Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg PA388 si PA3x-le | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| albundy |
|
||
![]() Registered Member #10099
Joined: 28 Mar 2011Posts: 576 |
Pa1000 are 600 mb compresati ca memorie iar pa700 are 256 mb compresati. Sa vezi acum ce se ieftineste pa3x pa2x si pa600 ca celelalte pa -uri sunt de mult ieftine. Nu e rau 600 mb compresati . Si nici 256 mb compresati. Pretul si calitatea claviaturii ma interesează in primul rand . Ar mai fi ceva ce cred eu . S-ar putea sa meargă seturi de pa4x direct in astea 2 noutăți. Nu stiu dar are destule functii ca pa4x . Sa vedem la ce preturi ajung la vanzare.
[ Edited Fri, 01 Sep 2017, 10:21AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| CrysMM |
|
||
![]() Registered Member #16489
Joined: 10 Apr 2017Posts: 1003 |
PA700 are 128 Mb compresati si PA1000 are 300 compresati. Cel putin asa scrie pe site-ul oficial. Cred ca PA700 o sa fie in jur de 8000 lei la noi.
[ Edited Fri, 01 Sep 2017, 10:50AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| raduuu |
|
||
![]() Registered Member #438
Joined: 22 Jul 2008Posts: 58 |
Claviatura nu este pe arc ca la pa4x sau pa3x le, este aceeasi ca la modelele anterioare pa600&pa900. Se vede clar din pozele de pe site sau video de prezentare!
[ Edited Fri, 01 Sep 2017, 11:12AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Puica |
|
||
![]() Registered Member #15476
Joined: 23 Oct 2015Posts: 94 |
Ehehe sunt curis de pretul lor ..clapele nu sunt rele ..korg pa 1000 mi se pare mai bun pe ala il vor da sigur cu 2000€
[ Edited Fri, 01 Sep 2017, 11:46AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Organist |
|
||
![]() Registered Member #16257
Joined: 20 Dec 2016Posts: 271 |
LINK: Click aici! LINK: Click aici! Pa 1000 ...9000lei Pa700...5200lei |
||
| Back to top |
|
||
| mark |
|
||
![]() Registered Member #12218
Joined: 13 Jan 2013Posts: 49 |
Sa inceapa showul.Dar no sa m-ai fi nebunia ca la aparitia de pa 600,majoritatea au pa 4,si nu cred ca interesul o sa fie la fel. Probabil memoria si putin mai cosmetizat. Dar poporul decide.
|
||
| Back to top |
|
||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
Deci Pa700 e urmasul lui Pa600, iar Pa1000 urmasul lui Pa900. Pa700 probabil va avea claviatura mai proasta, iar Pa1000 ceva mai buna. Sunetul e la fel la ambele, difera claviatura si memoria RAM, si pretul. Interesanta functia KAOSS FX pentru muzica electronica. Pa1000 cu 600 MB compresati, iar Pa700 cu 256 MB compresati. Au multe functii clapele, dar la sunet nu au progresat. Basul uneori nu se distinge de toba mare, iar percutiile de frecventa inalta gen cinel sau talger suna a mp3 compresat la 64 kbs. Pacat de functii, daca inca nu au reusit sa puna o placa de sunet buna sa sune aerisit. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







