Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ce parere aveti de noile taxe auto?
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Nicu Pa500
Sat Dec 06 2008, 01:09PM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
LINK: Click aici ! parere aveti despre aceste taxe.Halal guvern mai avem si noi.Tot omul de rand viseaza sa detina o masina mai de soi,din vest,si acum cei de sus,au naruit toate sperantele omului de rand.

[ Edited Sun Dec 07 2008, 12:08PM ]


Back to top
marianbigm
Sat Dec 06 2008, 02:21PM

Registered Member #14
Joined: Thu May 22 2008, 09:39PM
Posts: 463
o prostie!! O sa ne intoarcem la 1310

Back to top
Klaudyu
Sat Dec 06 2008, 02:31PM

Registered Member #69
Joined: Wed Jun 04 2008, 12:09PM
Posts: 221
Prefer 1300! :d Sau LADA! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif

Back to top
Greieras
Sat Dec 06 2008, 03:46PM
Guest
stale-ar în gât... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_praying.gif

Back to top
Nelutu Muresan
Sun Dec 07 2008, 11:22AM

Registered Member #20
Joined: Fri May 23 2008, 01:27PM
Posts: 220
N-am nimic cu cei care viseaza sa detina o masina din vest dar uitati-va si voi ca s-a umplut tara asta de rable si epave si multi s-au imbogatit pe chestia asta.....pe cand producatorii de automobile sunt in prag de faliment....eu prefer masina noua chiar si productie romaneasca.....ce e nou e nou.....drept dovada va spun ca detin un logan (full). Asa ca e bine ca s-a gandit si guvernul sa faca ceva.....parerea mea!!

Back to top
Greieras
Sun Dec 07 2008, 12:39PM
Guest
Neluțule...nu e vorba de visat la o mașină second hand....dacă visez visez la un Audi A6 sau A8 nou... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Dar nu își permit toți o mașină nouă, chiar și un Logan, cum ai tu. 10000 de euro sunt bani grei...și până ajungi să strângi banii ăștia, suntem condamnați să mergem cu autobuzul? De ce numai la noi se poate întâmpla așa ceva?

Back to top
admin
Sun Dec 07 2008, 01:23PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Este o taxa aberanta ! Sa nu uitam ca CITROEN Romania este al lui Tariceanu ! Deci, este primul interesat sa vanda masini noi in Romania. Daca nu ar fi fost asa, nu-l interesa pe el absolut deloc de soarta fabricii Dacia de la Mioveni. Ipocrizie dusa la extrem, la care romanii pun botul.
Este o taxa absolut nelalocul ei, atata vreme cat suntem cetateni europeni, adica, suntem un stat membru al Uniunii Europene, si in conditiile in care, daca de exemplu un cetatean german, cumpara o masina din Franta sa zicem, nu are de platit o astfel de taxa, sau invers, daca un cetatean francez cumpara o masina din Germania, nu are de platit o astfel de taxa. Ideea Uniunii Europene tocmai asta se vrea (din punct de vedere economic): eliminarea taxelor pentru marfurile care circula in Uniunea Europeana. In acest sens, aceasta taxa este una total anti-europeana ! Existenta unei fabrici/marci intr-o aumita tara (de ex cum e Dacia), nu se sprijna astfel, nu se sprijina pe buzunarul fiecaruia dintre noi, fabrica/firma in sine trebuie sa fie competitiva pe piata europeana, si astfel sa fie profitabila si sa se sustina singura. Aceasta este logica unei economii de piata sanatoase. Politici de acest gen au mai fost practicate numai de catre PSD in frunte cu Ion Iliescu, Adrian Nastase, si alti fosti comunisti, politici al caror rezultat se vede acum la 20 de ani dupa revolutie ! Daca am fi avut un alt guvern dupa revolutie, unul cu adevarat democratic, si un alt presedinte de tara decat Ion Iliescu, la aceasta ora, adica la 20 de ani dupa revolutie, am fi putut fi una dintre tarile de mijloc a Uniunii Europene. Cu politicile duse de guvernele de dupa '89, iata ca suntem codasii Europei alaturi de Bulgaria.
Vina in mare masura o poarta si poporul roman in sine, deoarece ei le-au dat votul !


[ Edited Sun Dec 07 2008, 01:25PM ]


Back to top
Greieras
Sun Dec 07 2008, 01:51PM
Guest
Păi pe care mama naibii să-i fi votat atunci, erau alții? Toți proveneau din comunism...
Problema e că și acum suntem tot ca atunci, cu tendințe către mai rău! Nu e de mirare că se va adânci criza și la anu pe vremea asta o să mâncăm numai creveți și pește, ca înainte de 89!

Back to top
admin
Sun Dec 07 2008, 01:59PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Au trecut 20 de ani de atunci, si romanii au avut mai multe sanse de a schimba ceva, insa vad ca la fel procedeaza ca si atunci in privinta optiunilor electorale ... Cum se poate numi asta ??? ... In primul rand incultura ...

Back to top
Nicu Pa500
Sun Dec 07 2008, 02:00PM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
Prima data ar trebui sa dispara generatia asta cu mentalitate comunista,care inca se tine bine,si vad ca nu vor cu nici un chip sa se dea in laturi de la putere,si dupa aceea s-ar putea schimba cate ceva in Romania.E f greu ptr omul de rand,si pe cei de sus nici ca-i doare de asa ceva.Au ei interesele lor(ex lui admin:Tariceanu cu firma lui)Sa dea Domnul sa vina odata bine si ptr romanul de rand.Admin are dreptate,si poporul isi are vina lui.Si mai zice in Imnul National ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif esteaptate romane!dar romanul inca doarme.Rau am ajuns.

[ Edited Sun Dec 07 2008, 02:06PM ]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap