Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Eu cu cine votez?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
albundy
Mon Nov 17 2014, 06:39PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Eu unul sper ca Johanis sa fie presedintele onest,drept si corect. Cum pretinde ca e.
S-o spunem pe-aia dreapta . Atata galagie s-a facut pt votul romanilor din diaspora ca de acum incolo vreau sa-i vad ca se ingramadesc si la referendumuri de genul celui din 2012 . Sa mearga la vot si la referendumuri indiferent ce optiune au .Ca si ala tot drept este.
Sa nu faca Iohanis sau noul PNL gafa sa se alieze cu PMP ca atunci se termina totul.
La ora actuala, noul PNL este cel mai puternic partid din Romania.

Back to top
remuscampean
Mon Nov 17 2014, 09:18PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Interesante aceste alegeri… eu am observat mai ales un animal despre care ştiam că există, fost cândva un nobil ciobănesc german, hărţuit ȋnsă de-alungul anilor şi hârjonit de un beţiv, latră acum cu bale la gură ȋn faţa unui domn care nu miroase a alcool şi nici nu ȋi dă atenţie măcar… Echipa Antena 3, cainele “lup” este un nobil animal care de prea mult dresaj trebuie impuscat spre sfarsitul serviciului depus.




Back to top
OzzY
Mon Nov 17 2014, 10:27PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Remuscampean daca tu spui despre un trust de presa ca este un caine care trebuie impuscat,ai probleme grave.Unde e libertatea presei?

Back to top
sarac.lipit
Mon Nov 17 2014, 10:45PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
personal îmi pute a manipulare craså
presimt un nou guvern boc cu tăieri și legi cretine împotriva celui ce încearcă o afacere cinstitå
cu un premier ce a condus la pierzanie 10ani țaara asta.... e clar... cei de afarā au ales terminarea celor rămași... în mare parte falimentari sau insolvenţă

sper să mă înșel
sper dar nu cred

[ Edited Tue Nov 18 2014, 12:14AM ]


Back to top
remuscampean
Mon Nov 17 2014, 11:05PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
OzzY a scris ...

Remuscampean daca tu spui despre un trust de presa ca este un caine care trebuie impuscat,ai probleme grave.Unde e libertatea presei?


Doamne fereste, nu impuşcă nimeni pe nimeni… era o comparatie

Si Schwarzenegger vorbeste rar, a fost votat si revotat guvernator al statului California, ar fi participat si la presedintia SUA daca nu era nascut in Austria, dar cum sa asociezi accentul unui om cu calificative precum “stupid” “prost” … si tot sirul de cuvinte total nejustificate …

Cat au latrat la Basescu a fost oarecum justificat, dar omul ăsta nu le-a facut nimic, cel puţin până la momentul la care noi scriem …

Este pur si simplu rea credinţă, tocmai ei care o ard pe la CNN, BBC…




Back to top
OzzY
Mon Nov 17 2014, 11:42PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Deci ce au spus la adresa lui Basescu a fost justificat,asta spui dumneata. Ei bine,uita-te acum cine este in spatele acestui Iohannis.Eu inteleg B1,realitatea,digi ca il lauda pe basescu,pentru ca de acolo primesc leafa,ca audienta,ioc! Deocamdata familia lui Voiculescu si inclusiv el are sechestru pe avere,nu se poate spune ca baga voiculescu bani sa il injure pe basescu. Ei traiesc din audienta pe care o produc,ceilalti?

Back to top
remuscampean
Tue Nov 18 2014, 12:29AM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
OzzY a scris ...

Deci ce au spus la adresa lui Basescu a fost justificat,asta spui dumneata. Ei bine,uita-te acum cine este in spatele acestui Iohannis.Eu inteleg B1,realitatea,digi ca il lauda pe basescu,pentru ca de acolo primesc leafa,ca audienta,ioc! Deocamdata familia lui Voiculescu si inclusiv el are sechestru pe avere,nu se poate spune ca baga voiculescu bani sa il injure pe basescu. Ei traiesc din audienta pe care o produc,ceilalti?


Daca tot am intrat in aceasta discutie, sa observam conform caror sondaje sunt A3 lideri detasati: propriilor sondaje?! Si cat de precise sunt? Cam la fel de precise cu evaluarea rezultatelor turului doi?!
Dar spuneam ca ai dreptate, A3 e lider in audiente, si de cand e asta singurul etalon al valorii unei activitati profesionale?

S-a exagerat enorm. Nici un om nu ar trebui sa fie exclusiv basist, sau exclusiv anti-basist. Americanii au doar doua partide, ei care dau lectii de democratie lumii, ei au doar doua partide! ... Democrat si republican. (cum era o gluma...sunt la un singur partid distanta fata de comunism ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif . Dar orice om rezonabil va fi democrat in ANUMITE probleme, republican in ALTELE, si va GANDI intodeauna inainte sa se decida de ce tabara se afla.
Orice om rezonabil este basist pe anumite probleme, anti basist pe alte probleme.

Chiar si cand il urmaream des pe Badea observam momentele lui de exagerare pe [*****] de exemplu non-politice. A spus ca schiul nu e sport, ca e o mare plictiseala si o frasuneala supraevaluata. Eu am schiat, este superb.
Si GPS ul are nevoie de cel putin 3 sateliti ca sa dea precizie.
Nu te orienta dupa un singur satelit, oricat ar fi de spectaculos si amuzant.




[ Edited Tue Nov 18 2014, 03:07AM ]


Back to top
Nicu Pa500
Tue Nov 18 2014, 08:00AM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
Ponta o sa il regrete pe Basescu,care a bagat la parnaie doar o mana de infractori ,Iohanis va face curat!

Back to top
ruf
Tue Nov 18 2014, 08:09AM

Registered Member #14176
Joined: Tue May 06 2014, 03:27PM
Posts: 68
sarac.lipit a scris ...

personal îmi pute a manipulare craså
presimt un nou guvern boc cu tăieri și legi cretine împotriva celui ce încearcă o afacere cinstitå
cu un premier ce a condus la pierzanie 10ani țaara asta.... e clar... cei de afarā au ales terminarea celor rămași... în mare parte falimentari sau insolvenţă

sper să mă înșel
sper dar nu cred

domnule sarac daca nu va suparati am 2 intrebari la d-voastra.
1.pe ce va bazati cand spuneti ca va asteptati la un nou guvern cu taxe si legi impotriva celor ce incearca noi afaceri?
2.care premier a condus tara 10 ani?
si apoi daca nu stiati, anul acesta sorta mult iubitului fiu al poporului s-a pecetluit in tara. cred ca ar trebui sa analizam putin si singur nu sa ascultam tot ce ni se spune. numai bine.

OzzY a scris ...

Deci ce au spus la adresa lui Basescu a fost justificat,asta spui dumneata. Ei bine,uita-te acum cine este in spatele acestui Iohannis.Eu inteleg B1,realitatea,digi ca il lauda pe basescu,pentru ca de acolo primesc leafa,ca audienta,ioc! Deocamdata familia lui Voiculescu si inclusiv el are sechestru pe avere,nu se poate spune ca baga voiculescu bani sa il injure pe basescu. Ei traiesc din audienta pe care o produc,ceilalti?

mie unul mai tare mi-e frica de cine e in spatele lui ponta. totusi nu inca nu reusesc sa inteleg de 10 ani un lucru. toti cei care l-au laudat sau il lauda pe basescu sunt basisti? daca e vb de asta, cred ca toate televiziune in afara de antene si rtv sunt basiste. hai sa nu exageram. asa cum spuneam mai sus hai sa folosim putin capul ca nu doare.

si dac tot aveti incredere in antena3 un material difuzat si de ei.
LINK: Click aici !

[ Edited Tue Nov 18 2014, 08:23AM ]


Back to top
albundy
Tue Nov 18 2014, 08:09AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
remus, americani dau lectii de democratie cu forta prin tarile arabe unde au interes maxim. Dar in fata rusilor tremura chilotii pe ei. Daca tot sunt ei dascalii democratiei de ce nu a facut nimic in fata rusiei cand a taiat bucati din ucraina si le-au lipit cu super glue la mam rusie? Nu sufla nici merkel in fata lui putin.
In fine, eu am o dilema: daca iohanis va fi declarat incompatibil o sa iasa lumea in strada sau toti respecta actul de justitie? Va fi unul corect? Sau iar striga lumea ca justitia nu e corecta? Vedem noi alegeri in caz de incompatibiliate? Azi cica se pica in parlament legea amnistiei . Asta este primul lucru bun facut de iohanis si acceptat de ponta. Inceputul pare a fi unul bun.
Apoi eu am o mare dilema privind gazele care au fost date pe romani in diaspora. Nu dadeau fortele de ordine publica gazele alea degeaba . Au inceput romanii sa faca scandal sigur . Eu sunt absolut sigur ca printre romanii aia care asteptau sa voteze s-au gasit cativa care au montat multimea la mici violente. Era numai tineret acolo. Nu batrani . Desi l-am votat pe iohanis incep sa ma sictiresc de noul pnl desi are doar o zi de viata. Au inceput sa strige ca vor si guvernarea. Cum e cu chestia aia spusa chiar de iohanis: sa nu lasam puterea totala unui singur
partid?

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap