Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Care au fost clapele pe care le-ati avut pana in prezent ? | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Fabi27kiki |
|
||
![]() Registered Member #13473
Joined: 16 Oct 2013Posts: 1 |
Sal all |
||
| Back to top |
|
||
| cs92gda |
|
||
|
Guest
|
Yamaha Psr 75, Yamaha dx 21 si acum Yamaha dx 11
|
||
| Back to top |
|
||
| wildrose |
|
||
![]() Registered Member #3923
Joined: 09 Dec 2008Posts: 52 |
Prima mea clapa a fost o chinezarie, se numea Elegance, parca, apoi mi-am luat yamaha psr 350, pe care l-am tinut 3 ani, iar acum, de un an de zile am korg pa 50sd...
|
||
| Back to top |
|
||
| Ovidiuotvos |
|
||
![]() Registered Member #866
Joined: 15 Aug 2008Posts: 4 |
Prima clapa am avut un Roland E-12, vreo un an jumate, apoi am cumparat un Roland EM-55 de la Kalman Gheorgheni(cu multi bani), apoi am luat un Roland VA-5, okazional dar era ca tipla, am suplimentat cu un Roland G-70 care atunci aparuse deci aveam doua, am vandut pe amandoua si am luat un Roland VA-7(pt ca avea si zip pt spatiul de stocare, si in 2011 februarie am cumparat Korg pa2x pro de la MC Music noua, pana in prezent care de altfel ma si multumeste foarte mult. Tin sa precizez ca asa de atasat eram de gama de clape Roland ca nu am crezut sa schimb cu alte marci...dar tehnologiile progresand in asa fel incat trb sa tii pasul cumva, oricum consider ca Roland cu aranjor din gama VA SI G urile au fost foarte reusite in special placile de sunet. Asta s-a intamplat in perioada 1999 - 2014, am uitat sa mentionez ca in clasa I a parinti m-au dat la scoala de muzica si mi-a cumparat un acordeon romanesc Timis Select de 32 basi, in prezent am un Royal Standard de 80 basi, il folosesc doar la imbracat de mireasa primarie etc.
[ Edited Mon, 03 Feb 2014, 04:21PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| 6ase6ase |
|
||
![]() Registered Member #885
Joined: 17 Aug 2008Posts: 278 |
Vermona-hohner strings-casio cz 101-yamaha psr 510-yamaha psr 640-yamaha pasr 2000-yamaha psr 9000-tyros 4.
|
||
| Back to top |
|
||
| petricahincu |
|
||
![]() Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009Posts: 103 |
Vermona Formation 2,Roland g 800,Korg pa 80,Korg pa800,Korg pa 2x pro,Tyros 3...
|
||
| Back to top |
|
||
| Flaviu_520 |
|
||
![]() Registered Member #11892
Joined: 08 Dec 2012Posts: 7 |
Prima era ceva chinezarie cu clape mici. apoi am avut o yamaha psr 520 .(diferenta de la cer la pamant) , si pe urma mi-am luat Roland G800 cu care imi fac treaba si in prezent. multumit de el
|
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
thenycs KN800,yamahapsr1000,roland gw8.acordeoaneam avut asa; hohner verdi 2 n, parot,stradella,wetlmeister.
|
||
| Back to top |
|
||
| universal |
|
||
![]() Registered Member #14039
Joined: 13 Mar 2014Posts: 9 |
1.Yamaha psr-500 2.Yamaha psr 340 3.Roland va-7 4.Yamaha psr 9000 |
||
| Back to top |
|
||
| djorestes |
|
||
![]() Registered Member #847
Joined: 14 Aug 2008Posts: 53 |
1.Roland E35 2.Korg PA50SD |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








