Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Comparație "middle class" arrangers !!! | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Cuslea_FM |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10858
Joined: 03 Mar 2012Posts: 893 |
[ Edited Wed, 28 Aug 2013, 06:25PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Florin Galati |
|
||
![]() Registered Member #6568
Joined: 24 Feb 2009Posts: 323 |
Iar au iesit jucarii pe piata?
|
||
| Back to top |
|
||
| Cuslea_FM |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10858
Joined: 03 Mar 2012Posts: 893 |
Referitor la primul demo, pot spune că mie îmi place mai mult cum sună Pa900-le comparativ cu Pa3x-ul (la care trebuie specificat însă că erau oprite PlagIn-urile de la Waves, Maxx Audio & Maxx EQ Dynamic). Referitor la al II-lea demo, adevărul e că Pa900-le sună mai bine ca PSR S950-ul. P.S. Păcat de sound-ul modelelor Pa600/900 ...sound bun în niște clape de-a dreptul jalnice din punct de vedere calitativ
|
||
| Back to top |
|
||
| adryan81 |
|
||
![]() Registered Member #6917
Joined: 04 Mar 2009Posts: 261 |
Nu credeam sa spun asta, dar in al 2-lea demo, korgul suna mai bine decat yamaha....si culmea, la usoara. Doar pianul mi s-a parut un pic mai bright pe yamaha, dar daca e sa o luam pe partea cealalta, e mai natural pe pa900. Acum depinde si in ce conditii s-a facut acest demo, ce reglaje au avut clapele pe out, etc, dar din ce am auzit mai sus, clar pa900 e peste psr s950...parerea mea.
|
||
| Back to top |
|
||
| Robert Craciun |
|
||
![]() Registered Member #25
Joined: 24 May 2008Posts: 709 |
intr-adevar ''chinezarie'' PA 900 ca aspect, dar totusi ca sound e reusita!...in ziua de astazi chinezul este cam ''tatic'' la tot ce misca!...or sa ajunga astia sa ne faca si mancare artificiala! )
[ Edited Thu, 29 Aug 2013, 07:56AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| NxSound |
|
||
![]() ![]() Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008Posts: 766 |
ValiS a scris ... Comparati 2 clape de calibru diferit...!Samplerul e sampler,lucru pe care s950 nu-l are..!Iar gusturile...stiti cum e...! s950 are sampler Dm. ValiS |
||
| Back to top |
|
||
| adryan81 |
|
||
![]() Registered Member #6917
Joined: 04 Mar 2009Posts: 261 |
Domnu Vali, nu sunt chiar de calibru diferit, amandoua sunt seria de mijloc a acestor brand-uri, la pret se aseamana, sampler au ambele, difera doar cantitatea, si ce se prezinta in demo sunt tonuri interne. Dar cum ati zis si dvs. e chestie de gusturi, de culoare, de forma, etc, fiecare cu pasaricile lui. Un prieten de-al meu si-a cumparat un casio doar pentru ca era argintie, eu indemnand-ul sa cumpere yamaha care era neagra. Acum plange ca nu poate sa puna un ritm pe ea, nimic. Revenind la subiect, ambele clape sunt ok, cumparatori se vor gasi pentru amandoua, noi sa fim sanatosi si sa cantam pe ce ne permitem si ne place
|
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
s950 are sampler 64 de mega numai ca este mai greu de băgat în ea pentru cine nu știe cum
|
||
| Back to top |
|
||
| ValiS |
|
||
|
Guest
|
Vina mea...scuze...DA..! s950 are sampler..!
|
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
ValiS a scris ... Vina mea...scuze...DA..! s950 are sampler..! Vali stai liniștit ca sunt specialiști care au de ani de zile yamaha sau alte modele dar care tot nu știu bine cu ce se mănîncă !Eu am t4 de 1 an jumate și am întorso pe toate parțile posibile (asa am crezut eu )și tot mai descopăr cate o chichiță ...nimic nu e cunoscut pana în profunzimi ! [ Edited Sat, 31 Aug 2013, 05:28PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]











