Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Un sfat , TC Helicon Korg PA 800 | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Dorel Cos |
|
||
|
Guest
|
claaxy a scris ... pa800 are altfel iesirile nu e ca pa 900 din foto Eeeei asta e altceva, este tocmai ce am intrebat. Ma descurcam si fara sa intreb
[ Edited Fri, 08 Nov 2013, 01:46PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| morys |
|
||
|
Guest
|
Spuneti-mi va rog mai explicit ce trebuie sa fac,orga o am doar de putin timp si nu prea ma pricep. Inainte am avut acelasi set si la fel nu-mi mergea procesorul,i-am sunat pe cei de la MC Music si mi-au spus sa reinstalez OS ca trebuie sa mearga,dupa ce l-am reinstalat mergea dar cum am bagat setul nu mai merge. Sa inteleg ca trebuie sa instalez acel set fara global? |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
morys a scris ... Spuneti-mi va rog mai explicit ce trebuie sa fac,orga o am doar de putin timp si nu prea ma pricep. Inainte am avut acelasi set si la fel nu-mi mergea procesorul,i-am sunat pe cei de la MC Music si mi-au spus sa reinstalez OS ca trebuie sa mearga,dupa ce l-am reinstalat mergea dar cum am bagat setul nu mai merge. Sa inteleg ca trebuie sa instalez acel set fara global? Ai inteles bine legat de instalarea acelui set fara global. Cred ca inainte trebuie sa-i reinstalezi OS. |
||
| Back to top |
|
||
| morys |
|
||
|
Guest
|
Ok,multumesc am instalat fara global si merge. Mai am o nelamurire,acum cand vreau sa dau volum la acompaniament comenzile sunt invers(in sus dau mai incet si in jos mai tare) iar pe display cand actionez vulumul apare scala de volum ceea ce pana acum nu-mi aparea. Se poate sa fie din OS 2,03 ? Pana acum am avut o varianta mai veche de OS . |
||
| Back to top |
|
||
| morys |
|
||
|
Guest
|
Gata am rezolvat si volumul,multumiri tuturor!
|
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
Nu va suparati, ca ma bag aici, dar nu am vrut sa deschid alt topic pentru intrebarea aceasta, fiindca are legatura cu cele de mai sus. Am vrut doar sa intreb ca daca am configurat procesorul de voce pe out1,2 si am iesit cu 2 cabluri jack de acolo, unde intru in mixer? ca doar aux send am vazut acolo .
|
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Laszlo, vrei sa folosesti efectele procesorului de sunet in mixer, sau doar vrei sa duci vocea in mixer? Ce mixer ai? |
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
Vreu sa folosesc microfonu din mixer, si sa folosesc functia Harmony(terta) pe auxiliar. Un dynacord powermate 1000-2 si un yamaha emx5000-12
|
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Din mixer iesi pe fx (sau aux) send spre clapa (in) si din clapa (out1,2) te intorci in mixer pe stereo aux return (in).
|
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
aa deci trebe sa folosesc 4 cabluri. am inteles . multumesc frumos pentru ajutor
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







