Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Karaoke
 
<< Previous thread | Next thread >>
Audio (mp3) in karaoke !
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Klaudyu
Wed Jul 09 2008, 02:59PM

Registered Member #69
Joined: Wed Jun 04 2008, 12:09PM
Posts: 221
nu se aude prea bine..... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_sad.gif apropo daca am un mp3 in care canta un acordeon SOLO, o melodie, o pot face midi cu melodyne?

Back to top
cminor
Wed Jul 09 2008, 03:04PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
daca este un singur instrument da...

Back to top
tti
Wed Jul 09 2008, 03:09PM

Registered Member #7
Joined: Thu May 22 2008, 03:46PM
Posts: 112
Ce ti se pare Klaudiule ca nu ar fi bine ?? Eu zic ca daca ar mai merge ceva mai in spate vocea ar fi totusi avantajos pentru situatia in care Ionutz Pa ( de exemplu )
Este adevarat ca toti am vrea sa nu fie nici pic de voce de solist pe negativ, dar acest exemplu dat de Dorel este un pas inainte spre a realiza catusi de putin ceva . Stii tu cum este proverbul nostru ,, mai bine asa decat deloc "

Back to top
Klaudyu
Wed Jul 09 2008, 03:22PM

Registered Member #69
Joined: Wed Jun 04 2008, 12:09PM
Posts: 221
o sa fac si eu un demo cu un program si o sa-l pun pe site! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
Matrafox
Wed Jul 09 2008, 06:46PM
Guest
Am lucrat in adobe audition si am dat "centrul" in spate numai in zona in care a existat vocal probabil mp3-ul avut de mine e mai de proasta calitate.Daca aveti careva o inregistrare de calitate mai buna va rog sa mi-o dati sa incercam sa scoatem vocalul de acolo cat se poate.Titele puteam sa scot si mai mult dar afectam orchestratia care primea deja un efect de flanger-leslie ceva in genul asta.

Back to top
Klaudyu
Wed Jul 09 2008, 08:13PM

Registered Member #69
Joined: Wed Jun 04 2008, 12:09PM
Posts: 221
Am incercat sa fac si eu un demo cu efectul VOICECUT de la Cool Edit Pro dar m-am lasat pagubas! Rezultatele sunt praf...... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_sad.gif

Back to top
Ionutz_pa
Thu Jul 10 2008, 06:49PM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
Mulţumesc mult băieţi, chiar nu mă aşteptam la un gest aşa frumos, mulţumesc Dorel, Titel. N-am mai intrat pe net, chiar mi-aţi făcut o surpriză.
Dacă mergea un pic vocea mai în spate era perfect. Am o nuntă cu "petrenţii" la Turabo Grand Ballroom (Bucureşti) şi vor piesa asta (e melodia lor), mie personal nu-mi place. Am căutat un style compatibil, dar nu e ceea ce vreau eu. Dorel, dacă scoţi vreo variantă mai bună sau, dacă nu, chiar şi asta, ataşeaz-o te rog într-un e-mail ca să nu se mai piardă din calitate şi mai mult când îi fac sreaming de pe trilulilu.ro.
Mulţumesc încă o dată tuturor ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_not_worthy.gif

-email-

Back to top
Matrafox
Thu Jul 10 2008, 06:55PM
Guest
Ionutze tu sau altcineva sa-mi dea un original de calitate mai buna ca eu tot de pe trilu lamj luat mp3-ul din care am scos vocea.Eu zic ca daca o sa canti normal nu se va auzi vocea lui Banica.Am sa incerc sa dau vocea si mai in spate dar va rog urgent sa-mi dati un wav sau mp3 mai de calitate daca se poate direct de pe cd.Eu nu m-am atins numai de partile unde a cantat banica celelalte parti le-am lasat neatinse deci va dati seama eu am avut o varianta de calitate mai proasta.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap