Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Bate vântul schimbării în Ucraina ... Wind of change ...
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Sat Feb 22 2014, 10:59PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Bate vântul schimbării în Ucraina ... Wind of change:

LINK: Click aici !



https://lh5.googleusercontent.com/-OBe-KJWgxPY/Uwj53Npt_nI/AAAAAAAASbI/vRGNislA6M4/w450-h300-no/Razboi-Civil-Piata-Maidan-Kiev-UCRAINA.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-TgxUc231J9E/Uwj5BdGjvTI/AAAAAAAASao/nXVoWjoR1Ts/w450-h300-no/Razboi-Civil-Piata-Maidan-Kiev-UCRAINA.jpg

[ Edited Mon Feb 24 2014, 08:44PM ]


Back to top
hliviu
Sat Feb 22 2014, 11:51PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
Dane, asa cum spuneai si tu la tine pe blog speram sa nu aleaga tot un comunist cum s-a intamplat la noi. si dupa 24 de ani sa o duca mai bine decat o ducem noi astazi.

Back to top
misteralex
Sun Feb 23 2014, 03:14AM

Registered Member #12637
Joined: Tue Mar 19 2013, 12:27PM
Posts: 137
armata nu ar trebuii sa il asculte pe presedinte cand primesc ordin sa ucida cetatenii.decat cand este razboi s-au impotriva altor triburi.dar din pacate se vede ca pentru ei este un antrenament si o placere sa isi foloseasca mitralierele. nu as traii toata viata sa ucid intr-un razboi oameni pentru un singur nenorocit care ordona ei isi da viata dar nici macar nustiu dece.inloc sa apere tara ,si sa moara pentru tara ei omoara sute de oameni pentru 1 sinur.revoltator jos comunismul !!!

Back to top
sarac.lipit
Sun Feb 23 2014, 05:06AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
păcat de vieţi
proştii mor pentru ideilele cîtorva şmecheri ce ştiu a manipula
discutăm aiurea-n tramvai
nimeni nu ştie cum e mai bine... independent...sau sărac, plinde datorii şi fără viitor ca noi...
interesele financiare sunt enorme acolo
vieţile nu contează
indiferent cum , săracii vor sărăci mai tare, bogaţii se vor îmbogăţi.

[ Edited Sun Feb 23 2014, 05:09AM ]


Back to top
Valercik86
Sun Feb 23 2014, 09:46AM

Registered Member #11627
Joined: Tue Nov 06 2012, 09:58AM
Posts: 82
baieti e strasnic ce se intampla aici,isi bat joc de oameni tare de tot,banii fac tot...

[ Edited Sun Feb 23 2014, 10:24AM ]


Back to top
Daniel_AD
Sun Feb 23 2014, 10:13AM
Guest
Atat timp cat granita UE se muta de la Prut mai spre est,o sa fie bine si in Romania!...parerea mea!
Democratia e buna,doar cand se pastreaza valorile nationale,adica,cineva trebuie sa vegheze asupra principiilor sanatoase democratice!
Restul depinde mai putin de FMI,IMF,MFI sau MIF!
Daca produci,FMI-ul poate devenii doar partener de facut bani!
De fapt UE asta si vrea,sa-si faca propriul sistem bancar si de securitate!
Fiecare intelege ce vrea si cum vrea!
US are interese,China are interese,Rusia are interese,mai noi si arabii asa ca...
Multi dintre noi,ne-am nascut si educat in comunism si am invatat ce au vrut ei dar,cand traiesti in democratie adevarat si vezi cum se respecta oamenii si cum trebuie sa fi, pentru a avea posibilitati multiple,realizezi ca totul pleaca de la mentalitatea unei natiuni!
In democratia adevarata,nu se poate sa nu gasesti de lucru,doar ca trebuie sa muncesti pe branci si sa faci orice job!


[ Edited Sun Feb 23 2014, 10:16AM ]


Back to top
sarac.lipit
Sun Feb 23 2014, 10:36AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
CORECT
trebuie să FII EDUCAT de o demoocraţie
în rom'ania se mănîncă seminţe la demonstraţii
în Franţa dau ăia foc la tot centrul şi rezolvă ce au nevoie
chestie de mentalitate
probabil ukrainenii au o educaţie mai avansată ca francezii... nici n-au intrat în democraţie şi uite ce-i în centru....

Back to top
Expresul
Sun Feb 23 2014, 12:23PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Si la noi nu a fost la fel ? in *89. si acum aproap e 2 ani in Bucuresti pentru a trai in libertate intot deauna trebuie sa moara cineva asa a fost intodeauna asa va fii si de acum inainte .

Back to top
Daniel_AD
Sun Feb 23 2014, 03:28PM
Guest
Asa e SL...mentalitatea!
In Romania o sa fie bine,abia cand o sa le fie frica la politicieni de popor!
Asa e in orice tara civilizata!
Politicienii trebuie sa stie,ca daca nu rezolva problemele unui natiuni,e vai si amar!
Deocamdata e invers in Romania...ca in familia moderna; Vai de parintii care nu-si asculta copiii...

Back to top
Expresul
Sun Feb 23 2014, 03:32PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
S-a schimbat multe acum sint arestati multi politicieni nu mai este coruptia care a fost in ani 90.Nu sint fanul nici unui partid dar PDL-ul a schimbat cel mai mult eu au adus independenta justitiei fata de politicieni (asa pot fii arestati si condamnati) cum este in toata Europa.

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap