Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Technics, Gem, Ketron, Casio, Solton
 
<< Previous thread | Next thread >>
Solton MS (MultiSynthesis) arranger
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Cuslea_FM
Wed Oct 02 2013, 08:41PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
ciury a scris ...

tare modul in care este exprimata modestia ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
"n concluzie, ceea ce vă pot spune e că maestru SL a avut din nou perfectă dreptate în ceea ce a spus anterior referitor la Ketron X1. MS40-ul suna o leacă mai cărnos, mai organic, decât X4, dar e o diferență atât de mică între sound-ul celor două module, încât, doar o ureche foarte fină și bine antrenată poate sesiza acest lucru " ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )

Pretene, vezi că ai oareșce carențe de percepție ...prin ce am spus acolo, eu n-am încercat să mă dau rotund că, vezi Doamne, am eu ureche foarte fină și bine antrenată ...eu am vrut să evidențiez faptul că e o diferență atât de mică între sound-ul celor două module, încât, un om oarecare, fără aptitudini și cunoștințe muzicale (un simplu nuntaș, de exemplu) cu siguranță nu va distinge diferența sonoră dintre modulele/clapele comparate (Solton MS40 vs. Ketron X4 și respectiv Solton MS100 vs. Ketron X1)

Nu e prima oară când mă contrezi, încercând să mă provoci ...am tot evitat să intru în polemică cu tine, însă și răbdarea mea are margini, așa că te rog respectuos să te potolești și să-ți vezi de treaba ta ...dacă ai ceva de adăugat referitor la subiect, chiar te rog să-ți exprimi punctul de vedere, dacă nu, abține-te să faci aiurea tot felul de comentarii off topic.

[ Edited Wed Oct 02 2013, 10:48PM ]


Back to top
ciury
Thu Oct 03 2013, 11:53AM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Ai inteles gresit ce am vrut sa spun, eu am perceput ca pe ceva amuzant asta...deci....nu e cazul sa vezi provocari acolo unde nu sunt

Uite ...tu ai zis ca ai fost la cineva si ai testat cele doua module si ti-ai dat seama dupa ceva timp de diferenta dintre ele ....si ca intre ele este o diferenta sezizabila decat pentru o ureche antrenata ...este ceva subtil acolo sunt sigur ca nici nu ti-ai dat seama si deci nu ai vrut sa te dai rotund dar mie mi s-a parut amuzant sezizand-o ...atat tot deci nu ai de ce sa te superi:))

[ Edited Thu Oct 03 2013, 12:00PM ]


Back to top
Cuslea_FM
Thu Oct 03 2013, 04:26PM

Registered Member #10858
Joined: Sat Mar 03 2012, 05:59PM
Posts: 909
ciury a scris ...

Ai inteles gresit ce am vrut sa spun, eu am perceput ca pe ceva amuzant asta...deci....nu e cazul sa vezi provocari acolo unde nu sunt

Uite ...tu ai zis ca ai fost la cineva si ai testat cele doua module si ti-ai dat seama dupa ceva timp de diferenta dintre ele ....si ca intre ele este o diferenta sezizabila decat pentru o ureche antrenata ...este ceva subtil acolo sunt sigur ca nici nu ti-ai dat seama si deci nu ai vrut sa te dai rotund dar mie mi s-a parut amuzant sezizand-o ...atat tot deci nu ai de ce sa te superi:))

Bine frate, fie cum zici tu ! (de data asta ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif )

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap