Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| ajutor card sampler kor pa 80! | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
buna dragi colegi. am cerut ajutor de mai multe ori ,dar nu am primit raspuns corespunzator... 1. exista tobe,si kituri in format kmp.ssuna foarte bine,chiar imi place,si asi vrea sa le pun un set de tobe pe card sampler de 8mb,,intrebarea mea este,cum se procedeaza,pas cu pas ,ca eu personal nu il pot baga,si am intrebat mai multi prieteni muzicanti,si nu ma pot ajuta.daca aveti vreo ideie,as fi foerte recunoscator.multumesc. 2. am formatat cu clapa cardul sampler de 8mb,sa pun si alte samplere mai noi,,dupa formatare nu mai am putut baga samplere numai unul cate unul... vroiam sa pun inapoi card backup-ul si nu imi mai baga(saplerele ce au fost initial pe card) daca aveti vreeo ideie ce sa fac,,ca am foarte nevoie de card beckap-u acela,nu imi suna ritmurile fara eceasta.. [ Edited Thu, 26 Jun 2014, 02:02PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Minel |
|
||
![]() Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013Posts: 426 |
Daca nu ai facut backap-ul,nu poti face restore.Fisierul salvat trebuie sa fie pe hard. Daca ai salvat corect,atunci te duci pe pagina cu restore,si iei backap de pe hart. Daca imi aduc bine aminte,sant vreo 10-12 fisiere la cardul de 16. Uite cum se procedeaza cu punerea kmp-urilor pe flash card. Am scris mai demult lucrul asta,dar daca nu folositi butonul search,atunci e mai greu. ........copiezi un ton pe hard,pui pe urma hardul la clapa,dupa ce in prealabil l-ai pus la pc,ca si la psr9000)...pe urma,apesi record(butonul rosu de langa display)...o sa iti apara un mic meniu..apesi download kmp...acum apesi F1 ca sa te duci pe hard...pe urma,dupa ce ai gasit folderul respectiv,apasa open,select,si enter de doua ori...acum tonul incepe sa ruleze..il lasi sa se termine singur,dupa care apesi exit,pe urma apesi butonul record si abort.....acum:apasa meniu,dai prima pagina si iti apar oscilatoarele...este setat pe 2..tu da-l pe 1..da-i pagina....acum iti apare pe randul 2,rom...da din cursor pe rom pana iti apare CARD...acum iti apare instantaneu primul ton semplat...la pagina 7 poti ascuti sau sa infunzi tonul respectiv...la pagina 12,ai panoramarea,iar la pag 16,ai release,....da din release spre stanga...tonurile introduse pe pa80 au prea mult release si se aud prea lungi...bineinteles,la fiecare pagina ai setari multiple ale tonului respectiv.....dupa ce ai terminat totul,inclusiv efectele,apasa WRITE DISK IN USE,butonul care se gaseste aproape de start-stop....acum ai salvat tonul pe card,bineinteles dupa ce dai de doua ori enter. >:d<
|
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
multumesc domnu minel....am reusit..sanatate sa aveti.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





