Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
Yamaha PSR E-433
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
Cristi Audya
Wed, 26 Feb 2014, 03:25PM
Guest
Mi-a adus un prieten acasta clapa sa-i pun cateva style-uri,toate bune si frumoase,reusesc sa pun style-urile in Flash-ul clapei dar nu le gasesc ca sa le pot asculta,imi scapa mie ceva?

Back to top
IlieB
Wed, 26 Feb 2014, 03:38PM
Guest
Trebuie sa incarci un ritm ca sa-l poti folosi. incearca cu tasta 0 si +.

Back to top
Valercik86
Wed, 26 Feb 2014, 03:44PM

Registered Member #11627
Joined: 06 Nov 2012
Posts: 79
salut!styl-le incarcate le gasesti pe 187-191...

[ Edited Wed, 26 Feb 2014, 03:47PM ]


Back to top
Cristi Audya
Wed, 26 Feb 2014, 04:41PM
Guest
IlieB am incarcat style cu programelul de PC,sa intelec ca trebuie incarcat cate un style?

Back to top
IlieB
Wed, 26 Feb 2014, 07:22PM
Guest
Da, trebuie incarcat cate un ritm ca sa poti sa-l folosesti. Cu programelul ala doar le-ai transferat in memoria flash a clapei. Poti incarca un ritm cu tastele 0 si +.

Back to top
Cristi Audya
Wed, 26 Feb 2014, 08:24PM
Guest
Ilie scapa-ma de chin,nu reusesc deloc,imi arata ca se transfera style-ul in Flash dar nu le gasesc la 187-191,cu 0-+ nu face nimic

Back to top
Valercik86
Wed, 26 Feb 2014, 09:41PM

Registered Member #11627
Joined: 06 Nov 2012
Posts: 79
pune pe stick ritmuri care le doresti apoi baga memory stick in clapa apasa butonul ,,file control,, tine apasat 2-3 sec pana nu apare ,,load sty,, pe ,,- si +,,alegi ritmul care-l doresti apesi ,,0/execute,,pe ecran iti apare locul unde vrei sa salvezi ritmul adica de la 187-191,apesi inca o data ,,0/execute,,iti apare ,,load to?,, dai ,,0/execute,, apesi,,+/yes,, si gata ...apoi apesi but. STYLE si la num 187-191 gasesti ritmurile)))

Back to top
Cristi Audya
Wed, 26 Feb 2014, 10:37PM
Guest
Valercik86,multumesc,am reusit sa incarc style dar se pot pune mai multe,se salveaza in registre styleurile?

Back to top
Valercik86
Wed, 26 Feb 2014, 11:19PM

Registered Member #11627
Joined: 06 Nov 2012
Posts: 79
daca se pot pune mai multe nu tin minte da de salvat se salveaza in registre,este pe sait man. de utilizare LINK: Click aici!

Back to top
IlieB
Thu, 27 Feb 2014, 10:12AM
Guest
In cele 32 de registre poti memora tonuri modificate dupa cum vrei si style-urile pe care vrei sa le folosesti la tonurile respective.
Mai exact memoreaza doar numarul de style, variatiunea si tempo-ul, adica poti pune doar 5, de la 187 la 191. Bineinteles ca poti memora si din style-urile interne ale clapei.
Eu faceam o mica smecherie si cautam ritmuri care sa aiba de exemplu si hora si sarba, memoram variatiunea A intr-un banc de memorie si variatiunea B in alt banc, fiecare la tempo-ul dorit.
Adica poti sa te folosesti practic de 10 ritmuri.
Sper ca ai inteles!

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap