Forums

Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Hardware
 
<< Previous thread | Next thread >>
Alternativa pentru caietul cu cantece/piese
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
iuliang
Sun Apr 21 2013, 12:19PM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
Am urcat deja. Sper sa va foloseasca... Pentru cei ce doresc pot sa puna la hyperlink si melodiile.

Adica mai pe scurt:
Apesi pe titlul melodiei, Iti apare texttul, si in patratelul urmator iti atasezi mp3 cu negativul. Iti foloseste daca laptopul este legat la mixer sau la putere.

[ Edited Sun Apr 21 2013, 04:34PM ]


Back to top
Dorel Cos
Sun Apr 21 2013, 12:43PM
Guest
Da m-am uitat multumim ! Iuliane cu ce program lucrezi pe tableta? probabil ai pomenit undeva si nu am fost atent.

Back to top
iuliang
Sun Apr 21 2013, 01:04PM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
nu folosesc tableta. Folosesc laptop si mouse


Back to top
lupica
Sun Apr 21 2013, 07:58PM
Registered Member #1308
Joined: Fri Sep 05 2008, 12:19PM
Posts: 259
...multumim mult ...iuliang

Back to top
bebykorg
Mon Apr 22 2013, 10:20AM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
treaba cu tableta pe post de caiet de cantece am vazut-o personal la noi in Braila la o formatie cunoscuta.. Tine treaba asta la un local sau la o terasa selecta ori la o nunta tot asa de selecta. La o nunta de tara.. risti sa iti dea aia cu tableta in cap. Si asa , tot traiesc cu impresia ca orga aia canta singura si tu faci doar act de prezenta. Si asta tot datorita tot unor confrati de-ai nostrii care se duc la cantare cu pozitive.

Back to top
iuliang
Mon Apr 22 2013, 05:02PM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
Sincer si la mine a venit un nene mai istet ca vrea si el sa cante ca a considerat el ca imi canta laptopul. Nu era foarte ametzit si parea si spalat pe ochi, asa ca i-am anuntat pe aia in sala ca urmatorul program va fi prestat de cutarica. Dupa 5 minute l-au luat tovarasii lui de acolo ca s-au convins ca nu este playback. Asm scapat relativ decent! S-au lamurit si ei ca aveam doar versurile. Depinde de cei pentru care prestezi. Eu nu traiesc din muzica si sincer imi cam selectez clientela. Vb serios. Au fost activitati la care nu m-am bagat ca nu mi-a placut de cei care veneau sa discutam despre angajament.

Back to top
Dorel Cos
Mon Apr 22 2013, 05:25PM
Guest
Pentru cei care au tableta Android am descarcat o aplicatie gratis dupa multe cautari LINK: Click aici !. Stie mai multe formate de text dintre care enumar .rtf, .doc, .txt, astea fiind mai importante. Am incercat catvea texte de la Iulian merge perfect. Are si un autoscroll dar ajunge sa atingi tableta ca merge la pagina urmatoare. E super !




[ Edited Tue Apr 23 2013, 11:23AM ]


Back to top
admin
Mon Apr 22 2013, 09:44PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@ Dorel: - Stie si de editare documente ? Ori stie doar sa "citeasca" ?

Back to top
Dorel Cos
Tue Apr 23 2013, 08:10AM
Guest
Cred ca stie doar sa citeasca. E foarte stufos meniul inca nu am reusit sa-l descifrez in totalitate. Iti poti personaliza multe lucruri de acolo. Oricum daca e vorba de editat pe un PC faci mult mai repede treaba. Dar am vazut si aplicatii gratis care se ocupa de editare. Am vrut sa cumpar si eu songbook dar nu am card din lista celor de acolo. Ai tu cumva Dane aplicatia sau vreunul dintre colegi ?

[ Edited Tue Apr 23 2013, 08:11AM ]


Back to top
gicaion
Tue Apr 23 2013, 09:03AM

Registered Member #12491
Joined: Thu Feb 21 2013, 08:41PM
Posts: 93
Cool Reader este intradevar cel mai bun program de citit.Il folosesc de ceva timp si sunt multumit.Pana sa dau de el aveam Aldiko si Word pentru tableta si nu imi vedea rtf-urile,adica aproape cel mai utilizat format.Cu asta poti citi orce vers de pe site.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap