Forums

Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Hardware
 
<< Previous thread | Next thread >>
Alternativa pentru caietul cu cantece/piese
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Thu Apr 18 2013, 10:00PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Am vazut nenumarate situatii, cand solistul avea insirate pe masa o gramada de caiete cu textele melodiilor ... Chiar am un amic care avea vreo 5 sau 6 astfel de caiete ... IMENSE. Cineva i-a spus la un moment dat: "Bai frate, tu cand vii la cantat, zici ca esti notar public, nu solist ..." ... si asa i-a ramas porecla: "notarul" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

Tehnologia a evoluat foarte mult si sunt de parere ca, vremea "caietelor" a cam trecut. Exista telefoane mobile inteligente cu sistem de operare Android (Samsung Galaxy S2, S3, S4, etc..) ori, de ce nu, chiar tablete de 7 sau 10 inch, pe care se poate instala o aplicatie care sa tina loc de "caiet". Aplicatii exista mai multe (cel putin pentru Android), ramane sa va alegeti voi aplicatia care se muleaza mai bine pe cerintele voastre.







[ Edited Thu Apr 18 2013, 10:03PM ]


Back to top
adryan81
Thu Apr 18 2013, 11:00PM
Registered Member #6917
Joined: Wed Mar 04 2009, 09:35PM
Posts: 288
Foarte buna ideea admin, sunt sigur ca multi vor adopta aceasta metoda cat de curand, numai ca daca te vad nuntasii cu tableta in fata, poate zic ca faci playback, sau canti cu negative ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )

Back to top
admin
Thu Apr 18 2013, 11:10PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Popor tampit ?

Back to top
danpsr9000
Thu Apr 18 2013, 11:16PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 318
Caietul are cateva avantaje care sunt greu de depasit de tehnologie

Nu se termina bateria, nu se viruseaza, poti sa il scapi jos si poti sa il arunci in masina pe sub scule fara probleme... si poate ca mai sunt...

[ Edited Thu Apr 18 2013, 11:17PM ]


Back to top
adryan81
Thu Apr 18 2013, 11:17PM
Registered Member #6917
Joined: Wed Mar 04 2009, 09:35PM
Posts: 288
Chiar vazusem intr-un sat un panou mare inscriptionat cu mesajul "Conectat la cunoastere", pentru ca satul avea internet, in cazul nostru, poporul este deconectat de la cunoastere ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif


Back to top
Cristi Audya
Thu Apr 18 2013, 11:22PM

Registered Member #275
Joined: Mon Jul 07 2008, 02:01PM
Posts: 319
buna idee,stiti vreo aplicatie pentru android?

Back to top
admin
Thu Apr 18 2013, 11:25PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
LINK: Click aici !

Back to top
adryan81
Thu Apr 18 2013, 11:28PM
Registered Member #6917
Joined: Wed Mar 04 2009, 09:35PM
Posts: 288
Orice aplicatie de tip office este ok, iti organizezi cu un file manager pe foldere, reprize, etc si e ok. Sau daca ai tableta ce 3g, sau ai wifi la restaurant, stai direct pe versuri.ro si pana schimba claparul performanta, cauti si tu piesa ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif , eu la repetitii foloseam ipad-ul, mai ales ca site-ul de versuri este optimizat pentru tableta si se vede super ok.
Ce a pus admin e parfum deja....foarte tare ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Thu Apr 18 2013, 11:29PM ]


Back to top
s_cristi
Fri Apr 19 2013, 09:39AM

Registered Member #1965
Joined: Fri Oct 03 2008, 03:37PM
Posts: 356
ady98tm a scris ...

Orice aplicatie de tip office este ok, iti organizezi cu un file manager pe foldere, reprize, etc si e ok. Sau daca ai tableta ce 3g, sau ai wifi la restaurant, stai direct pe versuri.ro si pana schimba claparul performanta, cauti si tu piesa ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif


Am văzut la Tyros-uri că este un program care îți schimbă textul în funcție de registration LINK: Click aici ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_cool.gif

Se pare că în ultima vreme tot mai multe firme pregătesc aplicații pe iPad-uri pentru clapele lor (mi s-a părut drăguț să văd un PSR E343 - o clapă entry-level - controlată de un device de-ăsta)

Back to top
Athos-Korg
Fri Apr 19 2013, 09:56AM
Registered Member #2661
Joined: Tue Oct 28 2008, 11:01AM
Posts: 108
Eu folosesc asa ceva de doi ani, am o tableta ASUS de 10 inch, are ANDROID , chiar versiunea 4.0 pe ea, insusi androidul are un program al lui - se numeste POLARIS OFFICE, - prin care poti scrie si edita tot ce ai scris pe calculator inainte prin WORLD, este un fel WORLD al OFFICE-ului de pe calculator, este foarte practic, toate versurile le-am asezat pe foldere, pe genuri, , muzica usoara este separata, la fel si populara, si grecestile si turcestile etc, eu va recomand , este o tableta foarte practice, sunt si alte tablete, insa eu am ales pe aceasta deoarece la momentul in care am luat-o era cu cel mai mare ecran si eu , fiind mai slab cu vederea , am preferat-o pe aceasta ! Adevarat, caietele le poti arunca peste scule, indrepti foile si poti canta din, nou, insa tableta este mult mai utila si pt cei ce folosesc negative, mai poti face si poze cu ea, poti filma, sau cand ai deplasari mai lungi, o poti folosi sa rulezi un film pe ea......glumeam ! Fiecare alege cum este mai bine pentru el, mi se pare firesc ! O zi buna va doresc!

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap