Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Conectare korg pa600 - pc FL STUDIO (cablu imprimanta) | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Bogdan96 |
|
||
![]() Registered Member #13200
Joined: 07 Aug 2013Posts: 53 |
Buna seara , asa cum spune si titlul , doresc sa conectez pa600-le la pc , printr-un cablu de imprimanta la acest program, dar nu stiu ce etape trebuie sa urmez , deoarece daca incerc sa conectez clapa direct , nu merge ; am instalat o fila USB MIDI DRIVER de pe korg pa , dar mai departe nu stiu ce sa fac ....va rog astept un raspuns. Multumesc
|
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
ce windows ai?
|
||
| Back to top |
|
||
| Bogdan96 |
|
||
![]() Registered Member #13200
Joined: 07 Aug 2013Posts: 53 |
Windows xp , si as dori sa o conectez in FL STUDIO , sa pot crea melodii
[ Edited Sun, 03 Nov 2013, 09:41PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
-seteaza clapa in GLOBAL\ MIDI pe master keyboard -seteaza in windows\control panel\audio la midi schimba de pe microsoft GS Wavetable Synth pe cablul ala de la imprimanta care are numele USB PA600 1 SOUND -seteaza in FL STUDIO la option audio midi\in acelasi cablu USB PA600 1 SOUND si gata succes!!!! |
||
| Back to top |
|
||
| Bogdan96 |
|
||
![]() Registered Member #13200
Joined: 07 Aug 2013Posts: 53 |
am intrat , la audio , si am dat sa schimb de la GS wavetable SW Synth , dar nu imi apare nici un cablu , decat chestia aceea Gs ....este ceva ce am omis? ...am setat la global , dar nu imi apare cablul acolo..
|
||
| Back to top |
|
||
| Bogdan96 |
|
||
![]() Registered Member #13200
Joined: 07 Aug 2013Posts: 53 |
defapt mai bine zis , imi da si o eroare cand nicerc sa conectez cu acel cablu , imi arata in pc , USB Device Not Recognized: One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned , and Windows does not recognize it. ....poate este defect cablul???... oricum multumesc pentru ajutor...:)
|
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
Bogdan96 a scris ... defapt mai bine zis , imi da si o eroare cand nicerc sa conectez cu acel cablu , imi arata in pc , USB Device Not Recognized: One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned , and Windows does not recognize it. ....poate este defect cablul???... oricum multumesc pentru ajutor...:) vezi ca terbuie sa ai clapa pornita , daca nu cauta driver compatibil cu XP sau schimba cablul [ Edited Sun, 03 Nov 2013, 10:42PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Bogdan96 |
|
||
![]() Registered Member #13200
Joined: 07 Aug 2013Posts: 53 |
asa am sa fac , multumesc
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







