Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| YAMAHA EZ-220 | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| bogdan929 |
|
||
|
Guest
|
salut am o problema cu orga yamaha ez-220intru la program dau la electronic musical instruments si nu imi apare flash memory si system driver imi da o erroare cam asa cannot communicate with the instrument make sure that the instrument is connected to yout computer properly the click si cand ii dau la connection check si ii dau la digital keyboard la judge imi da failed ...
|
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
Salut. daca ai cumparat-o la mana a 3 a s-ar putea clapa sa aiba bombe. daca este noua si mai ai garantia.sfatul meu este sa fugi cu ea la magazin s-au incearca o resetare generala daca are asa ceva Am si eu o intrebare la tn te rog frumos. la yamaha ez 220 se pot oprii si reporni beculetele alea..? [ Edited Sun, 27 Apr 2014, 01:27AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| bogdan929 |
|
||
|
Guest
|
da la light on/off adica la ce te referi ca nu e buna sau ce? e cumparata din magazin nu e la mana a-3a |
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
mersi.chiar nu stiam eu am crezut ca ramane asa blocate. becurile. pai nustiu ce sa zic. dute pana la magazinul de unde ai cumparat-o sa vezi . vad ca , colegii nu au intalnit problema asta.ca altfel te ajuta careva. asa e cel mai bn la magazin te lamureste si daca ai garantie o repara ma gandesc.
|
||
| Back to top |
|
||
| bogdan929 |
|
||
|
Guest
|
dar la tine merge sa incarci ritmuri ?
|
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
nu se pot incarca ritmuri. eu asa stiu.in primul rand nu are usb port. decat usb midi aia este altceva. si nu vad cum ai putea sa incarci ritmuri in ea pentru ca nua re nici memorie.deci nu nu e posibil
|
||
| Back to top |
|
||
| bogdan929 |
|
||
|
Guest
|
pai la mine la spate adica la orga are intrate pt cablu ...
|
||
| Back to top |
|
||
| Expresul |
|
||
|
Guest
|
Sint curios va ajuta acele leduri sa invatati mai repede o melodie ? Teoretic ar trebui sa va ajute dar practic intot-deauna este alt ceva . |
||
| Back to top |
|
||
| bogdan929 |
|
||
|
Guest
|
da pe mine ma ajuta leduri dar eu asta vreau sa stiu pot sa incarc ritm ...
|
||
| Back to top |
|
||
| Expresul |
|
||
|
Guest
|
Daca nu are card de memorie nu poti .O conectezi la P.C. instalezi FL Studio si si o sa iti spun eu cum sa faci dar o sa se auda in boxele calculatorului nu in boxele la orga.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





