Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Korg PA388 si PA3x-le
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
claaxy
Wed, 16 Jul 2014, 12:02PM

Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013
Posts: 282
ciury a scris ...

da boss , dar nu ai gasit in OS....ala nu e fisier de OS...fisierele de OS sunt binare...nu pune nimeni sursa pe clapa

Tu intelegi ca am deschis OS de PA300 cu un text editor din MAC OS si am gasit asta .Incearca si tu si vezi ce scrie acolo in OS .

Back to top
marand
Wed, 16 Jul 2014, 01:34PM

Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 236
@Claaxy

[/quote1405498859]
Cu un editor de text din MAC OS
[/quote1405506565]

Adică tu ai un Pc pe care rulează sistemul Macintosh?
(Scuze, dacă întrebarea e prostescă, dar obișnuiesc să întreb atunci când nu ştiu). ../../images/emotes/yahoo/yahoo_straight_face.gif


[ Edited Wed, 16 Jul 2014, 01:37PM ]


Back to top
butu08
Wed, 16 Jul 2014, 02:06PM

Registered Member #3859
Joined: 07 Dec 2008
Posts: 37
Salut. Si eu as vrea stylurile lui ad convertite pt yamaha.Daca le are cineva

Back to top
claaxy
Wed, 16 Jul 2014, 06:22PM

Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013
Posts: 282
marand a scris ...

@Claaxy

[/quote1405498859]
Cu un editor de text din MAC OS
[/quote1405506565]

Adică tu ai un Pc pe care rulează sistemul Macintosh?
(Scuze, dacă întrebarea e prostescă, dar obișnuiesc să întreb atunci când nu ştiu). ../../images/emotes/yahoo/yahoo_straight_face.gif


MAC OS se poate rula si pe PC normal sau Virtual Box sub windows

Back to top
Serghei92
Wed, 16 Jul 2014, 07:28PM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 668
E interesant....dar eu totusi nu inteleg o chestie....oare de ce ar pune claviatura de pa3, soft de pa900....si ar numi-o pa3x-le? Poate o vor numi pa4x ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif si ar fi al doilea mare esec anul asta in materie de aparitie, tinand cont de ce s-a intamplat cu tyros 5

Back to top
claaxy
Thu, 17 Jul 2014, 09:04AM

Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013
Posts: 282
Serghei92 a scris ...

E interesant....dar eu totusi nu inteleg o chestie....oare de ce ar pune claviatura de pa3, soft de pa900....si ar numi-o pa3x-le? Poate o vor numi pa4x ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif si ar fi al doilea mare esec anul asta in materie de aparitie, tinand cont de ce s-a intamplat cu tyros 5

ca sa fie pretul mai mic undeva la 2500 euro

Back to top
pustiulica
Thu, 17 Jul 2014, 10:05AM


Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 1597
claaxy a scris ...

ca sa fie pretul mai mic undeva la 2500 euro


Si cum vor mai face oferte la PA3x, pentru ca vor concura PA3x-Le? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
La oferta, PA3x era aproximativ 2600 EUR.

Back to top
claaxy
Thu, 17 Jul 2014, 10:44AM

Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013
Posts: 282
pustiulica a scris ...

claaxy a scris ...

ca sa fie pretul mai mic undeva la 2500 euro


Si cum vor mai face oferte la PA3x, pentru ca vor concura PA3x-Le? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
La oferta, PA3x era aproximativ 2600 EUR.

sau un pret intre ele

Back to top
RCI
Thu, 17 Jul 2014, 12:40PM

Registered Member #12153
Joined: 07 Jan 2013
Posts: 20
Va salut!
Despre acest model este vorba:
LINK: Click aici!
Poza este de la un model in teste, beta.
Calitatea pozei este atat de slaba deoarece rezolutia initiala a fost foarte mica, bineinteles folosindu-se mult zoom, claritatea a scazut.
Pareri?

[ Edited Thu, 17 Jul 2014, 12:43PM ]


Back to top
pustiulica
Thu, 17 Jul 2014, 12:44PM


Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 1597
RCI a scris ...

Va salut!
Despre acest model este vorba:
LINK: Click aici!
Poza este de la un model in teste, beta.
Pareri?


Poza asta pare decupata cu foarfeca...
Imi place folia de pe display.


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap