Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Bate vântul schimbării în Ucraina ... Wind of change ...
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
gabi3213
Sun Feb 23 2014, 04:11PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
pacat ca mor oameni,o sa intre si ei un UE,o sa le inchida fabricile si o sa+i faca piata de desfacere asa cum au facut si cu noi

Back to top
sarac.lipit
Sun Feb 23 2014, 09:33PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Expresul a scris ...

S-a schimbat multe acum sint arestati multi politicieni nu mai este coruptia care a fost in ani 90.Nu sint fanul nici unui partid dar PDL-ul a schimbat cel mai mult eu au adus independenta justitiei fata de politicieni (asa pot fii arestati si condamnati) cum este in toata Europa.

asta se vrea gluma anului?


Back to top
hliviu
Sun Feb 23 2014, 09:55PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
Expresul a scris ...

Si la noi nu a fost la fel ? in *89. si acum aproap e 2 ani in Bucuresti pentru a trai in libertate intot deauna trebuie sa moara cineva asa a fost intodeauna asa va fii si de acum inainte .

asa este expresul.... dar cine este gata sa moara pt libertate in tara asta? nu vezi ca ne-a facut sa ne mancam intre noi si sa nu mai fie doi oameni de aceeasi parere. sa nu mai credem ca se poate schimba ceva in tara asta. sa nu mai avem incredere in noi ca popor. asta e mare problema la noi. a disparut unitatea. si aici ei lovesc.si reusesc f bine. cu emisiuni de tot r.h.t.l si uite asa ei nu mai au nici o frica. cine s-ar [*****] de un 'popor' dezbinat?

Back to top
Expresul
Mon Feb 24 2014, 01:17AM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Vorbeam de ucrainieni si am ajuns tot la ce ne doare cel mai tare.Asa sint si afara desbinati la ei este frica de politie care este foarte mare.Poate nu avem incredere uni in alti dar mergem inainte o dezamagire o bucurie .,
Eu cred ca este bine ca este bagat becali la puscarie nastase etc sper sa intre si mazare si poate peste citiva ani si basescu.
Acum 5 ani ati auzit de vre-un ministru arestat ? Acum fac puscarie Tarile din ocident au citeva sute de ani de democratie noi doar 25.Totul se va schimba dar incet...incet.

Back to top
Daniel_AD
Mon Feb 24 2014, 05:59AM
Guest
De schimbat,categoric ca se va schimba ceva!
Acum depinde...in bine sau rau!
Totul tine de mentalitate!

Back to top
gabi3213
Mon Feb 24 2014, 08:49AM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
tare gluma aia cu pdl ul si independenta justitiei

Back to top
Expresul
Mon Feb 24 2014, 06:40PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Sa va spun ceva din oras de la mine .Politia circulatiei nu mai te opreste sa ceara spaga vara se intimpla dar doar cu cei veniti din tara (politai) .Carnete date pe spaga nu am mai auzit .Ci din garda financiara au lasat-o mult mai moale cu spaga si nu au pretenti mari cum erea inainte(deci astia inca cer spaga la fel si aia de la fortele de munca) .Eu cred ca se schimba Romania dar incet foarte incet.

Back to top
danpsr9000
Mon Feb 24 2014, 08:40PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 318
Expresul a scris ...

S-a schimbat multe acum sint arestati multi politicieni nu mai este coruptia care a fost in ani 90.Nu sint fanul nici unui partid dar PDL-ul a schimbat cel mai mult eu au adus independenta justitiei fata de politicieni (asa pot fii arestati si condamnati) cum este in toata Europa.

CARE INDEPENDENTA A JUSTITIEI? Crede cineva ca daca Nastase si Becali stau putin dupa gratii se rostogoleste universul? Astia stau la parnaie exact pt a ne crea noua ideea de justitie independenta. Insasi dosarele pt care au fost condamnati sunt o mizerie. In Romania nu se va schimba nimic in bine. Nu mai vad cale de intoarcere. Daca aveti vreunul contact cu tinerii de astazi, parintii de maine o sa vedeti ca nu le pasa de nimic. Deci nu evoluam cu nimic. Unde vedeti schimbarea? Democratia a fost inteleasa rau la noi. Democratia nu e buna la "maimute". Nu conteaza cine conduce o tara!!!! Conteaza ce pretentii au cetatenii de la conducatori. Ce cerem aia primim.... multe ar fi de spus dar ceata e prea deasa....

Back to top
virgilex
Mon Feb 24 2014, 09:27PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
Cica ar fi crescut Euro din cauza crizei din Ucraina

Back to top
danpsr9000
Mon Feb 24 2014, 09:48PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 318
virgilex a scris ...

Cica ar fi crescut Euro din cauza crizei din Ucraina

da pai ce sa mai zica. doar ucraina e centrul universului si europa se invarte in jurul lui.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap