Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| O mica problema.. | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| ionutva7 |
|
||
|
Guest
|
salut baieti am o mica problema : eu studiez niste piese cam grele .. si la unele parti play-rele cum ar fii : jet audio , winamp etc nu mi mai sunt de folos. de ce? la anumite parti dintr-o melodie mp3 nu prea mai inteleg ce face Ionica sau Paul exemplu ... si as vrea un program daca exista ... sau ceva asemanator .. sa pot scoate din mp3 tamabalul , basul si ce mai e pe acolo sa las nu mai acordionul sa pot intelege mai bine respectiva parte.. aveti vreo idee ? va rog daca stiti ceva ajutatima-ti. va multumesc.
[ Edited Thu, 27 Nov 2008, 06:39PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
Se poate din midi ionut.Lasi armonia,returnela,basul sau ce instrument vrei tu si salvezi.Asta poti face cu Fruty Loops 6,7,8!!!
|
||
| Back to top |
|
||
| ionutva7 |
|
||
|
Guest
|
am melodiile mp3 ,intelegi ?
|
||
| Back to top |
|
||
| minigutza |
|
||
![]() Registered Member #6
Joined: 22 May 2008Posts: 257 |
Nu stiu...Nu cred ca exista deoarece toate sunt pe un singur canal nu mai multe nu sunt separate...iar daca s-ar putea asta atunci si un vocal remover ar merge perfect pentru inlaturarea vocii si ar lasa negativul pur cum este facut de la mama natura ) ceea ce nu prea este posibil
|
||
| Back to top |
|
||
| ionutva7 |
|
||
|
Guest
|
dar pe clapele cu mp3 ? gen pa2xpro ! pot face asa ceva? asa mi-a spus cineva..
|
||
| Back to top |
|
||
| PSR-istul |
|
||
![]() Registered Member #732
Joined: 09 Aug 2008Posts: 61 |
eu din ce am citit si documentat ,la un mp3 nu poti scoate din el o anumita parte doar il poti decupa,converti,mai poti combina (adica poti "imbarliga" doua piese sa sune in acelasi timp)dar de taiat un anumit"canal"nu cred ca e posibil la mp3
|
||
| Back to top |
|
||
| jovvanyblue |
|
||
|
Guest
|
Nu ai cum melodiile in format MP3 nu pot fi editate cu doresti tu,numai format midi,kar,etc...spor la treaba
|
||
| Back to top |
|
||
| PSR-istul |
|
||
![]() Registered Member #732
Joined: 09 Aug 2008Posts: 61 |
vin cu mica completare era un programel dar nu mai stiu cum ii zice (mi se pare ca si unele calculatoare au in placa de sunet chestia asta)se poate taia ,mai bine zis astupa vocea de pe mp3 ,dar acum ... tie iti trebuie pt altceva
|
||
| Back to top |
|
||
| ionutva7 |
|
||
|
Guest
|
ok multumesc.
|
||
| Back to top |
|
||
| leo1 |
|
||
![]() Registered Member #1086
Joined: 27 Aug 2008Posts: 164 |
degeaba psr-istul are placa mea de sunet asa ceva ,cica vocal remover ,da vezi de treaba ca nu se mai aude nimic ca lumea ..omul care inventeaza asemenea soft sa faca negative din mp3 ar merita premiul nobel
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






