Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ora de muzica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ajutor sarba
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
cosminm
Wed, 17 Jul 2013, 09:26PM
Registered Member #11908
Joined: 09 Dec 2012
Posts: 38
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un tutorial la sarba asta


Multumesc.

[ Edited Wed, 17 Jul 2013, 09:52PM ]


Back to top
virgilex
Wed, 17 Jul 2013, 09:37PM

Registered Member #12809
Joined: 08 May 2013
Posts: 261
e grea baetas

Back to top
Dorel Cos
Wed, 17 Jul 2013, 09:54PM
Guest
Pai chiar filmuletul e un tutorial. Ia video de pe youtube fa-l audio si da rar. In felul asta poti sa auzi mai clar ceea ce face respectivul acolo. Alt tip de tutorial care e cel mai bun e partitura.

Back to top
Pauleta
Wed, 17 Jul 2013, 10:19PM
Guest
Sincer, nu cred că stă cineva acum să-ți facă un tutorial la sârba asta. Este puțin de muncă, dar îți recomand să o deslușești singur. O descarci în format audio, instalezi programul Transcribe, care îți oferă posibilitatea să lucrezi cu tempo-ul și o studiezi cu răbdare.

Back to top
sorinelf
Wed, 17 Jul 2013, 10:41PM
Registered Member #6305
Joined: 18 Feb 2009
Posts: 424
Cu SMPLAYER poti sa dai si video mai rar, din semnul de PARANTEZA PATRATA. spor.

Back to top
cantlaclapa
Wed, 17 Jul 2013, 11:01PM

Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 793
in primul rand trebuie sa ai si tu c eva in spranceana ca altfel nu-ti iese neam ... si neaparat sa pastrezi tiparul asta sa nu te abati ca sa nu pierzi originalitatea !

Back to top
cosminm
Thu, 18 Jul 2013, 04:54PM
Registered Member #11908
Joined: 09 Dec 2012
Posts: 38
chiar nu stie nimeni sarba asta de 1 luna o tot caut si nu aud pe nimeni sa o stie,e forte gra.

Back to top
Dorel Cos
Thu, 18 Jul 2013, 04:59PM
Guest
Cum adica nimeni nu o stie si e "forte gra" ? Ai gasit-o! E acolo in clip si o stie baiatul ala. Chiar nu te inteleg ce vrei... (De auzit se aude bine!)

Back to top
sorinelf
Thu, 18 Jul 2013, 07:29PM
Registered Member #6305
Joined: 18 Feb 2009
Posts: 424
e un colaj de sarbe. nu prea am avut rabdare sa ascult toata melodia. iti pot zice ca la inceput sunt 2 sarbe de a lui pandelesscu: sarba de la Malul Spart (mi minor originala), si Sarba ( sol minor original). Apoi canta inceputul unei alte sarbe, a vioristului Centilica, are si ceva din Al naiibii e iubitul (Maria Ciobanu). daca le cauti pe youtube, si pe trilulilu, le vei gasi originale.

Si DA, sarba e destul de grea, in varianta ei originala. in varianta care ai postat o nu stiu daca ai sa gasesti pe cineva sa vrea sa o invete. Ti am mai scris:

1- descarca SMPLAYER de pe internet, e free
2- keepvid.com si descarci video ul de pe youtube
3-incarci video ul in SMPLAYER
4-dai mai rar , apasand butonul paranteza patrata, adica acest semn: [
5-asculti, urmaresti degetele in slow motion, si incerci sa executi.
6-da-ti interesul, nu e foarte greu, si nu dureaza decat cateva minute sa faci tot ce ti am scris
7-te-as sfatui sa studiezi ceva de calitate, o interpretare frumoasa, o orchestratie buna...
8-spor la munca, si asteptam rezultate ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

asta e una din sarba, primele doua parti, ti am scris si pe alt site.




[ Edited Thu, 18 Jul 2013, 07:35PM ]


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[Content] Cereri pentru acces la descarcari fisiere de pe site Latest comment Posted by cipanella on 07 Jun 2025, 13:38
Buna ziua. As dori sa am acces la download partituri,midi,ritmuri etc.eu am activitate pe forum. Am incarcat fisiere gen partituri,exercitii la vioara,pian de asemenea raspund la i [more ...]


[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1 Latest comment Posted by Crystian on 07 Jun 2025, 09:39
Mulțumim pentru set si gest! Sănătate îți doresc!


[Content] Salutare Admin! Sunt membru pe site de mai bine de 15 ani, am si fisiere incarcate si descarcate de utilizatori. As putea sa primesc si eu acces la download va rog? Toata stima si respectul! Latest comment Posted by florynfloo on 06 Jun 2025, 04:58
Salutare Admin! Sunt membru pe site de mai bine de 15 ani, am si fisiere incarcate si descarcate de utilizatori. As putea sa primesc si eu acces la download va rog? Toata stima si [more ...]


[Content] Donatie Latest comment Posted by miku4you on 04 Jun 2025, 22:45
Buna seara,In data de 04/06/2025 ora 21:39 am executat o donatie catre site-ul dumneavoastra si as dori sa stiu in cat timp se activeaza dreptul la download.Cu respect Marius.


[download] SET MH 2025 pentru Korg PA3X Latest comment Posted by dutu on 04 Jun 2025, 17:11
Multumim frumos,multa sanatate


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap