Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Divertisment
 
<< Previous thread | Next thread >>
Țambal Pa600
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Gabygw8
Mon Jan 14 2013, 04:48PM
Registered Member #602
Joined: Mon Aug 04 2008, 01:41PM
Posts: 104
cantlaclapa a scris ...

Gabygw8 a scris ...

Eram sigur ca luati foc,oricum astept demo-urile domniilor voastre sa le compar cu cele ale lui "Guru " si apoi mai vb.Nu conteaza pe ce clapa.Sa stiti ca nu sunt milog eu mi-am scos aproape banii pe pa600 cu un set pe care l-am basbait eu,asa ca nu astept pomana dar imi place ceea ce a facut AD si vreau si altii "mari profesionisti" sa iasa la interval.Daca va aprindeti e treaba dvs eu nu vreau polemica.Va salut cu respect!!!!!



cum sa nu iei foc omule cand afirmi ce afirmi ... tu ai realizat macar acum ce ai scris ? reprezinta ceva pt muzica romaneasca ? ce ? e anume reprezinta ?

sa facem demo ? pt ce ? trebuie sa ne justificam in fata domniei tale ? ok eu i-ti fac un demo ca sa te lamuresti si il fac fara placi de sunet fara compresoare etc ... tot cu korg .... dar tu i-mi faci mie dupa aia ? ca sa vad si eu cu cine stau de vorba ?

apropo o sa fac gratuit demo fara obligatii ... in comparatie cu altii care le fac doar din interese financiare ...

mai nou vad ca a ajuns korg sa apeleze la cineva ca sa-i faca styluri si demouri pt a convinge lumea sa cumpere o clapa de la ei ... clapa noua !!! au nevoie de munca cuiva de luni de zile ca sa o poata aduce la un standard cat de cat ca sa se poata vinde !!!! asta nu e josnic ? asta e exact cum ai pune 10 jucarii intr-un magazin dar pe una pui si o bomboana ambalata frumos pt copilul care o sa vada jucaria sa o aleaga pe aia ! AD face cat poate si pt asta si eu il stimez ca e ambitios sa faca ceva dar atat ! pana a reprezenta ceva in muzica romaneasca mai trece multa apa pe Dunare daca nu cumva seaca si aia !

Am omis un cuvant acolo care va iritat sa zicem pe buna dreptate "muzica romaneasca lautareasca".In ceea ce priveste demo eu nu am spus sa pune-ti demo sa va comparati cu mine ci cu cel pe care il ironizati.In ceea ce priveste statul de vorba daca "iti fac la dvs se scrie i-ti fac" e clar.

Back to top
cantlaclapa
Mon Jan 14 2013, 05:02PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
ca sa intelegi tu asa pe limba ta ma doare undeva de toate demourile alea si ca parere personala pe mine nu ma impresioneaza ... eu am pretentii mult mai mari inclusiv de la el ... si spun asta pt ca stiu pe ce treapta ma situez si eu si el din punct de vedere muzical ... altfel as pune mana la gura si nu as comenta nimic ....

nu reprezinta nimic nici in muzica lautareasca ... sunt altii care reprezinta ceva si in aceasta categorie ... vezi Ionica Minune vezi Marian Mexicanu ... astia doar cu clapele sa ne limitam doar aici ... Paul Stanga , Marikanu de la Giurgiu .... aia da reprezinta ceva in muzica romaneasca lautareasca ....

de concurat nu concurez cu nimeni ... voiam sa faci un demo doar asa sa ma edific si eu la ce nivel te afli din punct de vedere muzical ... simpla curiozitate

pe vremea mea la scoala cam asa se folosea cratima ce sa fac asa am invatat ... tie ti sau pe scurt i-ti ... de cand am terminat eu scoala au trecut deja ceva ani ... s-au schimbat si cativa presedinti si nu e mirare daca s-a schimbat si gramatica ....

Back to top
Minel
Mon Jan 14 2013, 05:29PM
Guest
mai frate de la o gluma nevinovata,s-a ajuns la corectări gramaticale?..ce inseamna asta? santem muzicanti,sau cocalari?.Gabi termina te rog cu insultele astea..uita-te si in gradina ta la gramatica.."care va(v-a) iritat" "nu am spus sa pune-ti(puneti)"..e pacat ca se ajunge la astfel de chestii!

[ Edited Mon Jan 14 2013, 05:36PM ]


Back to top
ValiS
Mon Jan 14 2013, 05:44PM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Voi n-ati inteles ca Gaby are pa600?De-aia a luat foc omul..! Plus ca toti baietii care au luat un Korg sint adoratorii"zeului"..!Indiferent de model..!

Back to top
cantlaclapa
Mon Jan 14 2013, 06:03PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
ValiS a scris ...

Voi n-ati inteles ca Gaby are pa600?De-aia a luat foc omul..! Plus ca toti baietii care au luat un Korg sint adoratorii"zeului"..!Indiferent de model..!


sa-l foloseasca sanatos si sa-i aduca multi bani si sa se iubeasca mult cei care se adora ...

mai sunt si exceptii Vali


Back to top
Cuslea_FM
Mon Jan 14 2013, 06:32PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909

Da' ce rău s-o supărat rumânu, n-am văzut așa ceva ...cre'că nu pre' i-o plăcut "Gangnam Țambalu Rău Bemol-Diez La Subțile Style" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Back to top
cantlaclapa
Mon Jan 14 2013, 06:33PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
lasa ca o sa-i treaca ... si eu am avut niste junghiuri in fata coatelor si mi-au trecut

Back to top
Cuslea_FM
Mon Jan 14 2013, 06:50PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
cantlaclapa a scris ...

lasa ca o sa-i treaca ... si eu am avut niste junghiuri in fata coatelor si mi-au trecut

Ptr. astfel de junghiuri, recomand o cură intensivă cu frecții d-alea cu horincă, făcute de nevastă ...sau masaje erotice tailandeze cu uleiuri afrodisiace, făcute de amantă ...rezultate benefice garantate ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

[ Edited Mon Jan 14 2013, 06:54PM ]


Back to top
ValiS
Mon Jan 14 2013, 06:52PM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Sergiu...nu vb de tine..! Sint convins ca ai cunostintele necesare sa-ti aranjezi singur clapa,mai bine decit multi altii..! Vb de cei care asteapta ultimile realizari in domeniul Korg cu mina intinsa..! Sint convins ca nici pa600 nu e o clapa slaba.Desi nu am mai avut Korg demult,am constatat ca in ultimii ani aceste clape au mari probleme,atit software cit si hardware.Lucru care ma face sa nu-mi iau niciodata o clapa pe care nu ma bazez la o cintare..! Sa le stapiniti sanatosi,indiferent de model si sa nu va intepe inima in jumatatea nuntii..!

Back to top
cantlaclapa
Mon Jan 14 2013, 06:56PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
d-apoi ce-o da domnu Vali draga nici eu nu doresc la nimeni sa se intample ceva cu instrumentul lui ... doar ca in ziua de azi stii ce e sigur ca nimic nu e sigur ... oricum nu-mi lipseste din portbagaj niciodata acordeonutul asa ca doamne fereste de o nevoie il iau in brate il amplific si-mi duc cumva cantarea pana la capat ... si daca ma opreste politia in trafic prima data scot acordeonutu si trag o cantare .. si asa ma mai iarta si ei de cate o depasire interzisa sau de cate un radar ...

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap