Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Accesorii clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
MIDI Accordeon & juzisound Sampler Modul
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Fri Mar 01 2013, 07:26PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
din setări... poate primi măcar 2 canale IN?
instrumente mono... cu polifonie minimă...
mersic

[ Edited Fri Mar 01 2013, 07:31PM ]


Back to top
KILUI
Fri Mar 01 2013, 08:05PM

Registered Member #11096
Joined: Mon Jun 18 2012, 03:01PM
Posts: 204
sarac lipit a scris ...

din setări... poate primi măcar 2 canale IN?
instrumente mono... cu polifonie minimă...
mersic

pai am văzut ca la unele tonuri sunt combinate 2 upere din care unul e setat pe terta si altul nu !fiecare trac rulînd instrumente diferite atunci cred ca sunt 2 tracuri separate iar polifonia este undeva pe la 8-9 note din cate am citit dar știu la ce te gîndești la ce ma gîndesc și eu dacă pe un al 2-lea trac merge pus un țambal în timp ce cînți la dreapta cu un acordeon ceva.. nu ? Teoretic ar trebui sa meargă ! Marcel Tunza folosește asa pe un roland e80 si e mulțumit !Pentru tracul cu tambal polifonia nu este un impediment din moment ce bate simultan maxim 2 note + inca cateva la dreapta . Vestea buna este ca pe acest modul se pot crea samplere articulate pe 8 zone de dinamica copierea unui țambal din tyros4 1:1 identic !

[ Edited Fri Mar 01 2013, 08:15PM ]


Back to top
sarac.lipit
Sat Mar 02 2013, 12:26AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
mulţumesc Iuliane!
exact, la asta mă gîndeam!
dacă nu...decît 1200 o clapă cu sampling ...mai bine 3 juzi.... şi am spart tot...
pare o jucărie de viitor... cred c-o s-o ''implementez'' în una din EM'uri... (încap toate 3! hîhîhîhî)

[ Edited Sat Mar 02 2013, 12:28AM ]


Back to top
KILUI
Sat Mar 02 2013, 12:55AM

Registered Member #11096
Joined: Mon Jun 18 2012, 03:01PM
Posts: 204
sarac lipit a scris ...

mulţumesc Iuliane!
exact, la asta mă gîndeam!
dacă nu...decît 1200 o clapă cu sampling ...mai bine 3 juzi.... şi am spart tot...
pare o jucărie de viitor... cred c-o s-o ''implementez'' în una din EM'uri... (încap toate 3! hîhîhîhî)


LINK: Click aici ! poate e puțin deplasata chestia cu 3 bucăți dar la cat de priceput ești ai fi în stare ! Eu zic ca merge făcut și cu 1 singur !

Dar lăsînd acestea de o parte ia zi ai mai descoperit ceva pot sa-i pun un hd la va7-le meu ?

[ Edited Sat Mar 02 2013, 02:31AM ]


Back to top
sarac.lipit
Sat Mar 02 2013, 03:05PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
am încercat şi cu o memorie emulator HDD ... de 128Mb... nimic
singura şansă... puţin probabilă ar fi... un programator să-i modifice ''percepţia exterioară'' din OS...
Nu vrea în ruptu' capului decît driverul de la ZIP Iomega 100-250Mb! atîta ştie...atîta face!
săpăturile continuă

[ Edited Sat Mar 02 2013, 03:09PM ]


Back to top
KILUI
Sun Mar 03 2013, 12:48AM

Registered Member #11096
Joined: Mon Jun 18 2012, 03:01PM
Posts: 204
LINK: Click aici ! urmează și un pachet de samplere făcut de mine care nu e deloc micuț !lucrez intensiv la el când e gata o sa apară și un video demo cu el !

Țambal chiar nu este semplat în modul acesta asa ca m-am gândit sa bag eu unul bun pe mai multe zone de velocități ! Cred ca Țambal Vasi e cel mai bun.. ce ziceți ?
Ce sugestii mai aveți în afara de Țambal și Acordeoane ?

Back to top
albundy
Sun Mar 03 2013, 05:11PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Sufar tare mult ca n-am tambal pe el .Nu mai pot sa dorm noaptea de grija tambalului lipsa ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Si nici braci .Dimineata nu pot sa merg la buda linistit ca lipseste si braciul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Iulik,daca faci si tambal pt el te rog frumos SA NU MI-L DAI . Nu am ce sa fac cu el, nu de alta ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Aseara ,am fost cu un baiat cu korg si cand a auzit cateva tonuri de pe el a zis ca nu se poate asa ceva .Ca suna mai bine la mine acordeonul decat la el pe clapa . Si tonurile de manele sunt mai bune ca ce avea el in clapa .

[ Edited Sun Mar 08 2015, 08:33PM ]


Back to top
KILUI
Sun Mar 03 2013, 05:41PM

Registered Member #11096
Joined: Mon Jun 18 2012, 03:01PM
Posts: 204
albundy a scris ...

I-am innebunit pe toti cu JUZY al meu . Baieti cu clape bune,cu semplere bune pe ele cand l-au auzit au zis : MAMA CE E ASTA! In ce hal suna? La ora actuala ,ceva mai bun pe piata nu se exista la pretul asta . Eu am cardul de 8Gb . Sufar tare mult ca n-am tambal pe el .Nu mai pot sa dorm noaptea de grija tambalului lipsa ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Si nici braci .Dimineata nu pot sa merg la buda linistit ca lipseste si braciul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Iulik,daca faci si tambal pt el te rog frumos SA NU MI-L DAI . Nu am ce sa fac cu el, nu de alta ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Aseara ,am fost cu un baiat cu korg si cand a auzit cateva tonuri de pe el a zis ca nu se poate asa ceva .Ca suna mai bine la mine acordeonul decat la el pe clapa . Si tonurile de manele sunt mai bune ca ce avea el in clapa . Bine ca n-am luat Tritonul Rack cand l-am gasit acum ceva vreme si am mai asteptat pt Juzy .

OK ! scuzama ! am notat asa voi face ! nu-ți voi da NIMIC ! Nici nu-mi amintesc să-ți fi făcut ție vreo propunere personala ,oricum scuza-ma dacă te-am deranjat cu prezenta mea pe site cu altceva nu-mi amintesc ! Problema este ca tonurile se încarcă toate odată și nu pot șterge special pentru cineva anume un ton de acolo asa din 2 mișcări, asa e formatul JBB-JO1-JO2-JBS(CARD ORIGINAL CONTENT )(cardul de 16 giga) !TOT SAU NIMIC !M-au rugat alții care au Roland sa le pun și un țambal vor sa foloseasca un trac pentru treaba asta ! Dupa cum știm cu toții roland-ul e o clapa adevărata care suna adevărat nu-i lipsește decît un acordeon și un țambal bun !Modulul este o alternativa foarte convenabila pentru cei care nu se pot desparți de roland si-i stimez ca știu ei de ce ! Apropo' tonurile "originale"din el cu care vine modulul nu sunt chiar buricul pămîntului sunt FOARTE VARZA și DEZACORDATE și dacă nu ai ureche ca să-ți dai seama te rog verifica-le pe toate cu un acordor și-mi spui care tonuri se încadrează în afara de cele semplate din kontakt (stradivardius violin )korg m3 și casio cz pentru ca doar pe acelea sa pus accentul cu adevărat ! De acea am făcut demo in mod special cu vioara zeta ca sa se audă diferența după reacordare suna deabea ok !Am lucrat non-stop 3 zile și 2 nopți sa pun tot cardul la punct !

[ Edited Sun Mar 03 2013, 06:15PM ]


Back to top
albundy
Sun Mar 03 2013, 07:37PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Te-ai suparat degeaba si nu ai inteles aluzia cu TAMBAL SI BRACI ? Eu am zis-o sub forma de gluma .In fine .
In fond si la urma urmei nimeni nu a folosit vreodata toate tonurile dintro clapa sau dintrun modul. Sunt clape si cu 1500 de tonuri si din alea doar cateva folosesti .
Nu ma deranjeaza prezenta ta Iulik. Din contra .Chiar m-am uitat cu placere la toate demo-urile tale . La toate.
Nu mi-ai facut nicio propunere,asa ca nu ai de ce sa te scuzi.Eu am zis la caterinca cu tambalurile si braciurile alea ,tu ai crezut ca poate zic de tine.
Toata lumea vrea tambal nu stiu de care .Ba ala e bun, ba celalalt e mai bun ,nu stiu ce si nu stiu cum . Sincer eu chiar n-am ce sa fac cu tambalul .Fiecare cu gusturile sale.


Back to top
KILUI
Sun Mar 03 2013, 10:14PM

Registered Member #11096
Joined: Mon Jun 18 2012, 03:01PM
Posts: 204
albundy mulțumesc de răspuns ! Ți-am șters bila neagra de la mine vreau sa fim prieteni ! Câteodată mai greșim dar sa știi ca-mi plac și mie glumele !Nu sunt chiar asa de încăpățânat și mai las și eu de la mine în limita posibilităților !

[ Edited Mon Mar 04 2013, 12:56AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style


[download] Studio romania 2023 pa3x Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:12
Nu se incarca Style


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap