Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pa600, plusuri și minusuri
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
DorelC
Fri Dec 21 2012, 12:09AM
Guest
cmyroland e50 a scris ...

Cu plusurile sau minusurile care le are este o clapa buna. Ca daca ar fi sa ne gandim ce alte alternative am avea la pretul asta?


Din ce am auzit pana acum BK-ul meu suna mai bine. Si e 700 E. Si cred ca am posibilitati mai multe de editare. Parerea mea. Sau poate mi s-au mai uzat timpanele dupa atatia ani de cantat si nu mai aud bine.

Back to top
Florin Galati
Fri Dec 21 2012, 12:24AM

Registered Member #6568
Joined: Tue Feb 24 2009, 07:36PM
Posts: 327
Un coleg de al nostru, bun prieten de al meu, detinator de pa2, a mers la alt coleg de al nostru care tocmai si- achizitionat pa600, iar la intrebarea mea : " cum e clapa si ce e de capul ei? " , mi-a raspuns : " mi-a fost frica sa cant pe ea". Mentionez k sunt detinator de pa800 , pentru ca e o clapa care ma satisface, dar mi-au trecut prin mana foarte multe clape. Asa ca.......

Back to top
Cuslea_FM
Fri Dec 21 2012, 11:00AM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909

...După cum se vede treaba, la Pa600 se cam potrivește proverbul ăsta:



PS:

[ Edited Fri Dec 21 2012, 11:14AM ]


Back to top
s_cristi
Fri Dec 21 2012, 12:38PM

Registered Member #1965
Joined: Fri Oct 03 2008, 03:37PM
Posts: 356
Cuslea_FM a scris ...


PLUSURILE le găsiți pe site-ul oficial Korg și pe alte site-uri de profil unde au alții grijă să le expună ...MINUSURILE le expun eu aici, astfel încât să le puneți în balanță cu PLUSURILE și să vă puteți face o idee reală despre această clăp'șoară controversată ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
[...]


DorelC a scris ...

Sunt si eu curios de plusuri ca minusuri am vazut destule avem aici un detectiv foarte bun in persoana d-lui Florin ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Probabil titlul m-a indus în eroare. Mi s-a părut că citesc "Minusuri Pa600 față de Pa3X"
Este foarte util ce a postat aici domnul Florin să se știe ce NU POATE să facă clapa. Așa ca fiecare poate să-și aleagă ce-i mai bun pentru el în funcție de urechi, de nevoi și de posibilitățile financiare.
[to be continuat...]



Back to top
Cuslea_FM
Fri Dec 21 2012, 01:08PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
s_cristi a scris ...

Probabil titlul m-a indus în eroare. Mi s-a părut că citesc "Minusuri Pa600 față de Pa3X"

Din colecția "Bate șaua să priceapă calu" ...cică toată umea era îngrozită că vine "Sfârșitul Lumii", numai gașca korgarilor se bucura nevoie mare ...de ce ?! ...fiindcă doar "Sfârșitul Lumii" e singura lor șansă de a scăpa de criticile subsemnatului ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif (și apropo, oare după Sfârșitul Lumii ce dracu 'oi face eu singurel p-acilișea, că nu voi mai avea pe cine să critic și pe cine să mai demasc ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif )

[ Edited Fri Dec 21 2012, 01:13PM ]


Back to top
genesys
Fri Dec 21 2012, 04:04PM
Registered Member #9979
Joined: Wed Nov 10 2010, 08:09AM
Posts: 16
Florine , te rog , sugereaza colegilor lautari o alternativa la pa600 pentru segmentul asta de pret . Dar nu second-hand...

Back to top
Cuslea_FM
Fri Dec 21 2012, 04:37PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
genesys a scris ...

Florine , te rog , sugereaza colegilor lautari o alternativa la pa600 pentru segmentul asta de pret . Dar nu second-hand...

Hai nu mă-nebuni ...da' de ce mă rog să nu fie second-hand ?! ...Dacă e second-hand și în condiții excelente d.p.d.v tehnico-funcțional și estetic ce are, le stă-n gât lăutarilor ?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif
...Și apropo cumetre, așa ptr. cultura dumitale generală, află că orice lăutar PROFESIONIST mai bine preferă o sculă adevărată second-hand, decât o jucărică chinezească "low-cost" destul de modestă calitativ și destinată ptr. utilizarea "home-entertainer" de către muzicanciu AMATOR. Deci, lăutarilor profesioniști le recomand clape serioase, profesionale ...iar ptr. pasionații amatori (ca mine de ex.) merg și "badoace" d-astea mai "eftine" așa, din categoria "low-cost home-entertainer" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

[ Edited Fri Dec 21 2012, 05:29PM ]


Back to top
genesys
Fri Dec 21 2012, 05:04PM
Registered Member #9979
Joined: Wed Nov 10 2010, 08:09AM
Posts: 16
"Cumetre" , ocolesti raspunsul direct , sa inteleg ca nu ai ce sa propui in locul lui pa600 ? Zi o clapa , nu ne ameti!
Daca sunt intr-un magazin de instrumente muzicale noi , cu 1100 e in buzunar si cu intentia de a cumpara o clapa sa cant la nunti , propune tu un model pe gustul tau. Nu ma intereseaza filosofia lautarului profesionist , ma intereseaza sa cumpar cea mai buna clapa noua de banii astia. Asadar , care ar fi aceea ?

Back to top
Cuslea_FM
Fri Dec 21 2012, 05:12PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
genesys a scris ...

"Cumetre" , ocolesti raspunsul direct , sa inteleg ca nu ai ce sa propui in locul lui pa600 ? Zi o clapa , nu ne ameti!
Daca sunt intr-un magazin de instrumente muzicale noi , cu 1100 e in buzunar si cu intentia de a cumpara o clapa sa cant la nunti , propune tu un model pe gustul tau. Nu ma intereseaza filosofia lautarului profesionist , ma intereseaza sa cumpar cea mai buna clapa noua de banii astia. Asadar , care ar fi aceea ?

Chiar nu știu ce clapă nouă să-ți recomand la 1100E fiindcă eu nu prea mă pricep la jucărele d-astea chinezești "low-cost" modeste calitativ și destinate ptr. utilizarea "home-entertainer" de către muzicanciu AMATOR ...dar oricum, la banii ăștia nu te aștepta să găsești altceva decât niște "badoace" din categoria "low-cost home-entertainer", care se potrivesc însă de minune ptr. pasionații AMATORI ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

[ Edited Fri Dec 21 2012, 07:38PM ]


Back to top
genesys
Fri Dec 21 2012, 05:39PM
Registered Member #9979
Joined: Wed Nov 10 2010, 08:09AM
Posts: 16
Florin , cred ca nu ma insel , esti fan Yamaha . Aceasta aparitie ar trebui sa ne dea speranta ca si Yamaha va lua atitudine , iar acest lucru e in beneficiul nostru . Suntem in 2013 , a aparut cubase pe telefon , astia de la Yamaha n-au mai implementat nimic nou de 20 de ani , ce vina are Andronescu ca ii place sa butoneze clape ? Noua nu ne place ? Ce sa butonezi la Yamaha ? Doar PC -ul ...

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap