Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Roland
 
<< Previous thread | Next thread >>
"Clape.ro-RolandBK-Set" (echipa de lucru) - prezentare DEMO
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
kondorl
Sun Jun 01 2014, 12:02PM
Registered Member #3860
Joined: Sun Dec 07 2008, 06:07PM
Posts: 44
Postez si eu un demo cu un ritm de ardeal : LINK: Click aici !,
un ritm de sarba: LINK: Click aici !,
si o hora miscata: LINK: Click aici !.

Scuzati interpretarea de stangaci. Astept pareri pentru imbunatatirea lor. O zi buna

[ Edited Sun Jun 01 2014, 12:02PM ]


Back to top
Robert Craciun
Sun Jun 01 2014, 05:54PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
bravo kondorl!...se aude foarte frumos....felicitari!....daca poti mai pune si un fond muzical de viori la primul ritm (de ardeal)...parerea mea!

Back to top
pustiulica
Sun Jun 01 2014, 07:25PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Salutare!
In numele echipei "Clape.ro-RolandBK-Set" multumim mult Robert pentru aprecieri si mai ales pentru sfaturi!

Am mai lucrat si eu ceva, un ritm de Geampara pe care va invit sa-l ascultati. Orice parere sau sfat de imbunatatire este binevenit!
LINK: Click aici !

PS: pentru ca mi-a fost atrasa atentia cu privire la apartenenta altor ritmuri cu demo prezentat aici, mentionez ca acest ritm nu-mi apartine, doar am lucrat pe el. In cazul in care vom cunoaste autorii, atat eu cat si ceilalti colegi ii vom mentiona. Daca printre cei care asculta aceste DEMO-uri se regasesc cei care au creat aceste ritmuri pe care noi le modificam, va rog sa imi spuneti (prin reply aici) si vom mentiona autorul in denumirea ritmului.

[ Edited Mon Jun 02 2014, 11:52AM ]


Back to top
anonim
Tue Jun 10 2014, 07:57AM
Guest
Buna dimineata! Pustiulica si toti ceilalti membrii clasei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

cand va fi disponibil setul ? poate pana la sfarsitul lui iunie il putem avea .

O zi si saptamana exceptionala!


Back to top
pustiulica
Tue Jun 10 2014, 10:45AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
anonim a scris ...

Buna dimineata! Pustiulica si toti ceilalti membrii clasei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
cand va fi disponibil setul ? poate pana la sfarsitul lui iunie il putem avea.
O zi si saptamana exceptionala!


Salut!

Ne apropiem cu pasi mari -dar bine calculati- de jumatatea setului.
Sfarsitul lui Iunie nu este un termen realist, cred eu ca spre sfarsitul verii vom avea gata setul. Intre timp au mai fost adaugate cateva ritmuri fata de cele propuse initial. Ne adaptam in functie de nevoile fiecaruia. Unii dintre colegii de echipa au cantari si lucreaza in paralel si pentru ce au ei nevoie...

PS: tu mai ai BK? nu ai vandut-o sa-ti iei PA300?

[ Edited Tue Jun 10 2014, 10:47AM ]


Back to top
anonim
Tue Jun 10 2014, 11:17AM
Guest
pustiulica a scris ...

anonim a scris ...

Buna dimineata! Pustiulica si toti ceilalti membrii clasei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
cand va fi disponibil setul ? poate pana la sfarsitul lui iunie il putem avea.
O zi si saptamana exceptionala!


Salut!

Ne apropiem cu pasi mari -dar bine calculati- de jumatatea setului.
Sfarsitul lui Iunie nu este un termen realist, cred eu ca spre sfarsitul verii vom avea gata setul. Intre timp au mai fost adaugate cateva ritmuri fata de cele propuse initial. Ne adaptam in functie de nevoile fiecaruia. Unii dintre colegii de echipa au cantari si lucreaza in paralel si pentru ce au ei nevoie...

PS: tu mai ai BK? nu ai vandut-o sa-ti iei PA300?



Ma bucur sa aud ca inaintati cu setul , si chiar daca merge se construieste mai lent , conteaza sa fie facut!

Astept si eu cu nerabdare setul ! daca nu dau bk3 pana atunci , (normal nu se merita sub o anumita suma , dar si asa nu se vinde ...)

Korg Pa300, doresc mult sa achizitionez ! Dar nu stiu sigur despre acesta daca se va materializa.

Multumesc,
O luna plina de mici bucurii si surprize!...





Back to top
alinbz
Wed Jun 11 2014, 12:43PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
chiar daca nu am participat la discutii nu am stat degeaba..am materiale noi in lucru..

[ Edited Wed Jun 11 2014, 01:14PM ]


Back to top
pustiulica
Tue Jun 24 2014, 11:31PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Salutare,

Mi-am luat inima in dinti si am lucrat un ritm de Hora. Zic ca mi-am luat inima in dinti pentru ca pe zona de folclor baza era la colegul Calin, el avand urechea cea mai fina in aceasta directie, dar... am incercat si eu si asta a iesit: LINK: Click aici !

Ce parere aveti? Ce ar fi de modificat imbunatatit?

Multumesc anticipat pentru pareri si sfaturi! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
calin78
Wed Jun 25 2014, 06:47PM

Registered Member #9996
Joined: Mon Nov 15 2010, 07:59PM
Posts: 449
E fain ritmul Dle Marius ! Ce cred eu ca ar fi de modificat e in primul rand toba mare. Incercati sa va jucati un pic pe la velocitate sa fie mai "moale" . Ce tambal folositi ? Incercati tonul nr 897 HD MallCimba.
E tonul folosit de mine in stylul de ardeal.
Acetea sunt doar sugestii si poate la altii nu o sa le placa dar merita sa incercati.
Bafta in continuare la finalizarea setului BK !!!!

[ Edited Wed Jun 25 2014, 06:48PM ]


Back to top
pustiulica
Wed Jun 25 2014, 07:27PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
calin78 a scris ...

E fain ritmul Dle Marius ! Ce cred eu ca ar fi de modificat e in primul rand toba mare. Incercati sa va jucati un pic pe la velocitate sa fie mai "moale" . Ce tambal folositi ? Incercati tonul nr 897 HD MallCimba.
E tonul folosit de mine in stylul de ardeal.
Acetea sunt doar sugestii si poate la altii nu o sa le placa dar merita sa incercati.
Bafta in continuare la finalizarea setului BK !!!!


Am modificat toba mare de dimineata nici mie nu-mi placea in totalitate si am pus noul ritm in sectiunea dedicata, dar nu am mai apucat sa fac un nou demo. Tonul de tambal este exact cel indicat, 897 ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Multumim pentru sugestii!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by pamfile63 on 11 Apr : 21:08
10+


[download] programu meu bun gem wk 8 super Posted by Rulik30 on 10 Apr : 18:12
Mulțumesc!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap