Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Formatie vs Dj ( la nunti )
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
geogenesys
Mon Nov 03 2008, 09:34PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Pai am putea fi subiectivi si am spune cu totii in cor ca suntem impotriva lor. E si adevarat...petrecerea fara lautari nu e petrecere. Dar decat niste lautari care canta prost, mai bine dj. E pacat sa auzi niste melodii , pocite, de catre unii care nu au treaba cu muzica. Si exemple pe site au fost date destule.
Pe de alta parte sunt si dj care n-au nici o treaba cu repertoriul unei nunti si mai ales sa stie sa aleaga muzica potrivita la momentul potrivit.
Nu ma simt amenintat, dar uite ca oamenii se uita la bani si prefera mai ieftin

Back to top
geogenesys
Mon Nov 03 2008, 09:40PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Odata cu apritia aranjoarelor astea am lasat fara paine multi muzicanti...nu e drept, dar asta e...evolutia, cica....Si apropo de dj, pana la urma unii dintre clapari, s-ar putea numi mai degraba dj....baietii fac abuz de mp3 si midi

Back to top
PSR-istul
Mon Nov 03 2008, 09:42PM

Registered Member #732
Joined: Sat Aug 09 2008, 06:07PM
Posts: 62
va spun eu ca niciodata nu o sa dispara lautarii de la nunti ,e ca si cum ai face un foc fara fum,astia de isi ia dj la nunti ori vor sa se imbogateasca sa nu mai dea banu la lautar ori nu iubesc muzica populata(aveam o colega la servici care nu supotra muzica populata si manele si ea zicea ca atunci cand s-o marita o sa puna numai muzica usoara la calculator)vai mama ei

Back to top
seby_69
Mon Nov 03 2008, 11:00PM
Registered Member #1388
Joined: Tue Sep 09 2008, 12:26PM
Posts: 224
fiti cuminti baieti! astea-s vbe de prisos nu odata s-a intimplat sau vi s-a intimplat sa cinti de sa te ia naiba si sa nu poti multumi niste ciufuti!deci dak clientul e intors de la tita! poti sa-i pui al mai mesaerias dj k tot nu-l multumeste!la fel e si cu formatia ! daca vezi ca lumea se distreaza cinti de drag! iar daca vezi niste strimbaciuni analfabete....! i-i cinti dupa mutra lui si astepti cu nerabdare dimineatza!!!! asa a fost si o sa mai fie!!!!

Back to top
marianbigm
Mon Nov 03 2008, 11:14PM

Registered Member #14
Joined: Thu May 22 2008, 09:39PM
Posts: 463
daca stau putin si ma gandesc....daca vor disparea formatiile (ceea ce e 99% imposibil) atunci treptat vor disparea si dj-ii. De unde vor mai avea ei muzica daca noi nu o facem ??

Back to top
ValiS
Tue Nov 04 2008, 11:07AM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307

Eu,personal,am fost la o nunta cu PC-ul...Va pot spune ca a iesit putin mai frumos ca un parastas...! Nu va fie frica-atit timp cit studiem si nu luam banii degeaba,avem painica asigurata inca vreo cativa(multi)ani...Daca-pauze,sprituri,program-deloc,atunci...FARA COMENTARII..!

Back to top
ionutva7
Tue Nov 04 2008, 05:10PM
Guest
pai dj pt mine = 0 la o nunta. nu poate face atmosfera ca trupa pt ca e LIVE !!! si alea's niste melodii care ruleaza fara sare.

Back to top
Andrei
Wed Dec 03 2008, 01:37PM

Registered Member #1137
Joined: Sat Aug 30 2008, 06:31AM
Posts: 213
parerea mea : Io' stau si studiez de 11 ani de zile am vandut clape si acordeoane cu gauri in claviatura....si ala vine cu computeru' si mai i-a si o caruta de bani....nu sunt de acord cu chestia asta.

Back to top
Ionutz_pa
Wed Dec 10 2008, 10:44PM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
rusuand, în muzică cu cât înveţi mai multe, cu atât realizezi cât de puţin ştii.
Depinde şi ce studiezi.... Dacă eşti comercial, faci show (asta vrea lumea), n-ai cum să stai acasă sau să te simţi ameninţat. N-ai cum !

Back to top
laurocontis
Sun Dec 14 2008, 02:52AM

Registered Member #1327
Joined: Fri Sep 05 2008, 11:50PM
Posts: 12
oameni buni e paine pentru toata lumea.Si cel mai slab muzicant si cel mai scump DJ i-si gaseste publicul lui.E clar ca daca cineva nu este multumit de prestatia ta ,a doua oara nu te mai ia,plus ca se duce vorba...
Mai rau e cand se intampla la nuntile "mixte"ca dj-ul sa-ti puna jumatate din piesele tale "tari"( la care numai tu stii cat ai muncit) inainte sa le canti tu.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap