Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Cui să mai interzicem accesul pe teritoriul României?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ciury
Sat Mar 22 2014, 08:16PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Intr-un sistem capitalist cel ce nu e master e slave........asa ca eu nu vad ce a zis rau ......a nu se confunda sluga cu slavul , in societatea moderna sluga are niste drepuri

[ Edited Sat Mar 22 2014, 08:29PM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Mar 22 2014, 10:17PM
Guest
str8klaw a scris ...

"De aia m-am lasat de cantat LIVE!...sa nu mai fiu SLUGOIUL nimanui!///vreau sa cant,cant in casa pentru sufletul meu!"
Va suna cunoscut domnule AD? domnul vedeta care nu da autografe. Stiti care e cel mai mare pacat? TRUFIA!


Si ai tras tu concluzia,ca prin ce am spus am facut slugoi pe toti muzicantii?!?!....vezi,asta inseamna sa gandesti ''scurt''!
Acum ca tot venii vorba,hai sa dezbatem prieteneste!
Cum se numeste omul care face o meserie nobila incadrata la ARTA,cand face compromisuri de genul '' Canta-mi lautare melodia X,ca altel,o...pe mata..de-ti vine sa-i iei gatul pe loc dar te linistesti pentru ca asta iti e meseria sa accepti pe toti betivii cu toate derivatele lor,pentru bani?!?!?...plus multe alte situatii!!!
Vezi tu,asta inseamna manipulare,dezinformare,...adica interpretezi din ce unghi iti convine cu un scop!!
Asa e si in politica...
Partea frumoasa este,ca un muzicant sau un lautar bun,gandeste de 10 ori mai rapid,decat un om normal si intelege toate laturile unei discutii!...asa se educa cand are o experienta bogata in meseria asta!!!
E demonstrat stiintific!!
Eu va doresc tuturor sa aveti o viata linistita si stabila,cum am eu acum!...poate doar asa intelegeti ce am vrut sa spun!
Cum iti asterni,asa dormi...e o vorba batraneasca!!

PS: Nu dau autografe,pentru ca nu m-am considerat niciodata o vedeta!...asa ca nu pot fi condamnat de TRUFIE!
Ca am unele cunostinte teoretice si practice despre Muzica si Tehnoogie Muzicala,nu inseamna ca sunt o vedeta,inseamna ca am studiat mai mult!
Revenind la subiect; Crezi ca as putea fi condamnat ca o persoana nongrata in Romania?!?!?

[ Edited Sat Mar 22 2014, 10:40PM ]


Back to top
Florin Galati
Sat Mar 22 2014, 10:29PM

Registered Member #6568
Joined: Tue Feb 24 2009, 07:36PM
Posts: 327
Stau si ma intreb : avand in vedere ca acest site este dedicat doar pentru muzica si instrumente muzicale, DE CE OARE AVEM ASTFEL DE DISCUTII AICI? Nu vreti sa lasam site-ul asa cum era si sa nu mai deschidem topicuri din acestea care nu isi au rostul? Sper ca intelegeti ceea ce vreau sa spun.

Back to top
zaq
Sat Mar 22 2014, 10:42PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
Florin Galati a scris ...

Stau si ma intreb : avand in vedere ca acest site este dedicat doar pentru muzica si instrumente muzicale, DE CE OARE AVEM ASTFEL DE DISCUTII AICI? Nu vreti sa lasam site-ul asa cum era si sa nu mai deschidem topicuri din acestea care nu isi au rostul? Sper ca intelegeti ceea ce vreau sa spun.
Am spus parerea mea referitoare la acest subiect in Thred-ul dedicat filmelor ,


Back to top
Florin Galati
Sat Mar 22 2014, 10:45PM

Registered Member #6568
Joined: Tue Feb 24 2009, 07:36PM
Posts: 327
Zag, sper ca nu te superi pe mine ca am facut afirmatia ,, topic fara rost"

Back to top
Daniel_AD
Sat Mar 22 2014, 10:51PM
Guest
NU trebuie sa va suparati pe nimeni pentru astfel de subiecte!
Din ele mai aflam cum gandim si cum suntem!!
Ca nu ar trebui pus prea mare accent pe ele,este adevarat dar,cand nu prea se mai vorbeste constructiv despre muzica,ce sa facem?!?!?...inchidem SITE-ul?!?!
Chiar ma uitam in Subiectul depre SET clape.ro...5 raspunsuri,dintre care mai toate neconstructive!!
Despre ce vorbim?!?!...mai bine...Politica,Filme,care prezinta un interes mai mare!!
In ambele cazuri,nu vad nimic gresit!...doar constat.


[ Edited Sat Mar 22 2014, 10:52PM ]


Back to top
str8klaw
Sat Mar 22 2014, 11:10PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
Domnule AD , sa ne intelegem: Nu sustin pe Ponta sau Voiculescu. Nu primesc bani de la niciunul dintre ei. Nu mai am incredere in niciun politician.Nu pot avea incredere in Ponta ,care dupa ce e flegmat intre ochi de catre Antonescu, vine si spune : "inca il astept pe domnul Antonescu sa isi revina si sa reconstruim USL".
Insa intru in rosu cand vad cum este laudat Basesu, ba chiar mai rau,Banciu. Asta incercam sa spun pana acum,ca scoateti in evidenta numai pe unii.
Numai bine!

Back to top
Florin Galati
Sat Mar 22 2014, 11:12PM

Registered Member #6568
Joined: Tue Feb 24 2009, 07:36PM
Posts: 327
Eu zic ca ar trebui sa ne axam totusi pe muzica. Daca nu, deschidem un nou site intitulat MUZICIENI - POLITICIENI :-D

Back to top
zaq
Sat Mar 22 2014, 11:22PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
Daniel_AD a scris ...

NU trebuie sa va suparati pe nimeni pentru astfel de subiecte!
Din ele mai aflam cum gandim si cum suntem!!
Ca nu ar trebui pus prea mare accent pe ele,este adevarat dar,cand nu prea se mai vorbeste constructiv despre muzica,ce sa facem?!?!?...inchidem SITE-ul?!?!
Chiar ma uitam in Subiectul depre SET clape.ro...5 raspunsuri,dintre care mai toate neconstructive!!
Despre ce vorbim?!?!...mai bine...Politica,Filme,care prezinta un interes mai mare!!
In ambele cazuri,nu vad nimic gresit!...doar constat.

Exact acest lucru sustin si eu
tinand cont de faptul ca la muzica nu ma pricep, in sensul ca;am inceput-o cu clapele in urma cu doi ani deci........ incerc sa intretin cat decat dinamica site-ului, bine inteles atata cat pot eu , prin aducerea in dezbatere a unor subiecte de interes general .Sincer nu inteleg reticienta unora cu privire la aceste lucruri.Ma stradui sa fac "atmosfera" asta poate se datoreaza si faptului ca in tinerete am fost DJ la o discoteca si probabil ca am ramas cu sechele cu impresii de DJ ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Mon Mar 24 2014, 11:57AM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Mar 22 2014, 11:31PM
Guest
str8klaw a scris ...

Domnule AD , sa ne intelegem: Nu sustin pe Ponta sau Voiculescu. Nu primesc bani de la niciunul dintre ei. Nu mai am incredere in niciun politician.Nu pot avea incredere in Ponta ,care dupa ce e flegmat intre ochi de catre Antonescu, vine si spune : "inca il astept pe domnul Antonescu sa isi revina si sa reconstruim USL".
Insa intru in rosu cand vad cum este laudat Basesu, ba chiar mai rau,Banciu. Asta incercam sa spun pana acum,ca scoateti in evidenta numai pe unii.
Numai bine!


Acum cred ca putem avea o discutie constructiva pe tema politica!
Daca e sa ma intrebi de USL,nu am crezut nici o clipa in promisiunile lor,mai ales ca sloganul principal a fost ''JOS BASESCU''!
Nu sunt BASIST,din mai multe motive...unul ar fi;a fost prea slab sa se lupte cu excomunistii.
Pe Antonescu il vad ca pe IUDA...oricand capabil sa intoarca o situatie stabila in una distrugatoare...a si facut-o prin alianta cu PC si PSD!...apoi s-a sinucis politic!
Nu ti se pare c-am dubios,ca ma toti care au intrat la puscarie sunt PNL-isti?!?...nu cumva PSD-ul a facut un pact cu ''SF.Petru'' sa scoata Liberalii din lupta politica?!?!
Ponta este produsul laboratoarelor comuniste,asa ca stiu rezultatul devastator pentru tara!...reciteste,te rog,ce am scris,putin mai sus!!
De Voiculescu,ce sa mai vorbim,ca este cel mai mare HOT din istoria Romanie?!?!...si turnator pe deasupra,care are televiziune proprie..chiar vrei sa cred ceva,din ce se vorbeste la Antene?!?!...glumesti!
Daca ar fi sa ma intrebi personal,ce solutie rapida as vedea pentru Romania,ti-as raspunde cu zece guri; MONARHIA.
Daca te informezi corect despre acest sistem,ai realiza,cat de mult a avut Romania de pierdut prin extradarea Regelui!
Nu spun ca MONARHIA este un sistem perfect dar este cel mai corect in raportul ''calitate/pret''!!
Totul are un PRET....depinde de durata calitatii!!
Daca vrei dezbatem subiectul....

[ Edited Sun Mar 23 2014, 12:19AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap