Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha PSR E-433 | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Cristi Audya |
|
||
|
Guest
|
Mi-a adus un prieten acasta clapa sa-i pun cateva style-uri,toate bune si frumoase,reusesc sa pun style-urile in Flash-ul clapei dar nu le gasesc ca sa le pot asculta,imi scapa mie ceva?
|
||
| Back to top |
|
||
| IlieB |
|
||
|
Guest
|
Trebuie sa incarci un ritm ca sa-l poti folosi. incearca cu tasta 0 si +.
|
||
| Back to top |
|
||
| Valercik86 |
|
||
![]() Registered Member #11627
Joined: 06 Nov 2012Posts: 79 |
salut!styl-le incarcate le gasesti pe 187-191...
[ Edited Wed, 26 Feb 2014, 03:47PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Cristi Audya |
|
||
|
Guest
|
IlieB am incarcat style cu programelul de PC,sa intelec ca trebuie incarcat cate un style?
|
||
| Back to top |
|
||
| IlieB |
|
||
|
Guest
|
Da, trebuie incarcat cate un ritm ca sa poti sa-l folosesti. Cu programelul ala doar le-ai transferat in memoria flash a clapei. Poti incarca un ritm cu tastele 0 si +.
|
||
| Back to top |
|
||
| Cristi Audya |
|
||
|
Guest
|
Ilie scapa-ma de chin,nu reusesc deloc,imi arata ca se transfera style-ul in Flash dar nu le gasesc la 187-191,cu 0-+ nu face nimic
|
||
| Back to top |
|
||
| Valercik86 |
|
||
![]() Registered Member #11627
Joined: 06 Nov 2012Posts: 79 |
pune pe stick ritmuri care le doresti apoi baga memory stick in clapa apasa butonul ,,file control,, tine apasat 2-3 sec pana nu apare ,,load sty,, pe ,,- si +,,alegi ritmul care-l doresti apesi ,,0/execute,,pe ecran iti apare locul unde vrei sa salvezi ritmul adica de la 187-191,apesi inca o data ,,0/execute,,iti apare ,,load to?,, dai ,,0/execute,, apesi,,+/yes,, si gata ...apoi apesi but. STYLE si la num 187-191 gasesti ritmurile)))
|
||
| Back to top |
|
||
| Cristi Audya |
|
||
|
Guest
|
Valercik86,multumesc,am reusit sa incarc style dar se pot pune mai multe,se salveaza in registre styleurile?
|
||
| Back to top |
|
||
| Valercik86 |
|
||
![]() Registered Member #11627
Joined: 06 Nov 2012Posts: 79 |
daca se pot pune mai multe nu tin minte da de salvat se salveaza in registre,este pe sait man. de utilizare LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| IlieB |
|
||
|
Guest
|
In cele 32 de registre poti memora tonuri modificate dupa cum vrei si style-urile pe care vrei sa le folosesti la tonurile respective. Mai exact memoreaza doar numarul de style, variatiunea si tempo-ul, adica poti pune doar 5, de la 187 la 191. Bineinteles ca poti memora si din style-urile interne ale clapei. Eu faceam o mica smecherie si cautam ritmuri care sa aiba de exemplu si hora si sarba, memoram variatiunea A intr-un banc de memorie si variatiunea B in alt banc, fiecare la tempo-ul dorit. Adica poti sa te folosesti practic de 10 ritmuri. Sper ca ai inteles! |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]




