Forums
Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Roland |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
Performante G 800 |
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
|
Author | Post | ||
ym_dx21 |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10570
Joined: 08 Nov 2011Posts: 306 |
ma poate ajuta cineva cu o informatie in ce priveste salvarea performantelor la roland g 800? de exemplu : am salvat un ton in bancul C71 si vreau sa l transfer in A 11 cu alt nume ...cum procedez ? ca am tot incercat si nu reusesc....si inca ceva ...cum pot salva performantele impreuna cu ritmurile ? ca atunci cand incarc dupa discheta sa asocieze style-ul cu performanta respectiva ...va multumesc !
[ Edited Sat, 22 Dec 2012, 10:03PM ] |
||
Back to top |
|
||
sarac.lipit |
|
||
![]() ![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2431 |
1. încarci C71 ţii apăsat write şi formezi A11 dai nume lui A11 gata. 2. nu poţi încărca direct de pe floppy clapa are doar 8 locaţii în memoria RAM din care poate lua ritmurile dacă ai cele 8 încărcate, ca să asculţi alt ritm trebuie înlocuit unul din ele. clapa uită ritmurile cînd e oprită există o comandă ca cele 8 ritmuri să le încarce printr-o singură comandă la pornirea clapei (nu mai reţin, parcă se crează un usr-stl ... care se încarcă mai apoi) [ Edited Sun, 23 Dec 2012, 01:28AM ] |
||
Back to top |
|
||
ym_dx21 |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10570
Joined: 08 Nov 2011Posts: 306 |
multumesc sarac lipit ! am reusit sa fac o discheta cu un set de performante . Sarbatori Fericite tuturor !!!
|
||
Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Hora Floraraselor
Dar pagina 1 este la dowload?
[download] Style-uri diverse folclor PSR E433
Multumesc frumos.!
[download] set pa4x N.Danita 2023 - Part.1
salut nelu ai ceva de 2025
[download] Program Yamaha PSR3000 - CojocaruA
mersi
[download] Korg Pa5x Balkan Super AB 1 Style.KST
set cu ritmuri vechi din 2016 mai toate varza iar din performante lipsesc foarte multe tonuri nu ai ce sa iei din el...destul de rau !!!