Forums

Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Hardware
 
<< Previous thread | Next thread >>
Alternativa pentru caietul cu cantece/piese
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mishone
Fri Apr 19 2013, 10:12AM

Registered Member #11249
Joined: Thu Aug 16 2012, 09:49AM
Posts: 155
Eu folosesc un laptop pentru versuri,puse in foldere pe categorii,iar ca program powerpoint,ca sa ma pot folosi de butoanele up,down,left,right pentru a da pagina la cantecul urmator.

Back to top
iuliang
Fri Apr 19 2013, 07:34PM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
eu mi-am facut folderele cu versuri, si un document excel in care am in foi diferite melodiile pe genuri, adica hore, sarbe, usoara romaneasca, etc si la fiecare titlu am facut hyperlink si cand apas pe titlul melodiei imi apar versurile.Cred ca am urcat anul trecut aici folderul arhivat, sau daca nu, sigur pe celelalt muzicanti dar nu a interesat pe nimeni. Mie imi este in scimb foarte util

Back to top
danpsr9000
Fri Apr 19 2013, 09:08PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
iuliang a scris ...

eu mi-am facut folderele cu versuri, si un document excel in care am in foi diferite melodiile pe genuri, adica hore, sarbe, usoara romaneasca, etc si la fiecare titlu am facut hyperlink si cand apas pe titlul melodiei imi apar versurile.Cred ca am urcat anul trecut aici folderul arhivat, sau daca nu, sigur pe celelalt muzicanti dar nu a interesat pe nimeni. Mie imi este in scimb foarte util


as fi eu interesat de folder. daca ai placerea...

Back to top
iuliang
Sat Apr 20 2013, 10:37AM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
pai lasa o adresa de mail


Back to top
muzicaptsuflet
Sat Apr 20 2013, 11:26AM

Registered Member #9287
Joined: Sat May 01 2010, 11:30AM
Posts: 106
Intr-adevar, este o idee grozava, mai ales in cazul utilizarii tabletelor, care au un ecran mult mai mare decat telefoanele mobile si la care se poate vedea si citi textul mult mai usor. Si, in plus, un avantaj care nu a fost inca mentionat aici este faptul ca, daca se canta afara si bate vantul, nu mai este nevoie de binecunoscutele carlige care tin paginile caietelor. Siti bine ca daca sufla vantul un pic mai tare, da pagina si va treziti cu versurile cantecului urmator, in conditiile in care interpretati altceva in momentul respectiv. Macar cu tableta, oricat de tare ar sufla vantul, nu se va intampla niciodata asa ceva...

Back to top
danpsr9000
Sat Apr 20 2013, 09:58PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
iuliang a scris ...

pai lasa o adresa de mail



-email-

Back to top
NicuChiriac
Sat Apr 20 2013, 11:48PM

Registered Member #712
Joined: Sat Aug 09 2008, 06:39AM
Posts: 43
iuliang a scris ...

pai lasa o adresa de mail



-email-

Back to top
Dorel Cos
Sun Apr 21 2013, 07:17AM
Guest
iuliang a scris ...

pai lasa o adresa de mail



Iuliane daca tot vrei sa ajuti colegii o idee buna ar fi sa pui pe site. Si dupa aprobare punem linkul aici.

Back to top
iuliang
Sun Apr 21 2013, 08:57AM

Registered Member #9903
Joined: Sat Oct 09 2010, 07:49AM
Posts: 118
Pai cred ca l-am mai urcat odata acu un an sau doi in urma. Crezi ca intre timp s-a mai updatat lautarimea? Sa speram!


Back to top
Dorel Cos
Sun Apr 21 2013, 09:21AM
Guest
Eu asa cred chiar si eu mi-am luat o tableta android sim internet de la vodafone. Am patit de mai multe ori sa vina cineva bine dispus de la alcool si sa ma sacaie toata noaptea pentru nu stiu ce melodie. Nici unii dintre noi nu suntem atotstiutori mai ales daca melodia nu e din zona noastra. De exemplu mi-a cerut 5 bani 10 bani de ma innebunit. Pana la urma am intrat pe net cu tableta am cautat pe trilulilu si am facut fericit un om. Cand am auzit despre ce e vorba eu sincer nici nu as invata asa ceva. Deci iata inca o utilitate importanta a tabletei. Plus ca am reusit sa-mi fac si niste negative mp3 sa-mi defileze cu textul sincronizat! Deci!?!!

De aceea te rog sa verifici daca exista pe site. Daca nu atunci ajuta si tu baietii care sunt interesati. Mersi!

Am avut si eu instalat ceva interesant pentru texte puteai chiar sa-l setezi sa defileze cu o anumita viteza. O sa ma uit in google store si revin.

[ Edited Sun Apr 21 2013, 09:22AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap