Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg PA800, se blocheaza | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
mult succes si ai grija de clapa. Foloseste mereu un stabilizator de tensiune si chiar un UPS. La problemele care sunt pe reteaua electrica la noi in tara mereu te poti astepta la neplaceri.
|
||
| Back to top |
|
||
| danyddn |
|
||
![]() Registered Member #5680
Joined: 03 Feb 2009Posts: 2 |
A patit si un prieten asa.Se bloca in timp ce canta sau nu se incarca setul si ramanea blocata pe ecranul de pornire. Fi atent. o desfaci din spate si te uiti la niste fire verzi care sunt prinse slab pe placa.........verifica daca sunt slab stranse(la prietenul meu nu strangea surubul).......si o sa mearga.Dupa ce am facut asta nu a mai avut nici o problema...Merge perfect.........verifici si tu pe toate daca suns stranse (alea cu surub) si o sa mearga).....mentionez ca a schimbat si el vreo 2 korrg pa 800,,a dus una la reparat si i-a luat banii de pomana.Pana nu am desfacut-o nu am stiut care e problema. Acum depinde cum ai noroc......poate sa fie asta sau altcv/....La el asta a fost.......success. |
||
| Back to top |
|
||
| danyddn |
|
||
![]() Registered Member #5680
Joined: 03 Feb 2009Posts: 2 |
A patit si un prieten asa.Se bloca in timp ce canta sau nu se incarca setul si ramanea blocata pe ecranul de pornire. Fi atent. o desfaci din spate si te uiti la niste fire verzi care sunt prinse slab pe placa.........verifica daca sunt slab stranse(la prietenul meu nu strangea surubul).......si o sa mearga.Dupa ce am facut asta nu a mai avut nici o problema...Merge perfect.........verifici si tu pe toate daca suns stranse (alea cu surub) si o sa mearga).....mentionez ca a schimbat si el vreo 2 korrg pa 800,,a dus una la reparat si i-a luat banii de pomana.Pana nu am desfacut-o nu am stiut care e problema. Acum depinde cum ai noroc......poate sa fie asta sau altcv/....La el asta a fost.......success. |
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
hmmm firul de masă? în fond... masa-i principalul lucru în viaţă... inclusiv la nuntă muzica, vinu' şi f r i p t u r a fac nunta... aşa că aveţi grije la mesele zilnice! indiferent de model! [ Edited Mon, 10 Feb 2014, 11:59AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| bogdanelu |
|
||
![]() Registered Member #13944
Joined: 14 Feb 2014Posts: 7 |
shima setu si dak se blocheaza si atunci este de la clapa placa de baza au rami si daca nu se blocheaza sterge semplerul care iti face probleme din setul respectiv |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






