Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Stiri / News
 
<< Previous thread | Next thread >>
SUPER OFERTA RDS: Convorbiri nelimitate nationale si internationale cu 5 euro/luna
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Fri Apr 25 2014, 10:03AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Super oferta de la RDS ! Cu abonament de 5 euro pe lună (TVA inclus!), ai convorbiri nelimitate (naţionale şi internaţionale), internet mobil cu trafic nelimitat pe telefon (doar limitare de bandă după primii 5 GB/lună).
Acoperire naţională acum, în toată ţara, prin antenele Vodafone !!!

RDS aruncă mănuşa, greilor de la Orange, Vodafone şi Cosmote ...

Detalii, aici: LINK: Click aici !

[ Edited Sun Apr 27 2014, 04:27AM ]


Back to top
ciury
Fri Apr 25 2014, 11:46AM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
trebuie sa ai si net si cablu de la RDS ca sa beneficiezi de oferta asta.In plus RDS a realizat si un acord roaming national cu Vodafone deocamdata doar ca voce si din iulie si ca date, asa ca daca cinav vrea sa comute pe reteaua vodafone desi are abonament la rds o poate face usor , caz concred de exeplu daca esti in varf de munte si nu ai semnal pe rds comuti telefonul pe vodafone si gata ai semnat, si nu platesti nimic in plus. Am vazut pe blogul tau ca zici de 2G, a luat si licenta de 2G e disponibila

[ Edited Fri Apr 25 2014, 11:48AM ]


Back to top
admin
Fri Apr 25 2014, 12:30PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Eu ziceam de infrastructura 2G (antene), nu de licenta 2G ... In plus, comutarea intre 2G si 3G se face automat, orice telefon cat de cat recent stie sa faca asta.

[ Edited Fri Apr 25 2014, 12:31PM ]


Back to top
OzzY
Fri Apr 25 2014, 02:06PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
daca ar avea semnal peste tot,ar fi super

Back to top
admin
Fri Apr 25 2014, 02:07PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
AU semnal peste tot! Folosesc reteaua de antene/infrastructura celor de la Vodafone.

Back to top
ciury
Fri Apr 25 2014, 02:10PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
admin a scris ...

Eu ziceam de infrastructura 2G (antene), nu de licenta 2G ... In plus, comutarea intre 2G si 3G se face automat, orice telefon cat de cat recent stie sa faca asta.


Foloseste reteaua 2G Vodafone

Back to top
admin
Fri Apr 25 2014, 02:12PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Pai eu ce-am scris mai inainte ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
pustiulica
Fri Apr 25 2014, 03:19PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Stiu ca sunt roman afirmand asta, dar ceva, ceva la mijloc "pute".
Nu ca ar fi ieftin, este pomana la banii astia! Cred ca este clar pentru oricine ca este pret de dumping... Sper totusi sa fie ceva bun pentru clienti, fara "scrisuri mici".

Sunt sceptic pentru ca, in concediul din Italia de acum cativa ani m-am gandit eu sa ies mai ieftin cu convorbirile in tara si mi-am luat un prepay de acolo (pe care sa fiu sunat) pe care cand am incarcat 10 EUR si am primit 8 EUR credit, 2 EUR fiind nu stiu ce taxa de reincarcare sau ceva de genul ! In Franta inainte de aparitia Free-ului era ceva asemanator... Mi-e greu sa cred ca tocmai la noi serviciile devin asa ieftine, prin bunavointa unei companii aproape inexistente pe piata telecom si care urmeaza sa piarda majoritatea clientilor de TV o data cu pierderea Ligii 1...

[ Edited Fri Apr 25 2014, 04:06PM ]


Back to top
admin
Fri Apr 25 2014, 03:36PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Da, e adevărat ... George Becali este un model pentru mulţi dintre români, de aceea când vine unul ca Zoltan Teszari ... dă cu virgulă, ceva nu e în regulă ... aşa cred românii.

Unul dintre oamenii de afaceri puternici din telecom a spus:

Problema noastră cu RDS este că e un haiduc al pieţei. S-a comportat ca un haiduc cu tarife mici când era mic, dar a ajuns lider şi se poartă în continuare ca un haiduc. De aia şi Romtelecom şi UPC şi Orange îşi calculează cu atenţie paşii . Există o distorsiune în această piaţă, pe care nimeni nu o înţelege şi aceasta este RDS.


Vă recomand să citiţi asta: LINK: Click aici !

Back to top
ciury
Fri Apr 25 2014, 03:46PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Hai sa va spun eu cum sta treaba: nu e smecherie....nelimitat este doar ceva de genul exista limita dar nu o sa ajungi tu nicodata la ea.
Fiecare operator de telefonie cand da nelimitat isi face si el un clacul...bai cat poate vorbi un abonat , cate minute, pai cam in jur de 500 de minute madiu, unu mai putin unu mai mult, si isi fac un calcul la valoare medie...si dau nelimitat , riscand eventualelel excese. Acum si Cosmote are nelimitat dar cu 15 euro pentru ca ei isi iau banii numai din telefonia mobila, dar rds are cu 5 pentru ca ei isi iau banii si din alte servicii si le convine

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap