Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Karaoke |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Audio (mp3) in karaoke ! | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| klaudyu |
|
||
|
Guest
|
nu se aude prea bine..... apropo daca am un mp3 in care canta un acordeon SOLO, o melodie, o pot face midi cu melodyne?
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
daca este un singur instrument da...
|
||
| Back to top |
|
||
| tti |
|
||
|
Guest
|
Ce ti se pare Klaudiule ca nu ar fi bine ?? Eu zic ca daca ar mai merge ceva mai in spate vocea ar fi totusi avantajos pentru situatia in care Ionutz Pa ( de exemplu ) Este adevarat ca toti am vrea sa nu fie nici pic de voce de solist pe negativ, dar acest exemplu dat de Dorel este un pas inainte spre a realiza catusi de putin ceva . Stii tu cum este proverbul nostru ,, mai bine asa decat deloc " |
||
| Back to top |
|
||
| klaudyu |
|
||
|
Guest
|
o sa fac si eu un demo cu un program si o sa-l pun pe site!
|
||
| Back to top |
|
||
| Matrafox |
|
||
|
Guest
|
Am lucrat in adobe audition si am dat "centrul" in spate numai in zona in care a existat vocal probabil mp3-ul avut de mine e mai de proasta calitate.Daca aveti careva o inregistrare de calitate mai buna va rog sa mi-o dati sa incercam sa scoatem vocalul de acolo cat se poate.Titele puteam sa scot si mai mult dar afectam orchestratia care primea deja un efect de flanger-leslie ceva in genul asta.
|
||
| Back to top |
|
||
| klaudyu |
|
||
|
Guest
|
Am incercat sa fac si eu un demo cu efectul VOICECUT de la Cool Edit Pro dar m-am lasat pagubas! Rezultatele sunt praf......
|
||
| Back to top |
|
||
| Ionutz_pa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #12
Joined: 22 May 2008Posts: 559 |
Mulţumesc mult băieţi, chiar nu mă aşteptam la un gest aşa frumos, mulţumesc Dorel, Titel. N-am mai intrat pe net, chiar mi-aţi făcut o surpriză. Dacă mergea un pic vocea mai în spate era perfect. Am o nuntă cu "petrenţii" la Turabo Grand Ballroom (Bucureşti) şi vor piesa asta (e melodia lor), mie personal nu-mi place. Am căutat un style compatibil, dar nu e ceea ce vreau eu. Dorel, dacă scoţi vreo variantă mai bună sau, dacă nu, chiar şi asta, ataşeaz-o te rog într-un e-mail ca să nu se mai piardă din calitate şi mai mult când îi fac sreaming de pe trilulilu.ro. Mulţumesc încă o dată tuturor ! -email- |
||
| Back to top |
|
||
| Matrafox |
|
||
|
Guest
|
Ionutze tu sau altcineva sa-mi dea un original de calitate mai buna ca eu tot de pe trilu lamj luat mp3-ul din care am scos vocea.Eu zic ca daca o sa canti normal nu se va auzi vocea lui Banica.Am sa incerc sa dau vocea si mai in spate dar va rog urgent sa-mi dati un wav sau mp3 mai de calitate daca se poate direct de pe cd.Eu nu m-am atins numai de partile unde a cantat banica celelalte parti le-am lasat neatinse deci va dati seama eu am avut o varianta de calitate mai proasta.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]









