Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Eu cu cine votez?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Sun Nov 16 2014, 06:07PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
pustiulica a scris ...

sarac.lipit a scris ...

dreptul cîştigat este de a decide dacă votezi ori ba
... pentru tineri... dacă te punea dracu să nu votezi şi te aflau comuniştii... viitor neluminos aveai.


Si daca stand acasa risti sa-ti pierzi acest drept, de a nu vota? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif


dacă e s-o luăm omeneşte, singura palmă dată cloacei politice mincinoase şi hoaţe ce a rupt ţara asta, este neprezentarea la vot.
Dar cum obrazul lor este blindat, chiar nu contează.
Cel puţin, pe mine mă distrează cei ce au fugit din faţa greutăţilor de aici...în loc să le umple dosul hoţilor cu bocanci...şi acum stau 5-6 oreîn frig să voteze alţi hoţi şi mincinoşi.... crezînd că îmi fac mie viitor luminos... cum a fost cu să trăiţi bine...şi-n fundu gol şi plini de datorii...
Singurul viitor luminos este atunci cînd l/-ai prins că minte, aruncat din guvern ca pe un pampers plin...

romanul, după 25 de ani încă alege să-i fie conducător un rău din două rele...
păcat.
şi după 100 de ani la fel va fi.
mincinoşii de îngheaţă calotele polare şi hoţii vor conduce. (poate scăpăm de încălzirea asta globală...de trebe să facem focurile în septembrie... altă goangă)


[ Edited Sun Nov 16 2014, 06:20PM ]


Back to top
OzzY
Sun Nov 16 2014, 06:20PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
"romanul, după 25 de ani încă alege să-i fie conducător un rău din două rele...
păcat.
şi după 100 de ani la fel va fi.
mincinoşii de îngheaţă calotele polare şi hoţii vor conduce."

Si Iisus a fost considerat de catre unii ca fiind un rau. Asadar,nimeni nu ne va multumi pe toti.


Back to top
albundy
Sun Nov 16 2014, 07:00PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
a bagat careva la pariuri?:))


Back to top
ruf
Sun Nov 16 2014, 08:59PM

Registered Member #14176
Joined: Tue May 06 2014, 03:27PM
Posts: 68
pustiulica a scris ...

sarac.lipit a scris ...

dreptul cîştigat este de a decide dacă votezi ori ba
... pentru tineri... dacă te punea dracu să nu votezi şi te aflau comuniştii... viitor neluminos aveai.


Si daca stand acasa risti sa-ti pierzi acest drept, de a nu vota? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif


dl saraclipit poate ca aveti dreptate. dar multumesc dlui pustiulica. el e mai obiectiv ca mine.

Back to top
virgilex
Sun Nov 16 2014, 09:23PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
sa vedem cine ne va carmui pentru urmatori 5 ani

Back to top
nyny
Sun Nov 16 2014, 10:45PM
Registered Member #13809
Joined: Sun Jan 12 2014, 07:02PM
Posts: 91
o sa vedem cine, insa , esentialul este ca dupa 25 ani, inca se mai practica tertipuri staliniste= a fost impiedicat un drept fundamental al romanilor din Diaspora, garantat prin Constitutie, acela de a vota.

Back to top
admin
Mon Nov 17 2014, 12:45AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Ghinion, ţara s-a trezit din somn!

Back to top
sorinelf
Mon Nov 17 2014, 02:05AM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
tre sa fii batut in cap sa tii cu ponta, cand vezi cum impiedica votul in diaspora... a fost prea tare iohannis, l-a batut de l-a zapacit ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) bravo lui
Nu inteleg de ce 90% din posturile tv au catalogat dezbaterile alea ca fiind drept pierdute de Iohannis.... ROMANII s-au scarbit de minciuni.... vorba lunga pontachio asta. Pe mine m-a cam atras calmitatea neamtului, de ce sa vorbeasca mult si prost, zeci si sute de minciuni?

M-a scarbit felul in care alerga ponta dupa voturi, dupa turul 1... facea orice, diverse pacturi, doar sa obtina voturile... in timp ce Iohannis era calm. au abordat frumos. Cam hapsan ponta asta.

Succes, Iohannis!

[ Edited Mon Nov 17 2014, 02:08AM ]


Back to top
Minel
Mon Nov 17 2014, 05:36PM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
Uraaaaa...Românii au invins. Vom fi in continuare condusi de blaga-videanu &company. Bravo diasporaaaaa. Acum ca a iesit ca cei din diaspora,sper ca toti sa revina in tara,pentru ca va curge lapte si miere. Sper din suflet ca basescu sa ajunga prim ministru. Vai de mortii nostrii de încuiati..
Unitateeee
unitateeee
../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )))))

Back to top
ruf
Mon Nov 17 2014, 06:29PM

Registered Member #14176
Joined: Tue May 06 2014, 03:27PM
Posts: 68
Minel a scris ...

Uraaaaa...Românii au invins. Vom fi in continuare condusi de blaga-videanu &company. Bravo diasporaaaaa. Acum ca a iesit ca cei din diaspora,sper ca toti sa revina in tara,pentru ca va curge lapte si miere. Sper din suflet ca basescu sa ajunga prim ministru. Vai de mortii nostrii de încuiati..
Unitateeee
unitateeee
../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )))))

ponta a fost invins din tara... nu ii mai ironizati. au facut ce au stiut ei cel mai bine. merita apreciati. nu au votat pt bani si altele, si nici nu s-au lasat manipulati de anumite posturi tv. ba din contra s-au cheltuit mult mai mult decat cei mai multi dintre noi. nu avem decat de invatat de la ei. dar cine nu vrea sa vada lucrurile astea nu le vede. nici nu e obligat.


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap