Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Duminica mergem la vot! :)
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Tue May 20 2014, 05:46PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
ce atîta curaj dacă scorul este 10 - 0 pentru cei ce-au spart ţara asta? Poţi privi la microscop, 3D sau holografic. Scorul este scor şi suntem terminaţi.

Back to top
pustiulica
Tue May 20 2014, 05:50PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
@sarac.lipit te rog sa ma luminezi legat de doua aspecte:
- stii tu pe cineva caruia i-a fost taiata pensia? si daca da, de la ce valoare scazuta la ce valoare?
- ti s-ar fi parut normal ca scaderea de 25% aplicata salariilor bugetarilor sa fie suportata intr-o oarecare masura si de cei din privat?

Bineinteles, daca vrei sa raspunzi.
Multumesc!

PS: daca imi spui ca putea sa nu taie si sa ia bani din alta parte, te rog sa ne spui exact de unde, din ce buget, cum a spus Basescu atunci cand i-a spus lui ponta ca nu este necesar sa creasca accizele la combustibili, ca sa inteleg.

[ Edited Tue May 20 2014, 05:51PM ]


Back to top
sarac.lipit
Tue May 20 2014, 05:57PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
1 maică-mea. Avea 760 lei. I-au luat tolomacii 20.
2 nu

la P.S. am mai scris
din tăieri s-au străns 1.5 miliarde lei e bine
în aceeaşi perioadă ministerului paraşutei i-au fost transferaţi 4.5 miliarde lei. Nu se ştie nimic de ei.
întreb ca prostalanul...
aia a spart de 3 ori cît au tăiat. Nu puteau chel...fura numai dublu? Şi nu suferea nimeni. Dar mai ales nu erau înjosiţi ca ultimii .... nu am cuvinte.
Acum întrebarea mea este...
1 unde sunt paralele împrumutate. Să zic 20 Miliarde ioro că la criza puşcăriatului bombonel s-au împrumutat doar 800 milioane şi ce tam/tam a mai fost...

încerc eu un răspuns.
cît timp nimeni din politic nu a întrebat, s-au împărţit frumos între ei.
explicaţie mai logică nu există.
Aşa că domnul meu, eşti dator 4600 ioro. Doar că eşti roumain. ceilalţi nu au datorii, ei doar primesc de la tine indemnizaţiile de coînlocuitori fără să ridice un pai. Şi nu sunt mici deloc, cu toate că te fac de tot căcatul pe unde calcă în lume.... pentru că au reuşit să-ţi poarte numele.
În acest fel, o naţie este terminată... vorba lui Daniel ...reprezentarea şi unghiul din care priveşti...în lume sau din care eşti privit de ceilalţi.
Du-te la un contract muci şi jerpelit... cere peste 2000 ioro... reacţia va fi
- să-mi cînte oricine înafară d-ăsta!
Cam aşa arată şi reprezentarea noastră-n lume de la cel mai înalt nivel pînă la ultimul şătrar ce-ţi duce numele unde pote tu n-ai să calci în veci! ... dar ăia de-acolo vor şti că aşa sunt romanii... cu î cu â cu ţ...nu mai contează.
Şi pentru asta nici ghilotina neascuţită n-ar fi de-ajuns pentru măgarii politiceni ce-au fost de-acord cu cea mai mîrşavă manevră de marginalizare a neamului romanesc! Au distrus netrebnicii ultima fărîmă de mîndrie naţională. Eşti jegosul, cerşetorul şi cel care cacă trotuarele capitalelor lumii... halal tolomaci am mai pus în frunte! După ciuruit îmi părea rău... dar p-ştia cu lama i-aş face. Iar măgarii ăştia tineri... în care vă puneţi voi mari speranţe deşarte... tac ca porcu-n păpuşoi... se complac în tunuleţe mari şi dese
şi papapa frairi cocliţi... nu mă mai votaţi după ce am milionul de ioro-n cont. Ca la tîmpiţi!


[ Edited Tue May 20 2014, 10:15PM ]


Back to top
albundy
Tue May 20 2014, 07:14PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Eu votez PSD . Decat sa votez pe zdreanta aia de Udrea mai bine pe prostul de Vanghelie. Apropo ati uitat de afacerea NANA,Udrea e mosiera peste pamanturile cumparate de Ioana Basescu . Vreau sa cada Toata clica presedintelui chior si sa fie si ei trasi la raspundere pt magariile pe care le-au facut. Pe Bombonel nu l-au putu arde cu ce au vrut, l-au ars cu abureli. Sa vina iar PSD la putere si sa se razbune.
Daca nu se schimba nimic si ramane iar chioru si clica lui de bufoni imi doresc sa vina rusii peste noi si sa ne stearga ca tara de pe harta lumii. Apropo,cu toaa alianta NATO in cae suntem noi, stiti ca in caz de ceva ,in primele 5 zile nu intervine nici dracu si ne descurcam singuri? Asa e protocolul.Iar daca o tara membra NATO voteaza contra ,atunci suntem la mana rusilor. Si rusilor nu le trebuie decat 30 de minute sa faca romania praf.Nu ne mai salveaza nici scuturi antiracheta si nici toate fortele nato. Daca mai ramane Basescu la putere e posibil sa ii salutam pe rusi ca pe fratii nostrii mai mari ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
E uso sa vorbesti despre politica din romania din afara tarii .Daca nu erau astia care sunt plecati afara, poate ca nu mai era nevoie de referendumul ala in care peste 8 milioane de romani i-au spus PA lu Basescu . Au vandut tara nemtilor si americanilor .Daca nu era Merkel cu interventiile noi scapam de mult de chiorul asta. Venea altul. Crin imi parea baiat serios, pana a inceput sa aibe pretentii mult prea mari cu toate ca PSD era in stare sa-i sufle si in dos ,vorba aia, ca sa nu-i piarda. Mi-ar placea sa-l vad pe Primarul Sibiului la conducerea PNL ca oricum este singurul dupa parerea mea care are si fata de presedinte . In rest ,niciun politician roman nu are fata de presedinte. Poate doar Calin Popescu Tariceanu ar mai avea fata ca pare mai smecherit si uns cu alifii .

Back to top
admin
Tue May 20 2014, 11:05PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Problemele cele mai grave ale românilor, sunt următoarele:
- au memoria scurtă;
- n-au învăţat ABSOLUT NIMIC din istoria recentă a României (trăită de altfel, pe propria lor piele...).

[ Edited Tue May 20 2014, 11:07PM ]


Back to top
andutu
Tue May 20 2014, 11:50PM

Registered Member #5
Joined: Thu May 22 2008, 10:24AM
Posts: 211
Ne meritam soarta.Asta este.

Back to top
danpsr9000
Tue May 20 2014, 11:57PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
Daniel_AD a scris ...


Altfel ar arata Romania cu Elena Udrea Presedinte si Basescu prim ministru!

PS: nu-mi plac blondele,ca femei....! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Eu chiar vorbesc cu analisti politici!!


ELENA UDREA PRESEDINTE?

eu cred ca elena udrea si cu basescu ori fi cumparat niste pa600 multe la numar si le-or fi dus prin ceva biserici. Alta explicatie nu am. Daca vii matale in romania si faci naveta ca mine la serviciu cu masina si in fiecare dimineata iti rupi masina ca repara niste prosti canalizarea si mai uita sa puna cate o teava si asta un an si ceva.... iti spun eu ca nu iti mai are sa-l mai tii pe basescu si pe udrea si pe ponta. iti vine sa cauti sa cumperi o pusca cu luneta..

Back to top
NxSound
Wed May 21 2014, 01:06AM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
danpsr9000 a scris ...

Daniel_AD a scris ...


Altfel ar arata Romania cu Elena Udrea Presedinte si Basescu prim ministru!

PS: nu-mi plac blondele,ca femei....! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Eu chiar vorbesc cu analisti politici!!


ELENA UDREA PRESEDINTE?

eu cred ca elena udrea si cu basescu ori fi cumparat niste pa600 multe la numar si le-or fi dus prin ceva biserici. Alta explicatie nu am. Daca vii matale in romania si faci naveta ca mine la serviciu cu masina si in fiecare dimineata iti rupi masina ca repara niste prosti canalizarea si mai uita sa puna cate o teava si asta un an si ceva.... iti spun eu ca nu iti mai are sa-l mai tii pe basescu si pe udrea si pe ponta. iti vine sa cauti sa cumperi o pusca cu luneta..


NR 1


Back to top
Daniel_AD
Wed May 21 2014, 02:12AM
Guest
admin a scris ...

Problemele cele mai grave ale românilor, sunt următoarele:
- au memoria scurtă;
- n-au învăţat ABSOLUT NIMIC din istoria recentă a României (trăită de altfel, pe propria lor piele...).


100% adevarat,in ce spui!
Acum realizez,pentru cine ne zbatem noi!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Oricum,eu votez cu PMP.

[ Edited Wed May 21 2014, 02:13AM ]


Back to top
albundy
Wed May 21 2014, 09:42AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Parca sunteti un tablou din Morometii . Lautari discutand politica, despre oameni politici si despre partidele politice . Monarhia va multumeste? Sau poate revenirea PCR la putere avand in vedere ca pe timpul lu' Ceausescu nu existau dj si nimeni nu va lua taxe pt cantari . Chiar, cine a avut extraordinara idee ca si artistii sa fie platitori de taxe? In era Basescu s-a intamplat .

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap