Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Pa600 sau pa800? | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
This thread is now closed |
| Author | Post | ||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
case-senzitive a scris ... Pa 600 e conceputa dupa modelul pa3x.....e altceva fața de pa800,iar pa 800 e versiunea noua a lui pa80!!!!Asta ar trebui sa spuna totul!Corectati-ma daca am gresit ceva... Pa80 nu are nimic de a face cu Pa800. |
||
| Back to top |
|
||
| florin123 |
|
||
|
Guest
|
Parerea mea e ca pa600 e jucarie pe langa pa 800. La pa600 sunt foarte proaste butonele ( se infunda repede) , claviatura proasta ... si carcasa e nereusita parerea mea. Te indrum cu toata increderea spre pa800. |
||
| Back to top |
|
||
| case-senzitive |
|
||
![]() Registered Member #9009
Joined: 06 Mar 2010Posts: 166 |
Intradevar pare subtirica pa 600 la prima vedere,dar e parerea domniilor voastre si o respect...! |
||
| Back to top |
|
||
| iulianr |
|
||
![]() Registered Member #12730
Joined: 16 Apr 2013Posts: 4 |
ar fi foarte important sa afli și unde e produsă. este diferență mare de calitate a claviaturii și a butoanelor între korgurile facute în china si cele produse în italia. din cate stiu eu, doar pa800, pa1x, pa2x, pa3x au fost produse numai in italia.
|
||
| Back to top |
|
||
| salll123 |
|
||
![]() Registered Member #9731
Joined: 15 Aug 2010Posts: 96 |
Si eu care ma chinuiesc cu o PA60. Eu unul trag nadejde ca o sa am macar un 3xpro intr-o zi. Nici maca nu vreau sa ma gandesc la alt model fie 800 sau 600. Pe de alta parte daca are un sampler bun oricum o personalizezi dupa " urechea" ta. Deci e important sa reziste macar 1 an la forjare maxima ( nunti, botezuri ) fara sa ai ochii albastrii dimineata de la "aplauzele " nuntasilor
|
||
| Back to top |
|
||
| Serghei92 |
|
||
![]() Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013Posts: 668 |
Deci, am luat pa800. Am observat ca scrie pe majoritatea site-urilor unde e la vanzare ca drept citez : "cea mai de succes clapa produsa vreodata". Am avut pa60 inainte de pa800, dar nu m-am gandit nici o secunda sa ma arunc la pa3x. S-apoi e vorba aia, nu te intinde mai mult decat tine firul. Din punct de vedere estetic, tehnic, electronic e perfecta. Iar ca si sunet, impecabila si in acelasi timp incomparabila cu pa60. Si va mai spun ceva ce am invatzat de la prigoana. Cand vrei sa-ti cumperi o masina, dute intr-o intersectie si vezi cate masini trec pe la banii tai prin acea intersectie, si ce marca. La final tragi linie, si iei modelul cel mai folosit de populatie. Acum revin la titlu si subiect. Pa600 a avut destule probleme pana acum, si cred ca acesta e doar inceputul. Imi cer scuze daca am intrat prea profund, dar fiind cel care a deschis subiectul, mi se pare corect sa-mi exprim parerea. Multa sanatate si la cat mai multe cantari (nunti, caci cumetriile nu prea renteaza). |
||
| Back to top |
|
||
| rayzen29 |
|
||
![]() Registered Member #12936
Joined: 05 Jun 2013Posts: 155 |
pa 800
|
||
| Back to top |
|
||
| andreiAN |
|
||
![]() Registered Member #13004
Joined: 21 Jun 2013Posts: 3 |
pa 600 am eu si merge super!! nu ai de ce sa iti faci griji (parerea mea)
|
||
| Back to top |
|
||
| djbossbest |
|
||
![]() Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012Posts: 387 |
andreiAN a scris ... pa 600 am eu si merge super!! nu ai de ce sa iti faci griji (parerea mea) Daca folosesti doar mp3-ul de la ea te tine vreo 2-3 ani. |
||
| Back to top |
|
||
| rayzen29 |
|
||
![]() Registered Member #12936
Joined: 05 Jun 2013Posts: 155 |
pa 800 este net superioara clapei pa 600
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








