Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pa600 by Tudorică
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Sergiu pa2x
Tue Dec 18 2012, 11:41PM

Registered Member #47
Joined: Thu May 29 2008, 12:42AM
Posts: 147
Fratilor din respect pt adminii de aici acest subiect pt mine este inchis !!! Va doresc sarbatori fericite !! Si sa avetzi cui cinta ,clape .sunt destule !!

Back to top
Cuslea_FM
Tue Dec 18 2012, 11:52PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909

Deci, nimeni nu comentează și mai ales nu contestă niciunul dintre cele 22 de puncte enumerate la minusurile Pa600-lui ...și cred că e mai mult decât evident care e de fapt motivul datorită căruia colegii korgiști "o cam dau cotită după cireș" evitând orice fel de discuție pe această temă ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif

[ Edited Tue Dec 18 2012, 11:55PM ]


Back to top
Romy_NT
Wed Dec 19 2012, 10:37AM

Registered Member #9208
Joined: Thu Apr 15 2010, 04:38PM
Posts: 47
Minel a scris ...

la usoara m-am strambat de ras pe youtube la demo cu ea...sound identic cu pa 80..
una peste alta, suna cam ca un pa80, cu setari in plus...toys!! !

Ne-ai putea convinge practic,cum ca aceste afirmatii sunt si reale?
As aprecia.

Back to top
danutzdima
Wed Dec 19 2012, 10:38AM
Guest
Cuslea_FM a scris ...


Deci, nimeni nu comentează și mai ales nu contestă niciunul dintre cele 22 de puncte enumerate la minusurile Pa600-lui ...și cred că e mai mult decât evident care e de fapt motivul datorită căruia colegii korgiști "o cam dau cotită după cireș" evitând orice fel de discuție pe această temă ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif



- Postati mesaje strict la subiect, nu discutati probleme care nu au nici o legatura cu subiectul threadului ! NU se accepta abaterea de la profilul unui forum. Abaterea de la subiectul discutat se numeste "Off Topic". Subiectele "violatoare" vor fi mutate fara avertisment in forumurile corespunzatoare, sau vor fi sterse.

Parca asa scria in regulament. Aici subiectul se intituleste: Demo. Nu: Specificatii Korg pa 600, sau: Plusuri si minusuri ../../images/emotes/yahoo/yahoo_kiss.gif

Dar tot e bine, ca-i faci reclama si lui Tudorica, si clapei... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif
PS. S-a comentat si rascomentat. Dar daca n-ai cu cine.. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_not_listening.gif

[ Edited Wed Dec 19 2012, 11:00AM ]


Back to top
Minel
Wed Dec 19 2012, 11:46AM
Guest
Romy_NT a scris ...

Minel a scris ...

la usoara m-am strambat de ras pe youtube la demo cu ea...sound identic cu pa 80..
una peste alta, suna cam ca un pa80, cu setari in plus...toys!! !

Ne-ai putea convinge practic,cum ca aceste afirmatii sunt si reale?
As aprecia.

da, prin puterea mintii.. acum ma concentrez, fi atent.. uhhh...Romy cum as putea sa fac? este doar parerea mea si a multor prieteni ai mei.. daca voua va place si celorlalti nu, asta e situatia.. nu ne certam, doar sant dezbateri pro si contra. astfel de polemici sant chiar constructive. ca sa ies din off topic, vorba lui danutz dima, comentez la demo pa600...se aude ca un pa50 putin imbunatatit. totusi felicitari lui Tudorica ptr munca depusa. sa scoti dintr-o jucarie untul, necesita multa munca si mai ales mult stres.. the.....

Back to top
Romy_NT
Wed Dec 19 2012, 12:04PM

Registered Member #9208
Joined: Thu Apr 15 2010, 04:38PM
Posts: 47
Ma refeream strict la cele spuse de tine cu privire la PA-80.

Back to top
ValiS
Wed Dec 19 2012, 04:21PM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Daca mai continuati polemica,inchid si threadul,recurg si la alte masuri..! "Demo pa-600"..Deci,comentati STRICT la subiect...Altfel,ne suparam..!

Back to top
Cuslea_FM
Wed Dec 19 2012, 08:34PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909

Deoarece anumite persoane sunt deranjate nevoie mare de faptul că pe acest forum nu se ascunde rahatul sub preș așa cum se procedează pe anumite ...hai să le zic "site"-uri ca să nu ziceți voi că sunt eu băiat rău ...am decis să le fac pe plac acestora și în consecință voi deschide un alt thread pe forum unde să putem discuta și despre plusurile și mai ales despre MINUSURILE Pa600-lui ../../images/emotes/yahoo/yahoo_kiss.gif (nu de alta da' tre' să știe omu' pe ce dă banii ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif )

Pe această cale felicit administrația acestui site ptr. faptul că sunt echidistanți și oferă utilizatorilor posibilitatea de a-și expune LIBER opiniile ...acest lucru face ca din subiectele dezbătute pe forum să iasă la iveală multe dintre adevărurile la care pe alte site-uri e STRICT INTERZIS să se facă referire ...deci, BRAVO staff-ului Clape.Ro ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

[ Edited Wed Dec 19 2012, 10:19PM ]


Back to top
marianmoisii
Thu Dec 20 2012, 08:07PM

Registered Member #6772
Joined: Sun Mar 01 2009, 02:14AM
Posts: 273
Nu detin aceasta clapa insa ce pot spune este ca ,suna bine de tot, si pretul este ok...ca are memorie ram de doar 96 mb fata de 512 cat are pa3xpro, sau ca nu are procesor de voce...probabil ca sunt cateva minusuri... dar important este sa ne facem treaba... Acesta clapa este un fel de pa3xpro mini daca pot spune asa,iata un demo de la Andronescu care zic eu spune mai mult decat o mie de cuvinte.... LINK: Click aici !

[ Edited Thu Dec 20 2012, 08:35PM ]


Back to top
Cuslea_FM
Thu Dec 20 2012, 08:28PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
marianmoisii a scris ...

Nu detin aceasta clapa insa ce pot spune este suna bine de tot si pretul este ok...ca are memorie ram de doar 96 mb fata de 512 cat are pa3xpro, ca e made in china sau ca nu are procesor de voce...probabil ca sunt cateva minusuri... dar important este sa ne facem treaba... cineva spunea aici ca suna un pa80 ei bine tin sa il contrazicpe cel care a afirmat asta...clapa este superioara fata de pa80... si probabil este chiar peste pa800. Acesta clapa este un fel de pa3 pro mini daca pot spune asa... LINK: Click aici !

Numai "Mini Pa3x" nu poate fi numit Pa600-le ăsta atâta timp cât nu oferă utilizatorului posibilitatea de a edita tonurile în clapă după bunul lui plac ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif
Ce face săracu utilizatoru' dacă vrea un ton nou http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_confused.gif ...ori va trebui să cumpere seturi peste seturi gata făcute de la distribuitori, ori va trebui să se milogească de cineva cu Pa3 să-i facă tonurile respective !
Plus că în ceea ce privește sound-ul, un alt aspect foarte important e trecut foarte ușor cu vederea, și anume faptul că Pa600-lui îi lipsesc cu desăvârșire PlagIn-urile de la Waves, Maxx Audio & Maxx EQ Dynamic, PlagIn-uri care tot colegii korgiști susțineau că îi conferă Pa3x-ului un sunet muuult superior celorlalte modele anterioare din seria Pa !

...Și atunci, despre ce vorbim măi fraților, care "Mini Pa3x" ?!?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif

Iar referitor la demo-ul realizat de dl. Andronescu și postat aici de tine, revin și eu cu prima mea postare ...citez:

Cuslea_FM a scris ...

LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !

Demo-uri Pa600 by Tudorică, unde înregistrarea sound-ului e facută direct din clapă, fără a folosi plăci profesionale de sunet, fără a masteriza numic și fără ca sunetul să fie tras prin vst-uri care să dea dinamica si sa cosmetizeze sau chiar să schimbe total sound-ul finit pe care îl auzim noi în demo-uri (așa cum de altfel procedează UNII în demo-urile de prezentare a unor clape low-end care se vor a fi "MINUNI" ale anumitor branduri producătoare de aranjoare)

Mi se pare mie sau în aceste demo-uri nu prea mai sună "The Prince" ca în demo-urile d-lui Andronescu ?!

Care să fie oare motivele, ținând cont de faptul că dl. Tudorică a demonstrat în nenumărate rânduri că se cam pricepe destul de bine la aranjat atât Koarge cât și Yamahe ?!

...Deci, păreri, sugestii http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_confused.gif

PS: Înjurăturile din partea celor care nu prea mă au la suflet le aștept "pe adresa redacției" (da' cum deocamdată n-am nici o redacție, mai bine să le stea-n gât ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif )


[ Edited Thu Dec 20 2012, 09:08PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap