Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Formatie vs Dj ( la nunti ) | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| geogenesys |
|
||
![]() Registered Member #648
Joined: 06 Aug 2008Posts: 342 |
Pai am putea fi subiectivi si am spune cu totii in cor ca suntem impotriva lor. E si adevarat...petrecerea fara lautari nu e petrecere. Dar decat niste lautari care canta prost, mai bine dj. E pacat sa auzi niste melodii Pe de alta parte sunt si dj care n-au nici o treaba cu repertoriul unei nunti si mai ales sa stie sa aleaga muzica potrivita la momentul potrivit. Nu ma simt amenintat, dar uite ca oamenii se uita la bani si prefera mai ieftin |
||
| Back to top |
|
||
| geogenesys |
|
||
![]() Registered Member #648
Joined: 06 Aug 2008Posts: 342 |
Odata cu apritia aranjoarelor astea am lasat fara paine multi muzicanti...nu e drept, dar asta e...evolutia, cica....Si apropo de dj, pana la urma unii dintre clapari, s-ar putea numi mai degraba dj....baietii fac abuz de mp3 si midi
|
||
| Back to top |
|
||
| PSR-istul |
|
||
![]() Registered Member #732
Joined: 09 Aug 2008Posts: 61 |
va spun eu ca niciodata nu o sa dispara lautarii de la nunti ,e ca si cum ai face un foc fara fum,astia de isi ia dj la nunti ori vor sa se imbogateasca sa nu mai dea banu la lautar ori nu iubesc muzica populata(aveam o colega la servici care nu supotra muzica populata si manele si ea zicea ca atunci cand s-o marita o sa puna numai muzica usoara la calculator)vai mama ei
|
||
| Back to top |
|
||
| seby_69 |
|
||
![]() Registered Member #1388
Joined: 09 Sep 2008Posts: 196 |
fiti cuminti baieti! astea-s vbe de prisos nu odata s-a intimplat sau vi s-a intimplat sa cinti de sa te ia naiba si sa nu poti multumi niste ciufuti!deci dak clientul e intors de la tita! poti sa-i pui al mai mesaerias dj k tot nu-l multumeste!la fel e si cu formatia ! daca vezi ca lumea se distreaza cinti de drag! iar daca vezi niste strimbaciuni analfabete....! i-i cinti dupa mutra lui si astepti cu nerabdare dimineatza!!!! asa a fost si o sa mai fie!!!!
|
||
| Back to top |
|
||
| marianbigm |
|
||
![]() Registered Member #14
Joined: 22 May 2008Posts: 444 |
daca stau putin si ma gandesc....daca vor disparea formatiile (ceea ce e 99% imposibil) atunci treptat vor disparea si dj-ii. De unde vor mai avea ei muzica daca noi nu o facem ??
|
||
| Back to top |
|
||
| psr9000 |
|
||
|
Guest
|
Eu,personal,am fost la o nunta cu PC-ul...Va pot spune ca a iesit putin mai frumos ca un parastas...! Nu va fie frica-atit timp cit studiem si nu luam banii degeaba,avem painica asigurata inca vreo cativa(multi)ani...Daca-pauze,sprituri,program-deloc,atunci...FARA COMENTARII..! |
||
| Back to top |
|
||
| ionutva7 |
|
||
|
Guest
|
pai dj pt mine = 0 la o nunta. nu poate face atmosfera ca trupa pt ca e LIVE !!! si alea's niste melodii care ruleaza fara sare.
|
||
| Back to top |
|
||
| Andrei |
|
||
![]() Registered Member #1137
Joined: 30 Aug 2008Posts: 185 |
parerea mea : Io' stau si studiez de 11 ani de zile am vandut clape si acordeoane cu gauri in claviatura....si ala vine cu computeru' si mai i-a si o caruta de bani....nu sunt de acord cu chestia asta.
|
||
| Back to top |
|
||
| Ionutz_pa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #12
Joined: 22 May 2008Posts: 559 |
rusuand, în muzică cu cât înveţi mai multe, cu atât realizezi cât de puţin ştii. Depinde şi ce studiezi.... Dacă eşti comercial, faci show (asta vrea lumea), n-ai cum să stai acasă sau să te simţi ameninţat. N-ai cum ! |
||
| Back to top |
|
||
| laurocontis |
|
||
![]() Registered Member #1327
Joined: 05 Sep 2008Posts: 12 |
oameni buni e paine pentru toata lumea.Si cel mai slab muzicant si cel mai scump DJ i-si gaseste publicul lui.E clar ca daca cineva nu este multumit de prestatia ta ,a doua oara nu te mai ia,plus ca se duce vorba... Mai rau e cand se intampla la nuntile "mixte"ca dj-ul sa-ti puna jumatate din piesele tale "tari"( la care numai tu stii cat ai muncit) inainte sa le canti tu. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








