de ani. Nu era cine stie ce de capul ei ca si performante. Dar avend in vedere ca atunci trecusem de la o Elka la Casio a fost un salt. Nu am avut probleme cu ea neam. Tanc de clapa. Am dat-o ca mi-am luat un Roland E 28 .

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Excel cu 12000 nume de cantece asociate cu stylurile Yamaha Korg Latest comment Posted by ibaradu on 05 Aug 2025, 21:02
Foarte util, felicitari!


[download] PA300 set bomba Latest comment Posted by unaidiu on 04 Aug 2025, 16:08
Multumesc stelitapar


[Content] donatia Latest comment Posted by Prisacarui on 04 Aug 2025, 14:50
In cat timp primim acces dupa ce efectuam donatia?


[Content] Re: Latest comment Posted by ibaradu on 04 Aug 2025, 06:44
Multumesc frumos domnilor admini pentru accesul la download!


[Content] Multumesc domnilor admini pentru accesul la download! Latest comment Posted by ibaradu on 04 Aug 2025, 06:43
Multumesc domnilor admini pentru accesul la download!


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap