Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Duminica mergem la vot! :)
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Expresul
Tue May 20 2014, 03:07PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Ne mai alinam cind mai baga cite unul la puscarie !!!!
../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
gabi3213
Tue May 20 2014, 03:43PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
tara te vrea prost casa poti fi usor manipulat.vad ca majoritatea romanilor care traiesc afara il lauda pe basescu si partidul lui.de ce dracu....... nu reusesc sa-mi dau seama
o sa ajung la concluzia ca noi astia care suportam toate tampeniile parasutelor suntem niste tampiti

Back to top
ipuk
Tue May 20 2014, 04:00PM

Registered Member #9857
Joined: Tue Sep 21 2010, 10:05PM
Posts: 61
votul in alb,asta ar trebui sa fie solutia...

Back to top
pustiulica
Tue May 20 2014, 04:03PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
gabi3213 a scris ...

tara te vrea prost casa poti fi usor manipulat.vad ca majoritatea romanilor care traiesc afara il lauda pe basescu si partidul lui.de ce dracu....... nu reusesc sa-mi dau seama
o sa ajung la concluzia ca noi astia care suportam toate tampeniile parasutelor suntem niste tampiti


Explicatia este simpla, Basescu, mare parte din ce a spus aia a facut!
Ca ne-a urat sa traim bine si nu ne-a promis asta... este altceva.
Cand PSD-ul lui adrian impuscatu' nastase sufoca toata tara cu rude, matusi si alte specii, Basescu a spus ca daca il votam se va lupta pentru independenta si libertatea justitiei si asta a facut! Dovada sunt zecile de oameni politici, de afaceri, din fotbal care acum sunt deja condamnati definitiv. NU exista vreun politician condamnat inainte de 2004, dar vad ca multi au uitat asta!
Faptul ca tara asta ar fi dus-o mult mai bine cu un guvern format din oameni competenti, nu interesati, faptul ca EBA si Udrea n-au ce cauta in politica (cred ca nici de tinut la cratita nu-s bune) eeee astea sunt bubele lui Basescu... dar, cei din afara privesc lucrurile in ansamblu si isi dau seama ca din toate relele posibile si acum 10 ani cat si in prezent, Basescu este de departe raul cel mai mic.
Asta este concluzia la care am ajuns dupa multe discutii cu oameni fara nicio legatura cu politica, concluzie pe care o impartasesc si eu.

Daca Udrea n-ar fi fost pe afisul de promovare a PMP, as fi votat fara vreo urma de indoiala aceasta creatie a lui Basescu (pentru ca nu am pe cine altcineva sa votez), dar pentru ca a lasat-o in fatza pe fufa si pentru ca nu am ce alta formatiune sa votez, imi voi anula votul, dar acasa nu stau... ca sa ma plang apoi de ceea ce aleg altii pentru mine! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
Daniel_AD
Tue May 20 2014, 04:24PM
Guest
pustiulica a scris ...

gabi3213 a scris ...

tara te vrea prost casa poti fi usor manipulat.vad ca majoritatea romanilor care traiesc afara il lauda pe basescu si partidul lui.de ce dracu....... nu reusesc sa-mi dau seama
o sa ajung la concluzia ca noi astia care suportam toate tampeniile parasutelor suntem niste tampiti


...

Daca Udrea n-ar fi fost pe afisul de promovare a PMP, as fi votat fara vreo urma de indoiala aceasta creatie a lui Basescu (pentru ca nu am pe cine altcineva sa votez), dar pentru ca a lasat-o in fatza pe fufa si pentru ca nu am ce alta formatiune sa votez, imi voi anula votul, dar acasa nu stau... ca sa ma plang apoi de ceea ce aleg altii pentru mine! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif


E asta e si problema frate pustiulica...asculti la oameni care nu se pricep la politica!
Din punctul meu de vedere,UDREA e ideala in momentul de fata,mai ales in contextul conflictului in zona!...de ce?...ia gandestete bine,te rog!
E bataioasa,curajoasa,nu jigneste cand e jignita,are educatie si forta!
Altfel ar arata Romania cu Elena Udrea Presedinte si Basescu prim ministru!

PS: nu-mi plac blondele,ca femei....! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Eu chiar vorbesc cu analisti politici!!

[ Edited Tue May 20 2014, 04:25PM ]


Back to top
pustiulica
Tue May 20 2014, 05:24PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Daniel, uite LINK: Click aici ! de ce nu cred ca Udrea poate sa mai ajunga in vreo functie importanta. Nu aveam nimic impotriva ei, chiar stiu exemple clare in care a ajutat primari (legal si moral), a dat afara pe loc consilieri personali care au luat decizii nepotrivite fara sa o consulte, dar... ce reiese ca a facut sau s-a facut ca nu vede la Gala Bute se va rezolva in penal si nu cred ca scapa... Reactia ei spune multe LINK: Click aici !

Da, il vreau pe Basescu prin ministru, dar cu un om de o educatie de exceptie presedinte si anume Mihai Razvan Ungureanu sau Klaus Iohannis.

Back to top
LAVIN
Tue May 20 2014, 05:25PM

Registered Member #5747
Joined: Wed Feb 04 2009, 10:57PM
Posts: 448
s-a votat schimbarea odata si s-a ales praful!!!!!

Back to top
pustiulica
Tue May 20 2014, 05:35PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
LAVIN a scris ...

s-a votat schimbarea odata si s-a ales praful!!!!!


Din pacate din 1990 pana acum s-a tot votat doar schimbarea... si, tot timpul am fost nevoiti sa alegem raul cel mai mic...

Back to top
sarac.lipit
Tue May 20 2014, 05:39PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
cu un premier pe viaţă alcoolic, după ce 10 ani a jefuit cum a vrut muşchiul lui ţara asta... clar trebe să părăsesc teritoriul.
asemenea anomalie este insuportabilă... să-l ştii pe cel ce-a îndatorat de-amboulea, a stricat orice relaţie cu state de unde puteai scoate parale, din cauya căruia cumperi ca tolomacul cel mai scump gaz sau petrol.... ăla care iese ca ultima găină beată să strige că va tăia el salarii, pensii în locul tolomacului de primministru, care terfeleşte efectiv funcţia cea mai înaltă în stat făcîndu-şi partide.... deci să-l ştii pînă la moarte premier... chiar este insuportabil.
Îmi închipui că-i suportabil trăind în alte state, deci voi face şi eu la fel.
Alegeţi-l că praful se va alege.
Chiar nu v=aţi prins că nici dracu nu se gîndeşte la viitorul vostru? De-al copiilor... nici atît.

[ Edited Tue May 20 2014, 05:45PM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue May 20 2014, 05:44PM
Guest
sarac.lipit a scris ...

cu un premier pe viaţă alcoolic, după ce 10 ani a jefuit cum a vrut muşchiul lui ţara asta... clar trebe să părăsesc teritoriul.
asemenea anomalie este insuportabilă... să-l ştii pe cel ce-a îndatorat de-amboulea, a stricat orice relaţie cu state de unde puteai scoate parale, din cauya căruia cumperi ca tolomacul cel mai scump gaz sau petrol.... ăla care iese ca ultima găină beată să strige că va tăia el salarii, pensii în locul tolomacului de primministru, care terfeleşte efectiv funcţia cea mai înaltă în stat făcîndu-şi partide.... deci să-l ştii pînă la moarte premier... chiar este insuportabil.
Îmi închipui că-i suportabil trăind în alte state, deci voi face şi eu la fel.
Alegeţi-l că praful se va alege.



Sti cum e cu politica asta?!?!
Exact cum te-ai uita la un meci de fotbal,stai pe primul rand langa jucatori,vezi doar un unghi,stai sus in tribuna sau la televizor,vezi tot terenul!!
Depinde de curaj!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap